Barvy, pryskyřice, rez, žvýkačky - to není konec světa! Takové skvrny lze úspěšně odstranit

Obtížné znečištění vás může udržet v noci vzhůru: pryskyřice na oblečení? Guma, vosk, barva? Pouhé mytí nestačí k uložení vaší oblíbené halenky nebo kalhot. Představujeme způsoby, jak pomoci problém vyřešit. Stojí za to je znát, protože takové nečistoty se mohou objevit každý den, někdy v nejméně očekávaném okamžiku. Ale nezapomeňte: obecným pravidlem je seznámit se s vlastnostmi tkanin. Nejprve musíte zvážit, které materiály mohou být vystaveny vysokým teplotám nebo například omývány alkoholem.

Jak odstranit pryskyřici z oblečení?

V letní sezóně není obtížné najít takový problém - stačí jen třet strom v lese. Skvrna je nepříjemná, protože pryskyřice rychle schne. Co dělat Především ji nesmíte "odtrhnout" z šatů, protože tímto způsobem můžete pouze poškodit látku více.

Znečištěný materiál se nejlépe vloží do mrazničky. Pryskyřice musí řádně zamrznout a teprve poté by měla být poškrábána nožem nebo nehtem. Skvrna může být také pokryta kostkami ledu.

Je pryskyřice omyvatelná? Pokud se jedná o přírodní vlákno, skvrnu nejprve otřete kapesníkem namočeným v lihu a vodě v poměru 3: 1. Účinná směs bude také duchová s terpentýnem (poměr 3: 1). Po otření se pryskyřice rozpustí a oděv se musí později ručně prát a poté hodit do pračky.

U syntetických materiálů pomůže lak na nehty. Pokud to nebude fungovat, bude fungovat alkohol nebo voda s acetonem. Dejte si pozor na skvrny na džínách - jedná se o materiál, který se může zbarvit, proto se snažte otřít pouze oblast znečištěnou pryskyřicí.

Jak odstranit gumu z oblečení?

Stejně jako u pryskyřice je nejlepší zmrazit žvýkačku, která se drží na materiálu. Asi po 4 hodinách v mrazničce jemně rozbijte a škrábněte, například nožem na máslo.

Dalším způsobem je rozpustit žvýkačku k životu - oblečení jsme dali na napařovací sítko. Guma absorbuje vlhkost a postupem času se začne pohybovat pryč od materiálu. Jednodušší možností je vařit materiál, je-li to možné (závisí na jeho vlastnostech).

Jak odstraníte vosk z oblečení?

Odstraňování vosku je velmi obtížné, protože běžné mytí a odstraňování skvrn příliš nepomáhá. Než začneme pracovat, nezapomeňte, že vosk musí zcela ztuhnout. Pak je opravdu snadné ho odtrhnout od materiálu. Další fází bude „žehlení“ vosku. K tomu použijte papírový ručník. Položte ji na látku i pod ni.

Věc s barevným voskem vypadá trochu jinak - neodstraňujte ji žehličkou. Zde vám pomůže ocot nebo duch. Jemně otřete skvrnu a poté tkaninu omyjte rukou.

Jak odstraníte barvu z oblečení?

Akrylová, plakátová nebo emulzní barva (na vodní bázi) - pokud je skvrna stále mokrá, musíte ji seškrábat (např. Špachtlí nebo lžičkou), poté opláchnout studenou vodou (dávejte pozor, abyste nerozlili celý materiál). Naneste čisticí prostředek na houbu a přitlačte ji na zbývající skvrnu, a pokud to nepomůže - použijte odstraňovač laku na nehty. Pokud je skvrna suchá, odloupněte si vrstvu barvy například nožem na máslo. Zbytek rozdrcené barvy lze odstranit štětcem. Připravte houbu namočenou v mycím prostředku a stiskněte skvrnu. Praní prádla v pračce.

Olejová barva: je-li skvrna mokrá, odstraňte přebytek lžičkou. Pak budete potřebovat terpentýn: namočený hadřík by měl být přitlačen proti skvrně. Dalším krokem bude namáčení oblečení do vody odstraňovačem skvrn (poměr 1: 1). Po namočení na několik hodin je umyjte v pračce. Pokud skvrna zaschla, je třeba ji znovu seškrábnout z oblečení a zbytky odstranit štětcem. Pokud doma nemáte rozpouštědla olejových barev (doporučeno výrobcem na balení barev), můžete použít lihu.

Jak odstraníte rez z oblečení?

Dokážete se vždy zbavit rzí? Bohužel, moc záleží na tom, jak jemná je tkanina. Například domácí lék na odstranění rezních skvrn na košili otře špinavou oblast práškem na pečení. Další domácí metodou bude použití citronové šťávy a soli - v tomto roztoku musí skvrna „namočit“ několik hodin. Někteří také používají fluorid draselný - směs 5% roztoku a několik kapek kyseliny octové se aplikuje na ušní tyčinku a namočte ji pouze do obarvené oblasti.

Každá z těchto metod samozřejmě vyžaduje praní látky poté.

Jak odstranit lak na nehty z oblečení?

První myšlenkou, která přichází na mysl, je samozřejmě odstraňovač laku na nehty s acetonem. Nezapomeňte tímto způsobem odstranit pouze suchý lak a nepoužívejte silný čisticí prostředek na textil.

Například skvrna na kožené bundě nebo kabelce může být větší problém. Vyplatí se řešení z jedlé sody: jedna lžička na jednu sklenici vody. Bavlněnou podložku navlhčete a naneste na skvrnu - změkčí lak, který se snáze rozpadne.

Pokud se bojíte odstranit sušený lak na nehty z jemné halenky, zkuste použít pilník na nehty. Jemné tření pomůže zbavit se zaschlé vrstvy laku.

Dům na míru

Rodinný dům - útulný a moderní

Bezdrátový vertikální vysavač - nová kvalita čištění

Kategorie: