Přenosná klimatizace Electrolux AirFlower

V bytě v bloku můžeme mít také klimatizaci - bez drahé a komplikované instalace venku. Přenosná klimatizace je dobrým řešením pro malé interiéry, které chceme ochladit v letním vedru. Zkontrolujte, jak vybrat nejlepší klimatizaci místnosti.

Vysoká teplota je příjemná a je spojena s relaxací na dovolené, ale někdy se chceme ochladit - nejlépe bez odchodu z domu. Stojí za zvážení nákup přenosného klimatizačního zařízení, které nevyžaduje nákladnou a trvalou instalaci. Vyplatí se mít pokojovou klimatizaci? Která klimatizace pro byt bude nejvhodnější? Odpovědi najdete níže!

Přenosná klimatizace pro bydlení v bytovém domě

Přenosné klimatizace jsou velmi dobrým řešením, pokud chceme udržovat nízkou teplotu pouze v jedné místnosti. Pracují teplým vzduchem a větráním ven. Obvykle mají vestavěnou chladicí jednotku, takže není třeba instalovat další zařízení mimo byt. Některé přenosné klimatizace mají odvlhčovací a chladicí funkce a také filtry, které čistí vzduch choroboplodných zárodků.

Přenosné nebo pokojové klimatizace jsou připraveny k použití ihned po vybalení. Jak název napovídá, lze je snadno přesunout kamkoli je potřeba. Je však třeba si uvědomit, že pracují méně efektivně než stacionární klimatizace, jsou také často hlasitější.

U kompaktních modelů je vzduch z místnosti vypouštěn pomocí speciální trubky. Jeho vývod by samozřejmě měl být umístěn mimo okno. Nejlepší je to udělat oknem pootevřeným, pro tento účel nevyříznutým (což v zimě znamená horší tepelné parametry místnosti). Vzduch vypouštěný venku způsobuje mírný pokles tlaku v místnosti, což znamená „nasávání“ vzduchu zpoza okna, aby bylo vše rovnoměrné. Co to znamená Bohužel, menší účinnost chlazení, protože z okna bude teplo z vnějšku. Dobrým řešením je proto přenosná klimatizace se dvěma trubkami (jedna vypouští vzduch a druhá ji přivádí do kondenzátoru) nebo okenní kryt s otvorem pro potrubí.

Podívejte se na zařízení, která doporučujeme:

Která přenosná klimatizace? Důležité filtry

■ Filtr s aktivním uhlím neutralizuje pachy.
■ Bio-HEPA s baktericidním přípravkem velmi dobře absorbuje prach, zabraňuje růstu bakterií.
■ Iontová plazma ničí alergeny, roztoče a viry.
■ Čím více filtrů v klimatizaci, tím čistší je vzduch v bytě.

Jak si vybrat pokojovou klimatizaci?

Nespornou výhodou přenosných klimatizačních zařízení je skutečnost, že je lze přesouvat z jedné místnosti do druhé. Stačí umístit klimatizaci blízko okna a umístit výfukové potrubí ven. Správný odtok teplého vzduchu je obvykle umožněn snadno instalovatelnou posuvnou vložkou, která se hodí pro většinu svislých a vodorovných oken, do kterých umístíme výstupní potrubí.

Malá velikost přenosných klimatizací a jednoduchá instalace nám mohou pomoci vybrat si. Při výběru pokojové klimatizace dávejte pozor na její vnější parametry (tj. Je malý a vizuálně odpovídá dekoraci), jakož i technické. Ujistěte se, že klimatizační jednotka, kterou jsme si vybrali, má chladicí kapacitu (měřeno v kW). Čím více kilowattů, tím větší prostor může být chlazen klimatizací. Pro místnosti o rozloze asi 20 m2 postačí 2, 0 kW a pro plochu 25 m2 bude užitečné 2, 5 kW.

Užitečné informace: v ložnici bude pracovat tichý klimatizační systém - emitující hluk při 15-22 dB. S výhodou se časovač zapíná a vypíná.

Přenosná klimatizace nebo klimatizace?

Alternativou k klimatizace je jiné zařízení - klimatizace . Funguje to trochu jinak. Namísto chladicí kapaliny je uvnitř uvnitř obvykle namočená látka. Vzduch jím prochází, ochlazuje se a v této podobě jde do místnosti. Na rozdíl od klimatizačního zařízení tento vzduch neodvlhčuje, ale zvlhčuje. To však má svá omezení, zejména pokud jsou v blízkosti elektronická zařízení (riziko selhání) nebo papír. Klimatizace pracuje s nižší účinností než přenosná klimatizace a chladí vzduch pouze v bezprostřední blízkosti. Je však užitečné jako pomocné zařízení nebo se čas od času používá, například v nejteplejším vedru.

Užitečné informace: Některé zvlhčovače vzduchu také plní funkci klimatizačního zařízení. Stačí hodit kostky ledu do nádoby vodou.

Zdravý vzduch doma - viz FOTOGALERIE

Klimatizace v bytě: jak se starat o klimatizaci?

Pokojové rostliny, které čistí vzduch doma

Kategorie: