Fragment dělící stěny odděluje kuchyň od obývacího pokoje, aniž by tím byla zbavena prostornost, a skrývá nevyhnutelnou poruchu v pracovní části. Dělicí stěna zlepšuje funkčnost tohoto otevřeného interiéru.

Rozložení příček v bytě není konečné. Rozsah možných akcí v rámci přesného rozdělení pokojů je obvykle značný. Stávající stěny mohou být odstraněny úplně nebo částečně, můžeme dát nové - v různých tvarech a z různých materiálů. Co potřebujete vědět o přepážkách?

Příčky. Nejprve bezpečnost

Neexistuje žádné uspořádání tak dokonalé, že bychom chtěli riskovat stavební katastrofu nebo dokonce popraskat zdi. Musíme se poradit s jakýmkoli architektem nebo stavebním inženýrem ohledně jakýchkoli změn, které zahrnují i částečné zbourání nebo montáž nové zdi.

Nejprve je nutné určit, které stěny jsou nosné. Rušení s nosnou stěnou je velmi obtížná a nákladná operace - pokusme se jí za každou cenu vyhnout. Rušení s jinými stávajícími zdmi by nemělo žádným způsobem ovlivnit strukturu celé budovy.

Musíme také konzultovat každou plánovanou novou zeď - ne všude, kde musí stropní konstrukce umožnit její postavení. To neplatí pouze pro sádrokartonové stěny. Díky nízké hmotnosti mohou být nastaveny prakticky volně.

Zde byla před oknem postavena sádrokartonová zeď, rovnoběžná s ní. Přístup do postele byl ponechán z obou stran, díky čemuž je spací plocha dobře osvětlená.

Příčka zeď. Co s tím můžete dělat?

Materiál, který nejčastěji používáme, když jsou stavební příčky sádrokarton. Je to lehký materiál a velmi snadno se instaluje. Při stavbě zdi stavíme rám z hliníkových profilů, ke kterému pak desky přišroubujeme. Takto vyrobená stěna je velmi rovnoměrná a lze ji snadno dokončit mnoha různými způsoby.

Pokud chceme dodatečnou tepelnou a zvukovou izolaci, vložte izolační vlnu přizpůsobenou našim potřebám mezi vrstvy sádrokartonu.

Na zeď vyrobenou z kartongů však nebudeme zavěšovat příliš těžké regály, skříňky nebo velká zařízení. I když ji můžeme lokálně posílit, abychom zvýšili její sílu, měli bychom se vyhnout opravdu těžkým břemenům. Pak se můžeme rozhodnout o stěnách vyrobených z jiných materiálů.

Mezi stavební materiály, které se záměrně používají pro stavbu příček, stojí za zmínku celulární betonové cihly, silikátové a keramické cihly - vše v plné i prázdné verzi.

Lehká dřevěná příčka odděluje chodbu od obývacího pokoje. Z haly je to pohodlný roh pro oblékání.

Jak umístit přepážku?

Díky dobře naplánovaným přepážkám je funkční rozložení pokojů pohodlné a čitelné. Jednotlivé zóny by měly mít dostatečný povrch a přizpůsobenou úroveň izolace od ostatních částí domu.

Rádi oddělíme ložnici od ostatních místností, abychom získali požadovaný akustický komfort a pocit intimity. Prostory jídelny, kuchyně a obývacího pokoje mohou snadno proniknout. Kreativní plánování dělicí stěny nám umožní přizpůsobit domov našim potřebám.

Příčky. Rozdělení kuchyně a obývacího pokoje

Snad nejobvyklejší úpravou spojenou s přepážkami je odstranění zdi mezi kuchyní a obývacím pokojem. Stále častěji chceme oddělit místo pro přípravu jídel od obývacího pokoje. Vaření se již dlouho stalo součástí společného trávení času a kuchyně přestávala být něčím, co chceme před hosty skrývat.

Kombinace kuchyně a obývacího pokoje nám dává více světla a prostoru, díky čemuž je místnost nastavitelnější. Můžeme také zbořit zeď jen částečně. Jednou z možností je například ponechat jediný „sloupec“, který již není skutečným oddílem, ale stále označuje funkční dělení.

Můžeme se také rozhodnout strhnout zeď pouze z určité výšky a použít zbývající „zeď“ jako prvek výzdoby a označení zóny. Taková nízká zeď se může připojit k baru nebo kuchyňskému ostrovu. Můžeme k tomu stůl přesunout tak, aby určoval jídelní kout.

Dvě strany příček. Jak je používat?

Na jedné straně se může zdát, že toto odstranění stěn zvyšuje možnost uspořádání místnosti. Koneckonců, zeď zabere nějaký prostor silou. Na druhou stranu nám nová zeď může poskytnout nové příležitosti, protože má dvě strany.

To se může zdát triviální poznámkou, ale tento aspekt je často přehlížen a potenciál zdí často zůstává nevyužitý. Pokud máme dostatek prostoru, můžeme navrhnout zeď, ve které budeme brát v úvahu prostor pro police a vestavěné skříně na straně stěny, od které budou nejvíce potřeba.

Oddělte stěnu chodby od obývacího pokoje - získáme prostor pro šatník od chodby a od obývacího pokoje další prostor pro police. Totéž, když chceme oddělit pracovnu nebo dětský pokoj. Klíčem je samozřejmě racionální a úspěšný projekt.

Šedý interiér moderního stylu bytu

Byt pro pár: interiér v moderním stylu

Moderní styl v interiérech: fotografie, nápady, inspirace

Kategorie: