Tradiční koupelna měřítko, tj. Mechanické

Váha v koupelně vám umožňuje ovládat vaši tělesnou hmotnost a další parametry, které ukazují, že jste v dobrém stavu (např. Tělesný tuk). Na co se zaměřit při výběru koupelnové stupnice, aby vydržela co nejdéle?

Moderní koupelnové váhy se velmi liší od těch, které byly před několika lety v našich koupelnách. Ne vždy se podobají platformě, na kterou šplháme, takže indikátor ukazuje, jak velkou váhu vážíme. Moderní domácí váhy mohou být velmi profesionální a informovat nás o obsahu vody a tuku v těle, zapamatovat si naše měření a porovnat je v průběhu času.

Koupelnové měřítko a jeho typy

Koupelnové váhy jsou rozděleny na mechanické a elektronické. Jak se liší a kterou si vybrat?

Mechanická hmotnost - jedná se o klasickou hmotnost, kterou jsme popsali na začátku článku. Zobrazuje pouze jeden základní parametr - tělesnou hmotnost. Jeho výhodou je, že je levný a funguje bez energie. Mechanická váha je ideální pro domov starších lidí, kteří se starají pouze o kontrolu počtu kilogramů.

Elektronická váha - je moderní váha vybavená displejem, který nám ukazuje nejen tělesnou hmotnost, ale i další indikátory, včetně obsah vody, tuku nebo svalové tkáně v těle. Nejmodernější modely elektronických vah mají také vnitřní paměť, která ukládá naše měření, analyzuje je a porovnává je. Díky funkci Bluetooth můžete odesílat data do jiných zařízení, například do smartphonu. Tento typ stupnice je doporučován lidem, kteří se zajímají o fyzickou kondici, cvičení, jíst zdravé jídlo a chtějí sledovat tělesné parametry. Nevýhodou elektronické váhy je její cena - moderní modely mohou stát až několik set zlotých.

Jaké funkce může váha v koupelně vykonávat?

Moderní koupelnová váha provádí velmi přesná měření, která jsme donedávna mohli vědět pouze při návštěvě dietologa. Dnes v našem vlastním domě můžeme určit parametry těla, i když bychom si měli uvědomit, že žádné zařízení nemůže nahradit konzultaci s odborníkem.

Měřítko v koupelně nás informuje o:

 • aktuální tělesná hmotnost;
 • obsah svalové tkáně v těle - to je funkce, která bude fungovat pro sportovce, kulturisty a lidi, kteří se zajímají o fyzickou zdatnost;
 • obsah vody v těle - funkce, která bude užitečná pro každého, kdo má problém s akumulací vody v těle;
 • obsah tělesného tuku - funkce užitečná pro lidi, kteří se zajímají o zdravou stravu;
 • kalorická poptávka.

Další zajímavé vlastnosti moderní koupelnové stupnice:

 • měří kostní hmotu - to je důležitý parametr pro specialisty;
 • si pamatuje naše měření a porovnává je v čase - moderní váhy jsou vybaveny standardy, se kterými porovnávají naše výsledky. Díky tomu nám ukazují, zda jsme v rámci normy.

Na co se zaměřit při výběru koupelnové stupnice?

Při výběru moderního domácího měřítka se kromě funkčnosti a ceny vyplatí zvážit i další věci:

 • měřicí rozsah - před nákupem se vyplatí zkontrolovat, jaké je maximální zatížení zařízení;
 • citlivost měření - pokud chceme, aby nás měřítko informovalo o parametrech našeho těla (podle kterého hodláme cvičit), přečtěte si nejprve o citlivosti měření;
 • výkon - váha může být vyrobena z plastu, skla, kovu nebo … dřeva. Pokud ji chceme umístit na podlahu koupelny, můžeme zařízení přizpůsobit výzdobě místnosti;
 • napájení - elektronické váhy potřebují zdroj energie. Pokud víme, kam umístit zařízení, pamatujte, že by tam měl být kontakt. Samozřejmě máme také váhy napájené z baterií.

Jak se vážit doma?

Bez ohledu na to, které zařízení si vyberete, pamatujte na několik tipů:

1. Při návštěvě toalety váhy vážte ráno. Vážíme před snídaní, ne po jídle.

2. Měřte jednou týdně.

3. Ženy by si měly pamatovat, že hmotnost může záviset na ženském cyklu - některé ženy mají tendenci hromadit vodu v těle před menstruací a pak mohou přibrat na váze až 2 kilogramy.

Řešení pro malou koupelnu - jak zvětšit prostor

Průmyslová koupelna izolovaná dřevem

Dárky do koupelny

Kategorie: