Jarní čas s sebou přináší jarní metamorfózu. Změny v probuzení přírody jsou dokonalou výmluvou ke změně interiéru okna a přinášejí veselou náladu do interiéru. Někdy stačí závěsová tyč a několik metrů látky, aby interiér dodal zcela odlišný charakter díky výzdobě okna. Doporučujeme, jak uvolnit hodně světla a svěží jarní dech pomocí žaluzií a záclon z lehkých tkanin.

Plánujete jarní změny v dekoraci oken, ale nevíte, zda zůstat věrní tradičním záclonám, nebo se jich možná vzdát ve prospěch barevných záclon? Zajímá vás, jestli jsou žaluzie pasivní? Navrhujeme, které záclony zvolit, aby dovnitř proniklo co nejvíce jarního slunce, a poradíme, v jakých situacích budou žaluzie, které se vracejí, fungovat.

Dekorace na jaře: jakou záclonu byste si měli vybrat?

Změna uspořádání okna má osvěžující účinek na interiér. Nejlepší řešení je přizpůsobit závěsy stylu interiéru a pohledu, který je za nimi. Pamatujte však, že v malých místnostech je lepší se vyhnout ostrým, velkým vzorům v intenzivních barvách, protože budou dominovat interiéru. Interiérové uspořádání by mělo doplňovat dobře zvolená výzdoba okna . Díky jemné výzdobě okna bude místnost vypadat větší a bude v ní jasnější. Světelná clona filtruje světlo a směřuje do místnosti. Je však třeba se vyhnout záclonám ve výrazných barvách, jako je červená, zelená nebo fialová, protože celá místnost bude v barevné záři. Účinek nemusí být velmi prospěšný. Pokud se rozhodneme pro vícevrstvou výzdobu, tj. Záclonu a záclonu - silnější by měla být podšívka obložena, aby byla chráněna před vyblednutím a pálením sluncem. Po několika letech lze poškozenou podsadu vyměnit a opona bude stále v dobrém stavu.

Dekorace oken: žaluzie se vracejí zpět k přízni

Zdá se, že úžasný čas okna již uplynul. Mezitím se vracejí k milosti. Na rozdíl od záclon, žaluzie vystavit okno a nechat hodně světla uvnitř. Efektivně nasměrují denní světlo na dno místnosti. Jak se slunce pohybuje, můžete je zvedat nebo snižovat, jeden po druhém, nebo všechny dohromady. Žaluzie jsou nejlepším řešením pro vyhřívání oken, protože nenarušují cirkulaci teplého vzduchu. Roztříštěné žaluzie nic nezakrývají. Vidíme rám a to, co je mimo okno. Umožňují vám používat parapet k nastavení dekorací a drobností.

Dekorace oken: jaké žaluzie si vybrat?

Na trhu existuje mnoho druhů žaluzií. Faktura, barva, velikost, způsob připojení - vše můžete přizpůsobit vašim očekáváním. Zvolte mírně tuhou látku, aby se závěsy neklesly. Nejskromnější je římská roleta, která vytáhla z plochých záhybů. Spodní okraj může být zakončen ozdobnou záhybem nebo třásněmi. Stojí za zmínku, že římská roleta se hodí do všech interiérů. Benátská roleta je zase zvrásněna nebo složena podél záclonové tyče a na několika místech svisle. Když je spuštěna, vypadá to jako normální záclona, a když je zvednuta, tvoří se ve spodní části ozdobné obláčky. Nejvíce divadelní je rakouský slepý. Vyžaduje to nejvíce tkaniny, protože svislé a vodorovné zmačkání vytváří husté zakrytí.

Dekorace oken: praktické tipy

  • Lehká opona se vám hodí, když ji vážíte. Můžete použít pásku s olověnými závažími, pásem guipure nebo širokým záhybem.
  • Připevněte závěsy na závěsy. Šňůry se střapci jsou vhodné pro těžké textilie, pro lehké použití stužku, kravatu vyrobenou ze stejného materiálu nebo pro uchycení se stejným háčkem.
  • Tvar okna lze snadno upravit. Nízká okna se zdají o něco vyšší, pokud umístíte závěsovou tyč pod strop a závěsy dosáhnou podlahy. Úzká okna budou vypadat širší, bude-li záclonová tyč daleko přesahovat obrys okna. Zavěste na ně závěsy, aby jich bylo více proti zdi.

Kategorie: