Na velikonoční stůl stojí za to dát akcenty módních barev a vzorů. Uspořádání značky Fyrklövern používá ubrus ve stínu indické růžové barvy, která vyzařuje bělost pokrmů zlatým geometrickým motivem.

Velikonoce jsou svátky jara a v tomto klimatu se také uchovávají velikonoční dekorace pro domov. A co letos trendy? Velikonoční dekorace 2022-2023 je na jedné straně únikem do zcela nových konvencí a na druhé straně zajímavým dialogem s klasikou. Na Velikonoce jsme vybrali nejzajímavější návrhy domů.

Typické barvy pro Velikonoce jsou bílá, zelená a žlutá. Také se stále více těšíme na růže, zejména v pastelové verzi. Tento rok však mají skandinávské značky co říct. Velikonoční dekorace v severním vydání jsou barevnější, téměř „zima“. Kromě toho můžete najít stále více společných bodů mezi velikonoční a vánoční výzdobou.

Velikonoční dekorace 2022-2023: ekologický trend

Omalovánky a zdobení kraslic sami, kutilství pro kutily, okouzlující hnízda pro vejce nebo spousta přírodních doteků - to je letos jeden z jasnějších dekorativních trendů. Ve velikonoční výzdobě máme spoustu proutí, větviček, sušených rostlin, ale také živé jarní květiny: tulipány, prvosenky, hyacinty. K tomu jsou přidány tradiční, přirozené akcenty: vrbové větve s jehnědy, Řeřichou nebo mechem. Tato velikonoční dekorace v této sezoně je nejčastěji kombinována s jemnými pastelovými barvami: máta, žlutá, růžová, levandule fialová. Pokud sníme o velikonočních dekoracích ve skandinávském stylu, můžeme se dokonce vzdát živějších prvků, které oblékají bílou, béžovou, mírně šedou a dokonce i černou.

Podívejte se na námi vybrané velikonoční ozdoby:

Velikonoční dekorace 2022-2023 jako … Vánoce!

Jedná se o poněkud zvrácený přístup k jarním prázdninám. Ačkoli je stále častěji slavíme v zimním počasí (na rozdíl od Vánoc, kdy sníh obvykle chybí …), tradičně jsou rozdíly v velikonočních a vánočních ozdobách jasné. Místo toho jsou rozmazané módní velikonoční přívěsky, které se podobají ozdoby, i když mají podobu - nejčastěji - velikonoční vajíčka. Existují však také zajíčci, kuřata a jehňata, která nějak „nahradí“ prosincové anděly nebo soby. Také barvy velikonočních ozdob 2022-2023 jsou velmi podobné těm módním v prosinci 2022-2023. Máme například hodně zlata, mědi, šedé a černé. Velikonoční dekorace v podobě prolamovaných velikonočních vajec jsou také stále populárnější.

Velikonoční vejce jako přívěsky a svíčky

Malé stromy, keře a rostliny visely s velikonočními vejci na provázcích? Proč ne! To je další příklad dopadu vánočních ozdob na Velikonoce. Obzvláště módní jsou přívěsky na velikonoční vejce z porcelánu a ručně malované. Mohou to však být také ozdoby z papíru, dřeva nebo stuhy.

Zajímavou novinkou na velikonočním stole mohou být také svíčky ve tvaru vajec. Pokud se jarní aura nepřidá, vyplatí se s nimi trochu atmosférického světla.

DIY vejce - módní velikonoční dekorace 2022-2023

Velikonoční vejce mohou být obarvena různými způsoby (nejlépe přírodními barvivy), ale také zdobena jinými metodami. Dekorace velikonočních vajíček, tj. Vajíček zdobených touto technikou, tento rok udělají skutečný pocit. Přirozený odstín skořápky je skvělým pozadím pro barevné papírové ilustrace. Nebo možná vejce z pásky? Uděláme to tak, že zabalíme polystyrénové vajíčko stuhami nebo provázky.

Klasické velikonoční dekorace se silnými barvami

Do veselých klasických velikonočních barev se stále více přidávají výrazné odstíny. To může být spojeno s barvou roku 2022-2023, tj. Ultra Violet - takže u velikonočních dekorací máme stále více fialové, ale také fuchsiové, malinové růžové, vínové. Prakticky každá silnější barva použitá v moderování bude ideální pro velikonoční domov. Doporučujeme tedy smaragd, granátové jablko, safír a dokonce antracit a černou.

Nápady na velikonoční dekorace - FOTOGALERIE

Zajímá vás, jak vyzdobit dům na Velikonoce? Nabízíme jak tradiční velikonoční dekorace, tak moderní, krásné kuchaře, ale také drobnosti, které můžete udělat sami. Vše najdete v našich fotogaleriích.

Nápady na velikonoční dřevěné dekorace

Růžové velikonoční dekorace - 10 připravených nápadů

Velikonoční dekorace na stůl

Designéři zajíčci: nejzajímavější designy nejen na Velikonoce

Kategorie: