Čistička se postará o dobrou kvalitu vzduchu. Navíc dokonale ladí s dekorem - jako na fotografii model Goclever Cristal Air Coral

Kvalita vzduchu v dětském pokoji je pro rodiče jednou z prioritních otázek. Pokud chceme dítěti zajistit každodenní spánek a pohodlí během každodenní hry, postaráme se o přiměřenou čistotu, vlhkost a teplotu v dětském pokoji.

Stále více si uvědomujeme, že kvalita ovzduší má obrovský dopad na zdraví těla. Světová zdravotnická organizace (WHO) upozorňuje na alarm, že nás ohrožuje epidemie špatné kvality ovzduší v kancelářích, domácnostech a kavárnách. Proč? Obsahuje 4-10krát toxičtější látky než venkovní vzduch. Všechno je vinné z látek unikajících ze stavebních materiálů, v jejichž čele se vynáší formaldehyd - tato toxická látka se ve vzduchu mísí s prachovými částicemi, pyly rostlin, spory plísní. Co bychom měli udělat, aby byla kvalita vzduchu v dětském pokoji nejlepší, zejména proto, že v bytě trávíme minimálně 70% času?

Znečištění ovzduší v dětském pokoji

Díky nízké imunitě jsou děti zvláště citlivé na výše uvedené látky přítomné ve vzduchu. Respirační systém je v tomto případě nejvíce ohrožen, což vede k rozvoji alergií, astmatu, záchvatům kašle a častějším infekcím. Kromě inhalovaných alergenů (pylu rostlin, roztočů domácího prachu, zvířecích lupínků, spór plísní) je velkou hrozbou také formaldehyd - tato látka se vyskytuje všude, a to jak v oděvu, nábytku, tak ve stavebních materiálech. Pokud koncentrace tohoto plynu nepřesáhne 0, 03 ppm, nemáme obavy. Pokud se však tato hodnota zvýší na 0, 1 ppm, formaldehyd začne na organismus působit negativně, což způsobuje dušnost, bolesti hlavy a únavu.

Nejlepší způsob, jak minimalizovat přítomnost formaldehydu, je větrání místnosti často, zejména po rekonstrukcích nebo po zakoupení nového nábytku. Při přípravě dětského pokoje se můžeme okamžitě chránit před škodlivými emisemi formaldehydu nákupem barvy, která obsahuje vzduch čistící formaldehyd. Speciální barvy zachycují škodlivé látky a přeměňují je v částice vodní páry.

Boj proti alergenům je do značné míry založen na jejich eliminaci. Je důležité pravidelně čistit dětský pokoj a v případě alergií na roztoče - často prát nebo odstraňovat záclony, záclony a masité koberce z dětského pokoje.

Teplota v dětském pokoji

Teplota v dětském pokoji by neměla překročit 20-22 stupňů C. Je důležité, abychom místnost ventilovali nejméně dvakrát denně, zejména před spaním. Nevzdávejme to ani za mrazu. Samozřejmě, když v zimě provětráte místnost, vezměte své dítě do té druhé místnosti. Pamatujte, že postel nestojí příliš blízko radiátoru, protože dítě bude během spánku příliš suché a příliš horké.

Vlhkost vzduchu a pohodu dítěte

Správná vlhkost bytu, zejména dětského pokoje, není o nic méně důležitá než správná teplota. Vlhkost vzduchu je při boji proti znečištění velmi důležitá, protože když klesne pod 40%, ciliární pohyb se zastaví a další znečištění pronikne do plic a sliznice horních cest dýchacích rychleji vysychají. Na druhou stranu je třeba mít na paměti, že vlhkost nad 60% podporuje rozvoj plísní a bakterií. Jaké podmínky by tedy měly v dětském pokoji převládat? Výhodně je vlhkost vzduchu 40-60% při optimální teplotě 20-22 ° C.

Je třeba si uvědomit, že úroveň vlhkosti závisí na teplotě v místnosti - čím je místnost teplejší, tím vyšší bude vlhkost a naopak.

Vynikajícím řešením v éře všudypřítomného smogu bude nákup čističe vzduchu s funkcí inteligentního čištění a ionizace vzduchu. Většina z těchto zařízení má funkci neutralizujících alergenů, takže můžeme najít řešení několika problémů současně. Při výběru konkrétního modelu čističky nezapomeňte zkontrolovat nejen výše uvedené parametry, ale také věnovat pozornost objemu zařízení. Pojďme se rozhodnout pro člověka, který nenarušuje komfort spánku dítěte (až 30-35 dB) díky tichému provozu.

Dekorace okna v dětském pokoji

Dárky pro děti

Dům pro děti. Nápady na chatu v dětském pokoji

Dětská postýlka pro malé dítě - nejdůležitější kus nábytku v batolelově pokoji

Kategorie: