Velikonoční dekorace.

Velikonoční vejce jsou nejoblíbenější velikonoční dekorace. Mohou být přírodní - vyrobené ze skutečných vajec, mohou být také vyrobeny z odolných materiálů, jako je kov, sklo, kámen nebo dřevo. Některé z nich mohou být uloženy po mnoho let, jiné zmizí buď na světě nebo těsně poté.

Která velikonoční vajíčka byste si měli vybrat? Přirozené, ze skutečných vajec nebo skla nebo alabastru? V etnickém, skandinávském nebo moderním stylu? Výběr je tak obrovský, že každý najde ozdoby, které odpovídají interiéru bytu a výzdobě stolu. Nebo si možná připravte velikonoční vejce sami, s pomocí nejmladších členů domácnosti? Pokud zvolíme velikonoční vajíčka, začneme se ptát, jak je pěkně zobrazit? Uspořádejte na podnosy nebo zavěste na větve umístěné ve vázách. Podívejte se na naše návrhy vajec ze skořápek, skla, dřeva a nápady, jak je pěkně zobrazit.

Přírodní velikonoční vajíčka ze skořápek a další

Přírodní velikonoční vajíčka, tj. Vejce vyrobená ze skutečných vajec. Nejčastěji se jedná o skořápky, vyrobené doma nebo zakoupené v obchodech s ozdobnými doplňky. Mohou to být také vejce vařená na tvrdo a teprve poté: barvená a zdobená. Pokud hodláte jíst velikonoční vajíčka, je nejlepší použít přírodní barviva: červené zelí, cibulové skořápky nebo čaj nebo je nechat v jejich přirozené formě. Velikonoční vejce z krůt nebo křepelčích vajec jsou přirozeně spatřena. Díky tomu, že jsou zdobeny přírodou, budou vždy jiné. Miniaturní křepelčí vejce, dříve uvařená a umístěná v ozdobné misce, se stanou pěknou a jedlou stolní výzdobou dříve, než se dostanou k vánoční kyselé polévce.

Velikonoční vejce z přírodních materiálů

Velikonoční vejce jsou také vyrobena z přírodních nebo umělých materiálů. Takže tam jsou sklo - průhledné, kovové: zlato, stříbro nebo měď, dřevěné v přírodním zbarvení nebo malované. Dekorativní velikonoční vajíčka mohou být také pokryta třpytkami nebo peřím a vyrobena z papírové hmoty. Taková velikonoční vejce jsou také různých velikostí - od miniaturních - několik centimetrů, po vejce pštrosích nebo větších. Vedle skandinávské módy jsou uvnitř skleněné, průhledné velikonoční dekorace s přírodním bílo-hnědým peřím. Ekologičtí nadšenci budou mít rádi vejce ze dřeva nebo kamene - alabastru a mramoru - dekorace jsou vyrobeny ze zbytků materiálů používaných při výrobě nábytku, kuchyňských desek atd.

Přečtěte si také: Malování kraslic ekologickým způsobem

Jak zobrazit velikonoční vejce v interiéru?

V závislosti na tom, zda jsou velikonoční vajíčka přirozená nebo umělá, můžeme je zobrazit jinak. Ty pravé - skořápky nebo vařené, často volíme jako stolní dekorace, někdy dokonce jedlé. Potom je uspořádáme do průhledných misek nebo na ozdobné talíře, někdy přímo na stůl. Poté je můžete oslovit a jíst nebo hrát soutěže s dětmi. Vypadají velmi dobře uspořádané a smíchané kropenatá krůtí vejce a hladké kuře, které zůstalo v přirozeném zbarvení. Vejce a skleněné velikonoční vejce jsou lehká, takže je zavěšujeme na přívěsky (papír nebo stuha) pod lampu nad stolem, na závěsové tyče nebo na kvetoucí větve. Velikonoční vejce ze dřeva, alabastru nebo kovu jsou však uspořádány jako dekorace pro konferenční stolky, komody a konzole. Velikonoční vejce vkládáme také do ozdobných dekorací z pružných větví.

Viz také: Velikonoční vajíčka s provázkem

DO IT YOURSELF: Velikonoční vejce v elegantním etnickém stylu

Příprava na Velikonoce: doplňky, které pomohou vytvořit jedinečnou dovolenou

Autor: garneczki.pl

Velikonoční dekorace

Velikonoční věnce

Kategorie: