V epizodě "Smithereens" (z malých fragmentů, malého máku), tvůrce sociální sítě Billy Bauer (hrál Topher Grace), spočívá na shonu doma v poušti (hrál La Casa Del Desierto).

Unikátní umístění se objevilo v populární sérii Black Mirror : House of the Desert. La Casa del Desierto je projekt, jehož cílem je ukázat mimořádně důležitou roli kvalitního skla při udržování optimální kvality života v bytě. I v extrémních podmínkách.

Oáza skla

Od své premiéry v roce 2011 se britský seriál Black Mirror těší neochvějnému zájmu. Každá z volně propojených nebo nesouvisejících epizod řeší problém setkávání se s lidstvem s novými technologiemi, navrhuje možné hrozby a zkoumá temné výklenky lidské duše.

Ve druhé epizodě páté sezóny seriálu se objeví postava amerického Billyho Bauera, zakladatele a vedoucí populární sociální platformy Smithereens. Jeho role sehrála Topher Grace, jejíž široké publikum si pamatuje především Venom ve filmu Spider-Man 3.

Setkáváme se s Bauerem během „technologického detoxu“, který tráví na samotě uprostřed pouště v Utahu. Španělská obec Gorafe převzala americkou pustinu a dům, ve kterém si výstřední milionář udělá přestávku, byl podán fenomenálním projektem, za nímž stojí americká společnost Guardian Glass - Dům pouště.

La Casa del Desierto je neobvyklý projekt, jehož úkolem bylo ukázat, že správná okna mohou poskytnout pohodlí i v těch nejextrémnějších podmínkách.

Technologie pro pohodlí

Osamělý, moderní blok uprostřed ničeho, efektivní povrch a především všudypřítomné sklo v krásné barvě - to vše neznamená, že La Casa del Desierto je vůbec poprvé. Není to však zjev, který je primárně mimořádným charakterem pouštního domu.

Guardian se rozhodl navrhnout, aby ukázal hmotnost a schopnosti skla používaného v okenních tabulích i v těch nejextrémnějších podmínkách. Tímto způsobem byl ve spolupráci s architektonickou kanceláří OFIS a Akt II a Transsolar vytvořen 20 metrů pouštní dům.

Dům pouště je vybaven funkční koupelnou, obývacím pokojem s kuchyňským koutem a ložnicí.

Co nám může poskytnout dokonalé okno?

Ambicí společnosti je vytvářet tabule, které optimálně kombinují vlastnosti několika oblastí: tepelná izolace (proti teplu i chladu), ochrana proti vloupání, zvuková izolace, ochrana proti ultrafialovému záření a vysoká propustnost světla.

Jinými slovy, jde o okna, která nás nebudou nutit dělat kompromisy. Můžeme zůstat ve stejné době při optimální teplotě a optimálním osvětlení, zároveň se cítíme v bezpečí a užíváme si ticha.

Teplota v poušti Gorafe dosahuje v létě 45 stupňů Celsia a v zimě klesá o deset stupňů pod nulu. Teplota, kterou lze v domě pouště očekávat neustále, se pohybuje od 18 do 28 stupňů. Dům je navíc vybaven fotovoltaickými panely a baterií, která je schopna uložit více než 18 kilowatthodin energie.

Tvůrci série nebyli prvními filmaři, kteří obdivovali možnosti, které nabízí Dům pouště.

Nebýt neopodstatněný

Guardian Glass nás nenutí, abychom si za to vzali naše slovo a umožňují vám rezervovat dům na dva dny až pro dvě osoby. Cena za noc je 150 eur. Dům je vybaven ložnicí, obývacím pokojem s kuchyňským koutem a plně funkční koupelnou. Rezervace lze provést na www.lacasadeldesierto.com (bohužel pouze ve španělštině a portugalštině).

I když věříme ve schopnosti skla Guardian a nepotřebujeme důkazy, můžeme, stejně jako Billy Bauer, chtít zacházet s dvoudenním „detox“ uprostřed pouště?

Interiéry z televizního seriálu „Hra trůnů“! FOTKY!

Interiéry a nábytek v The Call s Mads Mikkelsen v hlavní roli!

Kategorie: