Rybí kostky metra - zajímavý nápad pro dokončení zdi nad kuchyňským pultem

Cihly jsou ploché obdélníkové obklady se zkosenými hranami různých formátů, nejoblíbenější jsou však blízko rozměrů 10x20 cm. Hladký povrch, ikonický tvar a nedostatek povrchových tisků určují nadčasovost dlaždic metra. Nejedná se tedy o dočasný trend - jako v případě marockých nebo květinových motivů -, ale o módu, která přetrvává dlouhou dobu.

Stručná historie dlaždic metra

Mělké metro, také nazývané „metro“, vděčí za svůj název původnímu umístění. Kvůli zvýšené odolnosti proti poškození a snadné údržbě, ochraně před nečistotami a vlhkostí byly dlaždice typu metro původně používány v stanicích metra v New Yorku a Paříži z 19. století. Z podzemních veřejných zařízení zasáhli showroomy díky jednoduchému designu, který určoval jejich úspěch.

Obdélníková deska se zkosenými hranami připomíná zlatý prut ve tvaru, ale určitě se liší od drahých kovů v barvě. Nejoblíbenější jsou dlaždice metra v achromatických barvách, tj. Černé, šedé a bílé cihlové dlaždice. Tento typ barvy je součástí trendu módní šedi po celá léta.

Cihlové obklady a klasické interiéry

Cihlové obklady, i když jsou nejčastěji spojovány s retro stylem, budou fungovat v různých aranžmách a hranice, s níž je lze kombinovat, je pouze naší představivostí. V klasickém stylu budou elegantním doplňkem obkladů z bílých cihel být dekory, lišty, římsy (například ve formě jemného reliéfu, lemování) korunující povrch dlaždicemi. S ohledem na principy řeckého kánonu a římské proporce odvozené ze starověku jsme jej opticky snížili odříznutím místnosti vodorovnou římsou na dohledu; Abychom získali iluzi vysoké místnosti, postavili jsme cihlové dlaždice až ke stropu.

Cihlové obklady a další styly interiéru

Milovníkům kouzelného stylu lze nabídnout kombinaci černých cihel s bílými stylovými skříněmi s vysokým leskem s křišťálovými držadly, ozdobným zrcadlem a doplňky v kovových barvách - zlato, stříbro nebo měď.

Pokud chceme získat maskulinní charakter interiéru, stačí kombinovat černé cihlové dlaždice s povrchy zakončenými dřevem. Mohou to být dřevěné podlahy, kuchyňské desky nebo nábytkové čela. Stejně syrového efektu dosáhneme v kombinaci s betonem a ocelí - charakteristické pro interiéry uspořádané jako lofty a v průmyslovém stylu.

Nezapomeňte na rustikální styl - krásu venkovských kuchyní dokonale zdůrazní cihlové dlaždice, které budou fungovat jako pracovní pás na stěně mezi horním (zavěšeným) a spodním rozvaděčem. Mohou doplnit kachlová kamna, dobře se mísí se dřevem.

Šedé cihlové dlaždice, které se vyskytují v různých odstínech šedé od šedobílé po grafit a antracit, zdůrazňují grafický, výrazný charakter interiéru. Dobře se prolínají s černobílými fotografiemi; může představovat původní povrch stěn haly.

Cihlové obklady díky jednoduchému designu a nedostatku zbytečných ozdob v kombinaci se sklem, ocelí a dokonce betonem mohou být obklady stěn pro moderní, minimalistické nebo high-tech interiéry.

Jak položit cihlové dlaždice?

Nejoblíbenějším způsobem pokládky zděných dlaždic je střídavý vzor s půlkulovým ofsetem, nazývaný rozložení cihel. Toto uspořádání odpovídá tradičnímu uspořádání cihel ve zdi, pojezdu vozíku. Když dlaždice tvoří svislé pruhy (sloupce místo vodorovných řádků), jednáme o anglickém vzoru. Cihlové dlaždice lze také posunout vůči sobě o 1/3 délky dlaždice. Povrch stěny vypadá úplně jinak v případě - méně populárního - jednoduchého vzoru (paralelní systém) - u kterého vodorovný a svislý souvislý spoj rozděluje cihlové dlaždice na řady a sloupy (neexistuje žádné odsazení). Zajímavým řešením jsou také parketové systémy: uspořádání rybí kosti (pracnější pro dodavatele, vyznačující se vyšší spotřebou zděných dlaždic), šachovnice nebo rozvržení pletenin (seskupení několika zděných dlaždic).

Dlaždice metra nemusí zakrýt všechny stěny - mohou vytvořit dekorativní vertikální pás (zakrývající komín, instalační šachtu) nebo horizontální obložení stěny, kterou si vybereme. Chcete-li získat silný, jasný kontrast, černé dlaždice v koupelně lze kombinovat s bílým sociálním zařízením - nebo naopak (bílé dlaždice a černý sanitární zařízení). V malých koupelnách bez okna, pokud chceme použít černé dlaždice, nezapomeňte na další osvětlení.

Keramické dlaždice napodobující kámen

Keramické obklady do koupelny

Módní obklady do koupelny

Šestihranné dlaždice v koupelně

Kategorie: