Interaktivní výstava „Režimy lásky“ doslova pomáhá praktikovat romantická gesta.

Łódź Design Festival je každý rok plný zajímavých, inspirativních reflexí a … prostě krásných výstav designu a dalších stejně zajímavých akcí. Doporučujeme, kam a proč se vyplatí jít v Lodži mezi 17. a 26. květnem 2022-2023.

Festival designu v Lodži 2022-2023 bude mít název „Dobrý život“. Organizátoři budou povzbuzovat publikum, aby přemýšlelo o tom, co to vlastně je a zda to lze (a pokud ano, jak) dosáhnout prostřednictvím designu objektů, měst a služeb. "

Výstava "Ecoexperimentarium"

Eco Experimentarium je vzdělávací projekt, který z pohledu rodiny ukazuje, jak můžeme společně v malých krocích zavést velké změny - důležité pro svět. Jeho tvůrci vás zvou k ekologickému bydlení . Co je to? Speciálně připravené byty, vytvořené tak, aby se společně učily, jak zjednodušit život, šetřit čas a peníze, a také eliminovat to, co je zbytečné nebo nezdravé. Animátoři přítomní na výstavě rádi promluví s hosty, ukážou po bytě a povzbudí je, aby se bavili a experimenty rozšiřovali své obzory.

Experimentarium.

Výstava „Formujte nás láskou. V místě setkání kultury a průmyslu “

Pro vytvoření lepších podmínek v každodenním životě se studio Form Us With Love snaží, aby jeho díla vyjadřovala některé jednoduché rysy. Každý projekt se snaží zavést inovace do své kategorie, zvýšit laťku pro navrhování očekávání. To znamená vytvářet produkty ze stále lepších materiálů pro budování udržitelnější budoucnosti a spolupracovat s novými partnery na zvýšení dopadu projektu na skutečný svět. Výsledkem je vytvořit něco, co vydrží a zůstane nějakou dobu relevantní … dokud nenavrhnete ještě lepší věci. Výstava přináší svět nápadů a projektů této zajímavé skupiny.

Výstava „Slovník dobrých Lodžů“. Interpretovat polské ilustrátory “

V jistém smyslu jde o pokus „otestovat“ představivost polských ilustrátorů. Výstava představuje 23 velkoformátových ilustrací se společnou osou v podobě tzv Lodžianismus, tj. Slova, která v Lodži fungují přísně - charakteristická pro danou oblast. Co? mimo jiné propojky, nálevky, snímek, bigiel, glycerát, bob, angličtina, kulawka, tytka, expres, foliówka, granda, koncový spínač, kulozy nebo trambambula. Výstava uměleckých děl byla obohacena o vzdělávací prostor. Nedílnou součástí výstavy bude kreativní notebook s úkoly, které dětem umožní dozvědět se o nářečí v Lodži.

Slovník dobrých Lodžanů. Izabela Kaczmarek-Szurek - získejte titul

Výstava „LABEL Magazine x Bauhaus“

Tento rok je sté výročí Buhausu, školy designu, založené v roce 1919 ve Weimaru Walterem Gropiusem. Koncepce vyvinuté Gropiem a jeho kolegy, jako jsou Ludwig Mies van der Rohe, Hannes Meyer, Paul Klee a László Moholy-Nagy, měly obrovský dopad na moderní architekturu, umění a design. Tento jubilejní časopis LABEL se rozhodl oslavit tím, že pozve nejlepší polské designéry plakátů a ilustrátory k provádění projektů inspirovaných stylem univerzity, která, i když existovala pouze 14 let, vychovala mnoho vynikajících architektů, designérů a umělců. Výstava je také příležitostí dozvědět se více o Bauhausu a jeho úspěších, které také využíváme, i když ne vždy to víme. Výstavu doprovází promítání dokumentárního filmu „Bauhaus Spirit“ režie. Niels Bolbrinker a Thomas Tielsch.

Výstava „Korálové barvy“

Jednotlivé barvy lze snadno určit: zelená, modrá, červená. Když jsou postaveny vedle sebe, přestanou být jednoznačné. To, jak vidíme barvy a jak je používáme, ovlivňuje mnoho faktorů - kulturní a materiální kontext, světlo a přirozené okolí, naše vlastní preference. Na druhé straně návrháři sáhnou po dostupných materiálech, vyberou módní barvy a ty, které se dobře prodávají. Avšak mezi možnými zeleními si vyberou jeden nebo druhý, zkombinují ho s jedním a ne s druhým modrým. Některé barvy obejdou, jiné se vracejí do svých sbírek … Výstava představuje vázy a látky, ale nejsou to jejich formy, které jsou hrdiny této prezentace, ale barvy, které designéři vybrali pro podobné objekty. Shromážděné a tříděné podle barevného klíče tvoří paletu barev, která se objevila ve studiích České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska. Řeknou nám tyto barvy něco? Můžeme být z pohledu regionu barvy střední Evropy?

Korálové korálové korálky.

Výstava "Love režimy"

Název „Režimy lásky“ je soubor emocionálního chování, které ovlivňuje to, jak mluvíme o našich pocitech, jak definujeme „normální“ reakce a určujeme, kdo je schopen milovat a kdo ne. Prostřednictvím svého těla lidé zprostředkovávají a interpretují pocity, postoje, nálady. Technologie změnila způsob, jakým spolupracujeme - existuje spor, který se točí kolem toho, zda technologie zabila romantismus a zbavila nás fyzického kontaktu, zatímco nás zavede k virtuálnějšímu světu. Výstava mezitím zpochybňuje myšlenku dnešního námluvy a zdůrazňuje důležitost prostředků pro komunikaci s tělem - využití těla jako prostředku vyjadřování. Tělocvična nabízí příležitost procvičovat romantická gesta : tvarovat srdce, dávat květiny, objímat nebo mačkat polibek a procházet se rukama na pláži. Praxe dělá perfektní.

Výstava „Módní revoluce“

Oblečení ovlivňuje každého obyvatele planety. Všichni jsme tak či onak spotřebiteli, bez ohledu na klima, ve kterém žijeme a zda sledujeme nejnovější módu, nosíme věci, oblékáme velké řetězy nebo kupujeme oblečení na míru. Současně však móda a oděvní průmysl jsou průmysly s jednou z nejvyšších škod na životním prostředí. Výstavu inicioval Švédský institut ve spolupráci s vědci a odborníky v oblasti udržitelné módy, představuje nejdůležitější výzvy průmyslu, představuje řešení švédských společností a pomáhá nám, spotřebitelům, činit informovaná rozhodnutí.

'Zdroje. Od materiálů k výrobkům “

Všechno, co nás obklopuje, má příběh. Narodil se na daném místě a ze specifických materiálů. Na výstavě vidíme, které z původních surovin jsou tvořeny krásnými a funkčními předměty - pouze zdánlivě dobře známými, jako je lampa, vidlička, porcelánová figurka nebo toaletní křeslo. Dozvíme se, co je obvykle skryto. Díváme se za branami polských továren a sledujeme cestu produktu od počátečního stavu po konečný výsledek.

Fotografie z výstavy 'Zdroje. Od materiálů k produktům “, kurátor: Agata Nowotny.

Výstava „30“

Ceramika Paradyż, dlouhodobá patronka festivalu, slaví své 30. výročí. Výrobky společnosti se vyznačují jedinečným designem, kvalitou a funkčností. Stejné hodnoty byly mezi prioritami Bauhausu, který zahájil svou činnost přesně před 100 lety. Ceramika Paradyż při této příležitosti připravila výstavu inspirovanou filozofií iniciovanou jejími tvůrci. Vytvoření výstavy bylo inspirováno plakátem Joosta Schmidta z roku 1923 a kavárenským prostorem „Café Samt und Seide“, který navrhla Lily Reichová, spolu s Ludwigem Miesem van der Rohe na výstavě Die Mode der Dame v Berlíně v roce 1927. Grafika a barvy se vztahují k práci Bauhaus a současnému silnému trendu logomania. Dva kulaté výročí nás přiklánějí k tomu, abychom se zaměřili na současné úspěchy designu, které nás nakonec všechny obklopují, a na směr budoucího vývoje designu.

"DOBRÉ MĚSTO" Archiblock

Čtvrté vydání května ARCHIBLOK se bude konat 19. května ve Art_Inkubator Festival Center v Lodži. Hostem bude reportér Filip Springer, fotograf a překladatel architektury. Letos se pozvaná skupina přednášejících setká s heslem „ Dobre Miasto “. Filip Springer se ptá: „Už máme ikony, každé vojvodské město v Polsku již má co chlubit, budovu, která je ukázkou modernosti. Menší městská centra se za chvilku budou moci pochlubit podobnými zařízeními. Tak co? Zlepšují se naše města díky architektonickým ikonám? Jaká je síla a rozsah ikon? Jak nastínit horizont městské modernosti ve svém světle (nebo stínu). Pokud máme v Polsku na mysli „dobré město“, myslíme to samé jako Dánové, Němci, Španělové nebo Britové. V letošním ARCHIBLOKU se pokusíme odpovědět na otázku, zda peníze (hlavně EU) čerpané na rekonstrukci a modernizaci polských měst tyto města skutečně zlepšily. ““

Blok „DOBRÝ ŽIVOT“

Blok přednášek „DOBRÝ ŽIVOT“ pod záštitou Ceramiky Paradyż je průkopnickým vzdělávacím a inspirativním setkáním, přizpůsobeným potřebám lidí, kteří zařizují interiér a všem zájemcům o toto téma. Jeho cílem je seznámit účastníky s názory odborníků na aktuální stav polského designu a jeho místo na mapě globálních trendů . Zvláštní hosté akce budou členy slavného švédského designového studia Form Us With Love.

Podrobný rozvrh blokových akcí na webových stránkách Łódź Design Destival

Kategorie: