Máte kohoutek? Nebo možná kuchyňský kohoutek neodpovídá designu interiéru? Uvažujete o výměně staré baterie za novou, ale nevíte jak na to? Řekneme vám, jaký typ baterie si vybrat, jaké funkce mohou být užitečné a dokážeme, že výměna baterie je jednoduchá záležitost.

Když se rozhodnete vyměnit kuchyňský kohoutek, musíte vědět, kde začít. Pak se celý proces ukáže být jednoduchý a bez stresu. Impulsem k výměně kuchyňského kohoutku je často touha přizpůsobit jej stylu uspořádání prostoru. Při výběru konkrétního modelu kuchyňského kohoutku nezapomeňte, že se jedná o malý prvek, který pomůže určit styl vaší kuchyně. Ale nejen … nejnovější modely baterií vaří vodu na čaj, filtrují jej nebo nasycují CO2.

Výměna baterie: kde začít?

- Objevte vlastnosti dobré baterie. Zaměřte se na jeho interiér. Vezměte vzhled a další funkce na pozadí. Trvanlivost je určena kvalitou chromovaného povlaku, přesností sladění součástí a typem hlavy. Baterie by měla mít keramickou hlavu. Čím větší je průměr hlavy (obvykle od 2, 5 cm do 4 cm), tím lepší je regulace průtoku a často trvanlivost kohoutku. Zkontrolujte, zda je baterie vybavena filtrem, který chrání před znečištěním. Také se ujistěte, že má provzdušňovač nebo provzdušňovač, který je určen k „změkčení“ proudu vody. Tato funkce se ukáže jako velmi užitečná při oplachování např. Salátu. Kromě toho způsobuje provzdušňování proudu vody, což výrazně snižuje jeho spotřebu. Pokud si nepřejete, aby se na konci potěru akumuloval vodní kámen, vyplatí se investovat do vodovodní baterie s anti-scale systémem. Je třeba věnovat pozornost záruce - zjistit, zda se týká pouze těla, nebo také hubice a dalšího příslušenství?
- Přizpůsobte se vašim potřebám. Faucet nemá jen vypadat hezky, ale také usnadňovat práci v kuchyni. Pokud jste levák, zvolte kohoutek se středovou nebo levou pákou. Nebo možná dáváte přednost bezkontaktnímu modelu, který je ideální pro opláchnutí rukou. Také zvolte baterii pro velikost dřezu.
- Nezapomeňte připojit. Přizpůsobte typ baterie hydraulickému systému. Pokud je aktuální kohoutek připevněn ke zdi, zakupte si baterii na zeď. A pokud je připevněn k pracovní desce nebo dřezu, budete potřebovat stojací (lemovací) příslušenství. Tento problém se liší v případě, že se rozhodnete pro celkovou renovaci kuchyně. Poté, bez jakýchkoli omezení, máte na výběr ze dvou možností.

Výměna baterie: užitečné funkce

- Kuchyňský kohoutek s topným modulem . Faucet, který vaří vodu na čaj? Je to možné! Pokud ve spěchu žijete nebo máte malou kuchyň, ve které je obtížné najít místo i pro rychlovarnou konvici, život vám usnadní baterie s topným modulem. Důležité je, že jeho instalace nevyžaduje hydraulické úpravy. Kompaktní ploché topení se snadno vejde do skříně pod dřezem, stačí jej připojit k napájení 230 V. Poskytuje studenou, teplou vodu 55 ° C a vroucí 100 ° C. Důležité je, že i při zahřívání udržuje chladný kryt. Co když je doma doma? Speciální pojistný knoflík je chrání před popálením.
- Kuchyňský kohoutek s filtrem. Pokud je voda z vodovodu silně chlorovaná, vápenatá, má zakalenou barvu nebo chuť těžkých kovů, investujte do sady filtrů. Můžete si vybrat kohoutek s jedním výtokem a dvěma úchyty (pro vodu z kohoutku a filtrovanou vodu) nebo se dvěma výtoky. Dbejte také na rozměry filtrační vložky, způsob připevnění, životnost, rozsah provozu. Nezapomeňte, že by měl být filtr vyměňován každé 3 až 6 měsíců.
- Kuchyňská linka s myčkou. Až do teď, pro uzavření ventilu myčky před opuštěním domu nebo delší cesty, bylo nutné řešit obtížný přístup k odtoku pod dřezem. Nyní máme na výběr pohodlnou baterii s ventilem myčky.
- Kuchyňský kohout s proměnnou výškou . Pokud plánujete umístit dřez u okna, pamatujte na příslušnou baterii. Měl by mít výtokovou hubici: zasunutelný do pultu, případně do dřezu, nakloněný (dopředu, do strany) nebo odnímatelné tělo.
- Kuchyňský kohoutek pro fotobuňku . Bezkontaktní baterie vyžaduje lithiové baterie nebo transformátor. Než si ji koupíte, vyplatí se zkontrolovat, zda lze tuto funkci snadno vypnout.

Moderní řešení v kuchyňských bateriích

Uspořádání funkční kuchyně vyžaduje spolehlivé moderní vybavení, které snižuje spotřebu energie a snižuje účty za domácnost.

Příkladem inovativního řešení používaného v dřezových mísičích je funkce Cold Start, která funguje především tehdy, když není třeba časté používání horké vody. Takzvaný studený start snižuje spotřebu horké vody díky jednoduchému mechanismu. Po spuštění proudu bude z výtoku vždy vytékat studená voda, nemísená, jako je tomu u tradičních faucetů. Kromě toho držadlo baterie umístěné rovnoběžně s hubicí v uzavřené poloze se otáčí pouze jedním způsobem. Takže, když chceme získat horkou vodu, postupně ji necháváme pro sebe. Podobně, pokud chcete nastavit rukojeť baterie do výchozí polohy, otočte ji ve směru hodinových ručiček a snižte teplotu vody.

V domácnostech, kde je spotřeba vody vyšší než průměr, se vyplatí používat ekologické baterie, například komponenty VerdeLine omezující spotřebu vody na 50%. Díky speciální konstrukci provzdušňovače se odtoková voda mísí se vzduchem. Dostáváme velkorysý, široký proud, který zajišťuje pohodlí při praní, i když spotřeba vody je v porovnání s tradičním vybavením dokonce poloviční. Výsledkem je, že při maximálním otevření protéká baterií pouze 6 litrů vody za minutu, zatímco normou dokonce asi tucet. Kromě toho dvoustupňová keramická hlava usnadňuje nastavení ekonomického proudu, protože je vybavena omezovačem pro odtok horké vody.

Piotr Kolanowski

Product Manager ve společnosti FERRO

Nebo možná dotykovou baterii? Chcete-li zapnout nebo vypnout vodu, dotkněte se ruky, paže, lokte nebo hrnce v ruce. KFA Tauri Touch Me dává takovou příležitost. Je vhodné jej používat, pomáhá udržovat čistotu kuchyně (nedotýkat se kohoutku špinavou rukou!) A také usnadňuje úsporu vody - ve prospěch peněženky i životního prostředí.

Výměna baterie: jednoduché odpovědi na složité otázky

Někdy je pro nás obtížné rozhodnout se o nejmenších změnách v interiéru, protože se nám zdá velmi komplikované. Když plánujete výměnu vaší baterie na zdi, zajímá vás, jestli budete muset dlaždice čipovat? Vše záleží na tom, zda máte na mysli mixážní pult na povrch nebo skrytý. První, vodní přípojky, jsou vedeny ze zdi. V takovém případě stačí odšroubovat starou baterii a novou baterii zašroubovat. Nemusíte štípat dlaždice. Vzdálenost mezi trubkami je obvykle 15 cm. Standardní povrchový kohoutek je vybaven excentrickými konektory, které lze použít k nastavení polohy kohoutku vzhledem k vodovodním přípojkám (dokonce do 2 cm). V případě skrytých faucetů ze stěny vyčnívají pouze hubice a kliky. Tělo je skryto pod omítkou. Výměna baterie ve většině případů zahrnuje kování dlaždic (před zakoupením kohoutku se vyplatí požádat prodejce).

Zapuštěná nástěnná baterie: výhody a nevýhody

Plusy : Skrytá nástěnná baterie je připevněna ke zdi, takže nemusíte řezat díru v desce nebo ji potopit. To je velmi horké, zejména v případě tvrdých materiálů, jako je kámen). Tento typ kohoutku zabírá méně dřezu než stojící model.
Nevýhody : Skrytý nástěnný směšovač je obtížnější nainstalovat a vyměnit než stojící faucet.
Je třeba si zapamatovat : Do zdi by měly být vtlačeny vodovodní potrubí vedené nad dřezem. Baterie by měla být 25-35 cm nad horním okrajem dřezu. Přednostně uprostřed dřezu. Výtok musí být pohyblivý, s dlouhým dosahem, s profilovanou špičkou.

Okrajová baterie: výměna krok za krokem

1. Zavřete hlavní vodní ventil (obvykle umístěný pod vodoměrem). Vypusťte vodu z kohoutku. Pokud je na potrubí pod dřezem další ventil, nezapomeňte jej vypnout. 2. Rozložte hadřík pod umyvadlo. Uvolněte hadice nebo armatury (z nich vytéká voda). Odšroubujte matice.
3. Je čas odšroubovat starou baterii. Na jeho základně je pod dřezem (nebo pracovní deskou) stonek se závitem. Povolte matici. Odšroubujte baterii a vytáhněte ji shora.
4. Namontujte nový faucet - nastavte výtok správným směrem, vložte dřík faucetu do otvoru pro dřez (nebo pracovní desku). Umístěte podložky pod (podle pokynů)
na obalu), utáhněte matici. Ujistěte se, že je baterie správně nastavena.
5. Ze dříku baterie vycházejí dvě ohebné hadice - pro horkou a studenou vodu.
Připojte je k hydraulickým trubkám (v případě potřeby odřízněte hadice). Utáhněte konektory.
6. Otevřete hlavní vodní ventil a zkontrolujte těsnost.

Výhody : Montáž a výměna baterie na hraně nejsou příliš komplikované. Vodovodní potrubí může být vedeno nahoře. Nemusíte být přesní, stačí táhnout potrubí kolem dřezu (jsou připojeny k baterii gumovými hadicemi). Těsnost instalace se snadno sleduje. Větší výběr modelů od okraje ke zdi než u skrytých modelů.
Nevýhody : U tohoto typu baterie je třeba proříznout otvor v desce nebo dřezu. Místo za ním je obtížně přístupné.
Je třeba si uvědomit, že mixér hran je nainstalován ve střední části dřezu (1- nebo 2-mísa) nebo v rohu (1-mísový dřez). Čím menší je umyvadlo, tím menší je rozsah natáčení a nižší výtok. Proč? Pro minimalizaci stříkající vody.

Kategorie: