Složení světla z různých solárních lamp (Jysk), tj. Perfektní využití sluneční energie

Solární lampy jsou zajímavým vynálezem a dobrou investicí. Není divu, protože mají stejné výhody: jsou energeticky úsporné, levné a nemusí být zapojeny. Díky nim můžeme snadno osvětlit nemovitost, zahradu nebo balkon. Jak si vybrat solární lampu? Jak to funguje a co hledat před nákupem?

Solární lampa - bez elektřiny a svítí?

Sluneční lampy jsou vybaveny solárním panelem, který absorbuje sluneční paprsky během dne. Přesněji řečeno, tajemstvím solární lampy je fotovoltaický článek, který přeměňuje sluneční energii na elektřinu. Lampa je vybavena bateriemi, které ukládají energii, takže ji lze použít ve formě světla po setmění. Jak vidíte, sluneční lampa je velmi jednoduchý a energeticky úsporný mechanismus. Kde tedy bude nejlépe fungovat?

Solární lampy pro zahradu, na pozemku, pro balkon

Kde bude solární lampa užitečná? Samozřejmě venku, kde nám záleží na osvětlení, ale instalace elektrických zásuvek není možná. Solární lampy pro balkon, zahradu, cestu vedoucí k garáži, u brány, jsou nenahraditelným řešením. Zahradní solární lampy jsou často vybaveny snímačem pohybu, díky čemuž jsou ideální pro osvětlení prostoru u vstupních dveří nebo poblíž garáže. Sluneční lampa se senzorem pohybu a soumraku není jen nutností, ale především velkým výběrem: tvary, barvy, materiály. Vše, aby se solární lampa stala praktickou ozdobou - perfektní kombinace použitelnosti a estetiky!

Solární zahradní lampa - co můžeme najít na trhu?

Výběr je opravdu velký, takže při navrhování vnějšího osvětlení stojí za zvážení tvaru a dokonce i barvy světla, které lampa vrhá:

Sluneční koule - velmi oblíbený tvar. Elegantní, praktický, dává neobvyklý efekt na zahradě nebo na trávníku. Solární koule jsou také levné - za jeden kus (průměr 9 cm) platíme od 8 PLN.

Sklenice sluneční lampy - léto se rychle blíží as tím i přemýšlení o nočních večírcích na zahradě, grilování nebo jen večerní čas strávený na balkóně. Je to tak, že sluneční lampa ve tvaru sklenice (lucerny) nejenže dá příjemné světlo, ale také se stane fantastickou ozdobou. Náklady na malou lampu jsou asi 25 PLN.

Závěsné solární lampy - ve formě lamp nebo žárovek. Nezastupitelný ornament v zahradě vytváří atmosféru relaxačních a prázdninových setkání pod širým nebem. Věnec solárních lamp bude stát kolem 50 PLN.

Barevné solární lampy - koule, lucerny, girlandy, motýlkové lampy - dostanete je snadno! Solární zahradní lampy, které mění barvu, jsou skutečným hitem, který ohromí hosty a vytvoří kouzelnou scenérii v noční zahradě.

Solární svítilny - jedna z nejpopulárnějších solárních lamp. Vypadají roztomilé a jsou relativně levné - za jeden kus zaplatíme asi 30 PLN.

LED solární lampa - jednoduchá malá solární lampa se senzorem soumraku, která se obvykle montuje nad vstupní dveře. Můžete si ji koupit za asi tucet zlotých. Poskytuje silné světlo, které vám umožní osvětlit velkou plochu, např. Celou verandu.

Venkovní solární lampy - jak dlouho vydrží?

Nejčastěji svítí od 8 do 12 hodin - pak po celou noc bude zahrada velmi atmosférická a jemně osvětlená. Při nákupu byste se měli zeptat na délku osvětlení a počet lumenů (jednotka použitá k měření světelného toku žárovky). V blízkosti vstupních dveří nebo bran bude nejlepším řešením solární lampa se senzorem pohybu, která prodlouží její pracovní dobu. Senzory jsou v současné době natolik pokročilé, že se nezapnou, když je na pozemku pes nebo kočka.

Solární zahradní lampy - jak z nich udělat zajímavou kompozici?

To opravdu není těžké! Kulové lampy lze zakoupit v různých velikostech. Stojí za to věnovat pozornost těm, kteří nemají nohy, které klademe přímo na zem. Jsou uspořádány od nejmenších po největší a budou velmi zajímavým prvkem krajiny.

Nejzajímavějším efektem však budou barevné lampy - jak ve formě girland, tak luceren. Stromy můžete omotat kolem nich nebo je zavěsit na keře.

Venkovní solární lampy mohou být také uměním! V online obchodech nakoupíme mozaiky, které vypadají jako jantarové koule. Vypadají skvěle na zahradní stůl nebo na verandu.

Dekorativní tráva v kontejnerech na balkon a terasu

Citrusy v květináčích v uspořádání balkonu a terasy

Clematis má balkon, terasu a zahradu

Jaké podlaží bych si měl vybrat pro balkon a terasu?

Kategorie: