Digestoř Falmec Nuvola v obývacím pokoji s kuchyňským koutem.

Moderní kuchyňské digestoře dnes vypadají úplně jinak, než tomu bylo před několika desítkami let. Kromě zlepšení kvality ovzduší zdobí také místnost. Jak si vybrat moderní kuchyňskou digestoř? Na jaké další funkce stojí za pozornost? Dozvíte se z našeho článku.

Kuchyň otevřená do obývacího pokoje je srdcem domu, dává přednost tomu, aby byly spolu a integrovány. Zde připravujeme jídla, trávíme čas se svými blízkými a přáteli. Stojí za to zajistit, aby jeho vybavení bylo dobře přizpůsobeno stylu místnosti, ale také inovativně navrženo. Objevte možnosti moderních kuchyňských digestoří.

Za prvé: výkon kuchyňské digestoře

Odsavač par je navržen tak, aby účinně čistil vzduch pachů. Výkon zařízení by měl být nejdůležitějším parametrem určujícím jeho výběr. Jak to zkontrolovat? Každý výrobce dává výkon kapuce v metrech krychlových za hodinu. Kapota by měla být vybrána tak, aby vzduch v kuchyni mohl být volně filtrován 6krát za hodinu . Dalším důležitým tématem je výběr systému cirkulace vzduchu . Tradičně máme na výběr otevřený a uzavřený systém. Uzavřený je ten, ve kterém vyčištěný vzduch zůstává v místnosti. Je méně účinný, ale v zimě nezpůsobuje tepelné ztráty. Systém cirkulace čerstvého vzduchu dokonale odstraňuje pachy, vlhkost a tuk, je tichý, ale může ochladit místnost. Na trhu je již několik let k dispozici zcela nové řešení : kapuce používající technologii řízené biopolarové ionizace (systém E.Ion). Tato technologie umožňuje výrobu iontů, které nejen eliminují pachy, ale také obnovují optimální iontovou rovnováhu v místnosti. Důležité je, že systém E.ion rovněž eliminuje potrubí pro odstraňování zápachu. Díky tomu máme při uspořádání kuchyně větší volnost při výběru místa pro instalaci kuchyňské digestoře.

Klidná kapuce: co hledat?

Důležitým problémem při výběru dobré digestoře, zejména pokud je součástí kuchyňského vybavení otevřeného do obývacího pokoje, je tichý provoz . Kapota není pro členy domácnosti zatěžující a pohodlná, pracuje při nejvyšší rychlosti při frekvenci pod 48 dB . Proto v obývacím pokoji připojeném k kuchyni nebo studiu fungují nejlépe digestoře s technologií NRS, což výrazně snižuje úroveň hluku - až o 86% méně hluku ve srovnání s tradičním zařízením. Díky tomuto řešení můžeme ve stejné místnosti volně provádět další činnosti. Toto řešení bude fungovat zejména v propojených místnostech, kde vaření doprovází příjem hostů.

Kuchyně s ostrovem: kapuce jako lampa

Můžeme si vybrat z mnoha modelů digestoří: zeď, pod skříňku, ostrov, strop a pracovní deska . Volba této konkrétní záleží nejen na stylu interiéru, ale také na množství prostoru v kuchyni a našich potřebách. Při přípravě nebo renovaci kuchyně se vyplatí zvážit, kterou další funkci by mělo její vybavení plnit. Pokud plánujete vytvořit kuchyňskou zónu v místnosti, měli byste zvážit vhodnou kapotu v počáteční fázi projektu. Kuchyně s ostrovem často plní v obývacím pokoji reprezentativní funkci, takže stojí za to hledat spotřebiče s dekorativním povrchem. Jeho výzdobou bude určitě ostrovní kapuce zakončená sklem, které vypadá jako lampa. Ozdobné kryty mají svůj vlastní světelný zdroj (obvykle úsporný pro použití LED), který dokonale osvětluje varnou desku při vaření. Skleněné kapuce jsou také vybaveny přídavným osvětlením. Světelný zdroj namontovaný uvnitř proniká sklem (barevně nebo bíle), což vytváří zajímavý vizuální efekt.

Na fotografii kapuce Marilyn E.ion a Soffio Circle. Značka Falmec

Kapota je skrytá … ve skříni a na desce!

Koncepce moderních kuchyní předpokládají velkou volnost při výběru barev čelních ploch, ale také povrchových materiálů. Často je obtížné přizpůsobit kapotu původní barevné kuchyni. Návrháři Hood našli univerzální a funkční řešení. Pokud nechceme, aby naše kapuce byla viditelná, když to nefunguje, můžeme se rozhodnout pro model Down Draft skrytý v kabinetu. Některé kuchyňské digestoře mají funkci nahoru a dolů . Díky tomu se po zapnutí zařízení kapota spustí nad varnou desku a po vaření se vrací zpět na své místo v zavěšeném stropu.

Na fotografii Falmec Down Draft Design + a klavírní kapuce

Kukla je nová, která si našla své místo v desce, vedle indukční varné desky, a nikoli tradičně nad ní. Ke zvýšení odolnosti zatahovací kapoty se pro její výrobu používá nerezová ocel 304 obsahující 18% chrómu a 8% niklu. Ocel je hygienická, snadno se čistí a odolná proti korozi. Jak ukázaly laboratorní testy prováděné v solné komoře, ocel AISI 304 je nepochybně nejlepším materiálem pro výrobu odsavačů par . Použití technologie Fasteel zase zabraňuje tvorbě otisků prstů na povrchu zařízení a usnadňuje jeho čištění.

Kategorie: