Jedním ze základů efektivního designu interiéru je povrchová úprava stěn. Co na zdi odpovídá interiéru obývacího pokoje? Jak používat výklenky? Stěny v obývacím pokoji mohou být zázemím pro další prvky nebo se můžeme rozhodnout pro dekorativní stěny. Existuje tolik způsobů, jak vyzdobit stěny, aby se daly přizpůsobit jakémukoli stylu interiéru. Poradíme vám, jak učinit návrhy a barvy stěn výhodou pro interiér.

Velká rovina stěn ovlivňuje příjem interiéru. Design interiéru často považuje stěny za důležitý prvek. Stěny v obývacím pokoji mohou vytvářet pozadí pro další prvky vybavení, tj. Nábytek nebo ozdobné předměty. Tvar a tvarová hmota. Co na zdi? Stěna v obývacím pokoji nemusí být vždy plochá a spojená s podlahou v pravém úhlu. Dekorativní stěny, vzory stěn, barvy stěn, výklenky nebo textury dávají velké možnosti v designu interiéru.

Design interiéru: dekorace na zeď a výklenky v obývacím pokoji

Základem většiny interiérů jsou jednoduché, hladké stěny. Stěny jsou přerušovány pouze okny, dveřmi nebo otevřenými průchody. Takové stěny v obývacím pokoji vytvářejí vynikající zázemí pro vystavování nábytku a bytových zařízení. Stále více však používáme dekorativní stěny, které mají různé podoby. Interiéry mohou být tvarovány stěnami, které běží v oblouku, přerušené výklenky a výklenky nebo natažené ke stropu. Takto navržené stěny diverzifikují obývací pokoj a vytvářejí jeho atmosféru. Protože dekorace na zdi přitahuje pozornost a silně ovlivňuje prostor, měly by být takové stěny vždy promyšlené a jejich použití vyžaduje odůvodnění. Oblouky - tato forma zdi v obývacím pokoji je často spojována s tvarem nějakého prvku interiéru. Pokud se rozhodneme pro klenutou nebo „zvlněnou“ zeď, neměli bychom ji dodatečně obohatit výklenkem nebo vůlí. Nezapomeňte také, že takový tvar stěny má důsledky v designu interiéru. Oblouková zeď omezuje počet nábytku a dekorací v obývacím pokoji. Výklenky a výklenky také módní, rozbití ploché zdi, vyžadují funkční nebo estetické zdůvodnění. Při správném používání mohou změnit proporce interiéru nebo uspořádat prostor obývacího pokoje. Výklenky se také stávají konkurencí pro volně stojící nábytek. Komody, police a pohovky vložené do výklenků nevyčnívají za zeď, nezavádějí pořádek do interiéru a neomezují vizuálně prostor. Výklenek nebo samotný výklenek je často také ozdobou. Pokud se ocitne v místě, kde se díváme nejdéle - bude to trojrozměrné pozadí pro obrazy, sochy nebo dekorativní porcelán. Vybrání může být často překresleno, zapouzdřeno, slepeno. Pokud chceme vyjmout její hloubku, použijte tmavou barvu nebo dýhu. Abychom zdůraznili krásu výklenku, stojí za to namontovat do něj světelný zdroj - zvýrazní jeho tělo a také vyvede obraz zavěšený ve výklenku nebo tam umístěný předmět.

Šedé stěny - inspirace a fotografie interiéru

Barva stěny - univerzální návrhář interiérů

Malování stěn barvou je nejoblíbenějším řešením. Barvy stěn na pozadí - to znamená, že hladké stěny upravené barvou v jemné pastelové barvě budou vždy dobrým výchozím bodem pro návrh interiéru. Světlé neutrální barvy stěny organizují obývací pokoj a vytvářejí v něm pocit čistoty. Protože opticky zvětší prostor, stojí za to je použít na stěnách v malých interiérech. Neutrální barvy stěn fungují zejména tam, kde se často mění výzdoba.

Bílé stěny v obývacím pokoji

Studená bílá. Na rozdíl od vzhledu není použití čistě bílé na stěnách univerzální - vytváří dojem chladu a nedostatku útulnosti. Bílá barva stěn kontrastuje s nábytkem a podlahou. Cool bílé stěny jsou dobrým pozadím pro moderní nábytek a vybavení v jasných barvách. Ve většině domácností však máme dřevěné podlahy a nábytek, přírodní kámen nebo kámen podobný gresu. V takových interiérech je nutné rozbít bělost stěn jinou barvou, protože jinak neinteraguje se zařízením a jinými povrchy v tlumených barvách.

Intenzivní barvy stěn v obývacím pokoji

Pokud chceme pro zařízení vytvořit zřetelné pozadí, namalujme stěny v obývacím pokoji intenzivnější a rozhodnější barvu, například tmavě modrou nebo červenou. Tak výrazné barvy stěn zvyšují dojem přítomnosti světla. Osvěžují také neutrální barvy interiéru, a tak dodávají krásu i jednoduchému bílému nebo borovicovému nábytku. Nezapomeňte však, že pokud se rozhodneme pro velkou expresivní barevnou skvrnu, je třeba ji pečlivě promyslet. Obecně bychom se měli řídit zásadou, že čím tmavší barva, tím méně by měla být na stěnách - ty v tmavých barvách zmenšují prostor, jinak se tmavě malované stěny zdají těžší než světlo.

Výzdoba na zeď v obývacím pokoji: INSPIRACE

Textura zdi a design interiéru

Dalším prostředkem pro zdobení stěn může být textura nebo výkres materiálu obložení nebo barvy. Expresivní textura zdi vytvoří prostorový dojem a dodá interiéru útulnost. Interiéru také poskytne klima. Někdy je textura spojená s barvou tak dekorativní, že se jedná o zeď, která se stává nejatraktivnějším prvkem interiérového designu. Zajímavé efekty se získají kombinací kontrastních fragmentů hladkých a texturovaných stěn: poté oba povrchy získají pevnost. Stává se také, že přebytek stěn s texturou unavuje oči a vyvolává úzkost, a proto se jedna ze zdí obvykle takto rozlišuje. Textury přírodních materiálů patří mezi nejpřátelštější. Výhodou dřeva, kamene nebo cihel je přirozený původ a trvanlivost. Dokončením stěn s nimi získáme také povrch s jedinečnou kresbou a texturou, kterou lze snadno přizpůsobit interiéru. Stěny zakončené onyxem nebo travertinem vypadají velmi efektivně. Módní břidlice, vápence a pískovce. Když použijeme malé prvky, povrch stěny získá hloubku, velké desky vyvedou kamennou postavu v popředí. Pro povrchovou úpravu stěn se stále častěji používají dekorativní dýhy, jejichž kresba dřeva dodává interiéru teplo.

Dekorativní stěny v obývacím pokoji - textilie na zeď

Teplá textilie textura. Velmi elegantním způsobem, jak vytvořit útulný a teplý interiér, je dokončit stěny textilními texturami. Dnes se místo drahých tkanin používají masité textilie, laminát nebo netkané tapety. Textilní tapety jsou velmi účinné, přičemž horní vrstva je vyrobena z přírodní textilie, například lnu nebo juty, a dokonce hedvábí, trvale připojená k povrchu vinylu nebo papíru. Vzory a vazby přírodních tkanin také napodobují tapety ze skleněných vláken. Vinyl je obvykle tlustý, „masitý“ a má kresbu připomínající reliéfní koberec.

Jaká zeď v moderním obývacím pokoji

Stavební faktury. Spolu s módou pro průmyslové interiéry začaly stěny dostávat texturu surového betonu. Lze jej získat nanesením strukturální omítky nebo natřením stěny barvou s přídavkem strukturálního prášku. Zajímavá může být také přírodní betonová zeď s výkresem bednění. Cihlové zdi s charakteristickým vzorem a barvou cihel mají stejně silný dopad na interiér.

Stěny v obývacím pokoji - vzory

Design stěn je výrazným efektem při uspořádání obývacího pokoje. Skvělým způsobem, jak dát interiéru více individuální charakter, je použít vzor na zeď. Existuje mnoho možností, existují vzory stěn na výběr: pruhy, přehoz, květinové a přírodní motivy, a dokonce i oblíbené krajiny. Výrazný vzor, který se používá k zakrytí stěn, může vyžadovat design interiéru. „Silné“, vícebarevné designy stěn vypadají nejlépe, pokud se používají na velkých plochách stěn nebo pouze na jednom. Při použití v malém interiéru obývacího pokoje na všech stěnách je sníží a může zatěžovat váš zrak. Pokud jsou vzory na zdi v obývacím pokoji barevné, měli byste také zajistit, aby nasycení barev v aranžovacích prvcích bylo podobné. Bezpečným a módním řešením je použít zjednodušené vzory - geometrické tvary nebo květiny zobrazené na pozadí ve stejném tónu. Chceme-li získat módní návrhy na velkých plochách, sáhneme po tapetách, nástěnných malbách, látkách, malířských šablonách nebo hotových nálepkách na zeď.

Barvy stěn obývacího pokoje: o které GALÉRII rozhodnout

Wainscot v bytě: reaktivace. Zajímavé nápady pro desky na zdi

Kategorie: