Výstava '(Ne) koše', Curl Up, Rita Koralevics

Gdynia Design Days je přední pobaltský festival inspirace a praktických a cenných znalostí o designu, kde se svět designu setkává s obchodem. Festival představující nejnovější trendy a osvědčené postupy se bude konat od 6. do 14. července v Gdyni. Sloganem 12. ročníku je POLARIZACE.

Během dnů designu Gdynia 2022-2023–2020 budou odborníci a milovníci dobrého designu pracovat na společných nových metodách provozu v oblasti designu a podnikání pro polarizovanou realitu. Budou hledány alternativní materiály šetrné k životnímu prostředí, jakož i možnosti lepšího využití umělé inteligence ve prospěch uživatelů v době přetížení informací. Účastníci budou uvažovat o nové definici ekonomiky z hlediska politiky, podrobněji se podívají na lidské tělo jako zdroj nepoužitých surovin a také se budou ptát na význam empatie a znalostí duševního a fyzického zdraví v designu.

Heslo: POLARIZACE

svět, ve kterém žijeme, je místem střetů mezi individuálním zájmem a společným dobrem. Nyní je to silná individualita a cválající narcismus, který splňuje průměrnost, oslavující jednoduchost a omezení materiálního zboží. Konzumerismus je neslučitelný s minimalizmismem a uctíváním krásy a perfekcionismu - s neuvěřitelnou ošklivostí a nedokonalostí, která získává následovníky. Vysoká kvalita sběratelských cetek, předmětů touhy úzké skupiny privilegovaných estetů, stojí v opozici vůči hromadné výrobě jednorázových předmětů pro každodenní použití, plynoucích v rychlém proudu přímo z asijských výrobních linek. Velké korporace poháněné mocí masového workoholismu nenajdou společného jmenovatele s rostoucí skupinou samostatně výdělečně činných osob, jejichž pracoviště je určeno pouze umístěním počítače. Ovlivňovatelé absorbující zvyšování tržní hodnoty profilu Instagram nenajdou společný jazyk a obsedantně se vyhýbají zastáncům digitální anonymity Wi-Fi.

Polarizace je jasná divergence, dichotomie názorů a názorů, stratifikace komunity, rozdělení do opačných skupin. Je to proces způsobený diferenciací postojů vzhledem k závažným problémům, v extrémních situacích, které nelze ignorovat. Polarizace vylučuje slabost, nerozhodnost a nedostatek odhodlání. Jakýkoli spor může být pozitivní nebo negativní, klíčem je efektivní řízení. Pouze dialog mezi lidmi, kteří si jsou jistí svou vírou, dává příležitost stanovit inovativní strategie.

Autorem vizuální identifikace GDD2019 je Patryk Harise Studio.

Design hovoří o Business Summitu

Již počtvrté se podnikatelé, designéři a architekti v oblasti změny setkají v Gdyni během obchodního jednání o obchodních jednáních. V rámci dvoudenní akce se budou účastníci moci seznámit s příklady implementace trhu, praktickými metodami pro navrhování obchodních změn. Získají nástroje, které pomohou vytvářet inovace produktů a služeb, identifikovat tržní potenciál, rozpoznat potřeby zákazníků a zavést v organizaci kreativní kulturu práce. V mezinárodní skupině účastníků a řečníků se naučí osvědčené příklady a inspirativní názory. Designové rozhovory Business Summit je také prostorem pro setkání, výměnu zkušeností a kontaktů. Dvoudenní konference se bude konat ve dnech 12. – 13. Července v Pomořanském technologickém parku v Gdyni. Registrace začíná 3. června.

Výstavy během Gdynia Design Days 2022-2023

Výstavy představují 5 pólů polarizace, které označují místa diferenciace postojů vzhledem k závažným problémům v extrémních situacích, které nelze ignorovat.

Jsem proti nám

Jaká dávka pohodlí a odpovědnosti je správná, když vsadit na vlastní zájem a kdy na obecné dobro? Tyto otázky se objeví na výstavě „I | nás “, kurátorka Izabela Bołoz v mnoha kontextech: naše rodina nebo místní komunita, ale také ve vztahu k lidem z jiných zemí, cizincům nebo obyvatelům třetího světa. Vybraná díla budou ukazovat polarizované trendy začleněné do reálných projektů. Systémy, které se o nás starají o ostatní, šetří náš čas. Takový příklad bude představen na výstavě Baby Feeder - hlava, která se vejde do standardní kojenecké láhve a umožňuje robotovi krmit dítě, což může rodičům zachránit vždy 15-30 minut. Ostatní, například hra TIM, nám pomáhají při mezigenerační komunikaci. Díky této hře může babička hrát na desce a její vnučka prostřednictvím aplikace. Některé projekty odrážejí naši potřebu zapojit se do pomoci ostatním nebo budovat malé místní komunity, jakož i za zodpovědnost za online komunitu, kterou vytváříme.

'I | my “, Baby Feeder, navrhl Stephan Bogner, Philipp Schmitt, Jonas Voigt

V této souvislosti stojí za zmínku také výstava 2 ° C, kde se budete moci podívat na hlavní příčiny změny klimatu a na ukázkové produkty nebo řešení navržená s ohledem na ochranu životního prostředí. Je pravda, že změna individuálních návyků nezpůsobí revoluci, kterou by mohly přinést změny systému. Prostřednictvím konkrétních pokynů však budete vyzváni, abyste si ověřili své vlastní chování, což má zase potenciál přispět k provádění ustanovení vyplývajících z dohody o klimatu. Kurátory výstavy jsou: Monika Brauntsch a Dorota Kabała.

Výstava 2 ° C

Lidské tělo pod lupou

Na výstavě „Body at the Crossroads“ uvedou kurátoři - Michał Bachowski a Agata Nowak - tělo v kontextu nejdůležitějších dilemat, kterým čelíme. Naše těla se v současné době zajímají nejen o vědce, ale také o návrháře a obchodníky. Jsou však rozděleny do dvou polarizovaných skupin. Někteří chtějí využít k rozvoji lidí plastickou chirurgii, protetiku, bioinženýrství, umělou inteligenci a další počítačové technologie a pomoci jim při různých úkolech. Ostatní se bojí vyhlídky na transhumanismus. Během této výstavy budeme moci porovnat takové trendy jako: přírodní superpotraviny versus biohacking kit pro úpravu vašeho těla nebo módy pro lesní školky versus genetický design kojeneckých funkcí.

Výstava „Body at the Crossroads“, EŻ Undies

Plné využití surovin

Drobní návrháři a velký průmyslový dosah na odpad. Až dosud byly nežádoucím vedlejším efektem velké výroby a spotřeby - nyní se staly cenným zdrojem a symbolem společenské odpovědnosti. Na výstavě „( ne ) koše“ uvedou kurátorské duo Agnieszka Jacobson-Cielecka a Karol Murlak vybrané dvojice objektů kombinující materiál a účel, pro který byly použity. Jeden z nich byl vytvořen v ateliéru designéra. Vyrobeno chalupou je experiment a návrh, ukazuje směr možných akcí. Druhá byla vytvořena v dobře vybavené výzkumné laboratoři, financované průmyslem, připravené převzít odpovědnost za své předchozí činnosti. Na výstavě uvidíme mimo jiné produkty ze sbírky Diederick Schneemann „Příběh klopné flop“, vyrobené z opotřebovaných žabek a žabek, jakož i koberečky z opotřebované sportovní obuvi navržené pro Simid Post pro značku Adidas.

Odkaz na myšlenku nulového odpadu najde své místo také na výstavách „Humanismus tkanin“ Marty Pokojowczykové (kde uvidíme řadu lněných předmětů vyplývajících ze symbiózy dvou oborů: malování a tkaní) a „Print 'n paste“ (experiment z projektového studia UAU, který používá různé, snadno dostupné suroviny, jako je písek, listy, sekaná tráva, hranolky nebo kávová zrna, vytvoří objekty v technologii 3D tisku.

Výstava "Print 'n paste"

Návrháři technologií

Na vesmírné výstavě „Potřebujeme více prostoru“, kterou kurátorka Marta Flisykowska, uvidíte, uvidíte modely měsíčních základen, modely roverů Mars, rakety a senzory a poslouchejte příběhy o zákulisí výzkumných projektů realizovaných za účasti polských odborníků. Jedním z objektů, který bude během výstavy zobrazen, je Lem Mars Rover - studentský projekt budování analogu roveru Mars.

Nejnovější technologie v designu využije také Wiesław Bartkowski, který bude hovořit o praktikách Creative Coding, což eliminuje polarizaci kódu a hmoty. Výstava „Matter of Code“ je kombinací fyzického a digitálního světa, instalace reagující na podněty z prostředí, měnící zážitek z vesmíru, jeho vnímání, ovlivňující pocity lidí, kteří v něm zůstávají.

Lokálně ne globálně

Důležitým prvkem festivalu je každoroční přehled prací mladých polských umělců, kteří budou v blízké budoucnosti zodpovědní za navrhování produktů, prostor, služeb a procesů, které nás obklopují. V rámci # příští generace představí své úspěchy nejlepší studenti z Akademie výtvarných umění v Gdaňsku a Katowicích, School of Form a Koszalin University of Technology. S odvoláním na minulost polského designu představíme siluetu Barbary Hoffové - tvůrce Hofflandu, speciální definice, která popírá tradičně chápanou definici designéra, který je umělcem vzdělaným na umělecké univerzitě. Záměrem výstavy v Městském muzeu v Gdyni je ukázat širokou škálu dopadů jejích autorských projektů a jejich fungování v poválečné kultuře v Polsku.

Výstava School of Form

Toto je pouze část návrhů na rozsáhlý program letošního vydání GDD. Události byly rozděleny do tematických bloků zaměřených na téma polarizace v kontextu módy, grafiky, designu, městské architektury a interiérů. GDD je také událost otevřená těm, kteří hledají inspiraci k tomu, aby přijali nové výzvy, položili otázky a navázali dialog mezi extrémními postoji.

Setkáváme se, jako každý rok, v Gdyni - otevřeném městě, které dává příležitost zapojit se do rozumného dialogu, konfrontovat protichůdné názory, v souladu se zájmy různých sociálních skupin. Právě zde vytváříme fórum pro debatu a vyvozujeme závěry, které naznačují směr dalšího postupu.

GDD2019 # POLARIZACE
6. - 14. července
Pomeranian Science and Technology Park Gdynia, al. Výhry 96/98
Facebook:
facebook.com/gdyniadesigndays
Instagram:
@gdyniadesigndays
oficiální hashtag: # GDD2019 #GDD #gdyniadesigndays #polarization

Kategorie: