Je důležité, abychom dítěti poskytli dostatek prostoru pro rozvíjení vášně. Pro vášnivého umělce je někdy dost místa pro tvůrčí práci a pro zobrazení hotových děl.

Dětský pokoj může být navržen tak, aby mu pomáhal rozvíjet se dobrým tempem a směrem. Jakou roli mohou při navrhování dětského pokoje hrát zájmy dítěte? Jak mohou být vášeň dítěte v jeho soukromém prostoru? Navrhujeme, jak zařídit pokoj pro malého nadšence.

Hořlavost a výhřevnost slámy

Naše dítě milovalo basketbal. Mluví jen o basketbalových hráčích, přemýšlí pouze o zdokonalení dvou aktů a jeho sny jsou naplněny pískotem bot na tanečním parketu a epickými hody na tři. Zjistili jsme, že trénink a sledování zápasů dohromady nestačí. Jdeme do jeho pokoje.

A když už jsou stěny místnosti pokryty barvami Chicago Bulls, dveře zavěsí nástěnnou fototapetu s Marcinem Gortatem vyrobeným na zakázku, parkety byly lakované a pokryté páskami napodobujícími linie, dvěma velkoplošnými deskami a koši visícími proti sobě, právě když je dětský pokoj již připraven pro organizaci některých menších regionálních mistrovství pak dítě prohlašuje, že už o něj už nemá zájem.

Sponzor všeho zmatku se pak za každou cenu snaží udržet zájem o dítě ve jménu udržení vášně a boje s nadšením ze slámy. Ve skutečnosti však hlavně ve jménu ospravedlnění absurdní investice.

Dělo toto dítě chybu? Je špatné zajímat se o něco jen na chvíli? Pokud o tom přemýšlíme, samozřejmě ne. Udělali jsme chybu ve způsobu zvláštní ochrany. Svět je složitý a zajímavý v mnoha ohledech - není těžké se rozptylovat. Častá změna zájmů může vést pouze k dobrým věcem.

Možná se dítě o něco dříve zajímá déle, pokud nemá pocit, že každý zájem musí být nutně realizován na sto procent. Kdo ví

Jednou z vášní, které mají tendenci trvat dlouho, je paleontologie. Dinosauři mohou fascinovat dlouhou dobu, takže tapety s velkými plazy nemusí být tak špatný nápad.

Kde je místo pro dětskou vášeň při zajišťování pokoje?

Každý by chtěl být takovým rodičem, který podporuje rozvoj zájmů dítěte. Zároveň by nikdo nechtěl být rodičem, který mu kvůli jeho posedlosti dětskou vášní nedává dostatek místa na to, aby změnil své plány. Potřebujeme - jako obvykle - zasáhnout zlatý průměr. Této rovnováhy není snadné dosáhnout.

Jak tedy zahrnete zájmy dětí do návrhu místnosti? Nejprve nechme prostor pro představivost a změnu plánů. Stejně jako bychom nechtěli, aby dítě žilo pouze v jedné barvě, neměli bychom dovolit, aby byl jeho prostor monotematický.

I když je dítě dočasně největším milencem a odborníkem ve vesmíru na světě, neznamená to, že stěny musí být pokryty planetami a koberec zobrazuje obraz Jurije Gagarina. Stejně jako svářeč neváří ve svém volném čase, tak vášnivé dítě potřebuje rozmanitost, kterou mu musíme poskytnout.

To samozřejmě neznamená, že dětský pokoj musí sestávat výhradně z minimalistických dřevěných spotřebičů a bílých zdí. Naopak - může to silně souviset s postavou dítěte a s tím, co by rád viděl ve svém pokoji.

Ať už bude mít vaše dítě jakoukoli vášeň, budeme-li mít takovou příležitost, vytvořme prostor, kde se může mnoho lidí spojit.

Postarejme se o účast vášnivého člověka

Od raného věku můžeme zapojit dítě do procesu plánování a aranžování. Kromě skutečnosti, že každá příležitost je dobrá k tomu, aby si dítě vybudovalo smysl pro agenturu, zvýší se šance, že dotyčná osoba bude s konečným výsledkem spokojenější.

Pojďme pečlivě sledovat potřeby dítěte, aby bylo schopné pružně reagovat, kupovat například vybavení, které potřebuje. Proto potřebujete uspořádání základny, které ponechává dostatek místa (doslova a obrazně) pro úpravy.

Vzhledem k časté změně zájmu potomků neváhejte sáhnout po použitých gadgetech. Vždy menší rána do vaší peněženky a méně lítosti, když dojde ke změně.

Důsledkem bude, že dítě nebude mít pocit vnějšího tlaku, aby dělalo věci, které nechce dělat, a postupně se bude rozvíjet vnitřní řízení, což by mělo být mimo jiné naším vzdělávacím cílem.

Pomozme dítěti realizovat jeho vášeň vytvořením prostoru tak, aby bylo snadné v něm udržovat pořádek.

Podporujeme vášně dítěte uspořádáním míru

Měli bychom také pamatovat na použití univerzálních dekorací, které mají potenciál podporovat různé vášně. Klasická mapa tohoto typu je velkoformátová mapa. A to jak v podobě papírového plakátu, tak odolnější tapety.

Mapa světa, Evropy nebo Polska v konečném důsledku nedefinuje rámec zájmu pro mladého člověka. Bude to inspirací pro vášnivého mladého cestovatele a mladého historika, vojáka, politika atd.

Dobrým řešením bude také takové vybavení, které může dítě podle potřeby upravit. Máme na mysli především povrch pokrytý tabulí, černou nebo bílou barvou, kterou kreativní dítě pokryje motivem, jak chce.

Bez ohledu na to, o co se vaše dítě zajímá, podpořme ho organizačně. Mnoho zájmů je spojeno s množstvím karet, malých hraček, uměleckých potřeb. Budeme podporovat rozvoj zájmů mladých nadšenců, pokud navrhujeme prostor s cílem snadno udržovat pořádek.

Jak je snadné udržovat pořádek v dětském pokoji?

Místa pro hosty v dětském pokoji

Hřiště doma. Jak zařídit prostor pro šílenství v dětském pokoji?

Kategorie: