Lidská blecha: jak to vypadá, jak se toho zbavit. Blechy doma: eradikace

Blechy se mohou objevit doma, i když doma nemáte domácí mazlíčky. Jediné, co musíte udělat, je navštívit místo, kde je jich mnoho. Jak účinně zbavit blechy z domova? Podívejte se, jak vypadá blecha lidská, může být nakažena zvířaty, jak účinně odstranit blechy pomocí domácích prostředků.

Na rozdíl od vnějších okolností jsou blechy doma běžným problémem. Někdy stačí nechat psa neúmyslně poklepat nebo jít do suterénu v bloku, kde kočky spí. Jak se účinně zbavit blech, jak vypadá lidská blecha a je škodlivá?

Lidský blecha: jak to vypadá?

Lidská blecha (Pulex drážďany) patří do čeledi Pulicidae. Velikost hmyzu závisí na pohlaví. Blechy samčího pohlaví jsou menší, 2-2, 5 mm dlouhé a samice 2, 5-3, 5 mm dlouhé. Blecha nemá křídla, tmavě hnědé tělo je postranně zploštělé a nohy velmi živé. Lidská blecha má aparát na bodnutí. Samice kladou 25-50 vajec denně po dobu asi 100 dnů na špinavá a prašná místa do 24-48 hodin po odběru krve. Celý vývojový cyklus trvá asi 3–4 týdny. Dospělí opouštějí kokon, když cítí oxid uhličitý, nárůst teploty. To je pro ně signál, že host je poblíž. Lidská blecha se vyznačuje nedostatkem chitinových hřebenů na hlavě a těle. Je to kosmopolitní druh, vyskytující se také u ptáků, prasat, hlodavců, domácích a dravých zvířat.

Viz také:

Švábi a Prusové: bojují. Jak se zbavit švábů z domova

Metody pro potravní můry a můry ve skříni: domácí hmyz

Červi doma. Vidíte je doma? Podívejte se do galerie, setkejte se s nimi!

Červi doma: nejčastější útočí na domácí hmyz. Vidíte je doma?

Podívejte se také na insekticidy, které doporučujeme:

Jak škodlivé je lidské blechy?

Bohužel, při kontaktu s našimi domácími mazlíčky se vyskytuje mnoho lidských blech. Děti jsou zvláště zranitelné, když líbají zvíře nebo si po hře dají ruce do úst. Poté, co se dostane na kůži hostitele, jej hmyz propíchne, aby se dostal do krevních cév. Zde se objevuje zarudnutí, svědění a otok. V případě rozsáhlých a častých kousnutí blechami se může objevit anémie. Lidská blecha se také živí kůží a chová se jako obchod plný sladkostí. Bohužel, když měnící se hostitelé, blechy nesou mnoho patogenních mikroorganismů, např. Tyfus, bacil, morový bacil, tularemie, salmonelóza a larvy tasemnice. Blechy způsobují alergickou dermatitidu u lidí a zvířat. Po bleším kousnutí by se rána měla umýt amoniakem, rychlou lázní a vyprat oblečení.

Blechy doma: eradikace

Jak se zbavíte blech z domova? V přirozeném prostředí je to nemožné, ale v našem domě se můžeme spolehnout na úspěch při kontrole blech. Nejdůležitější je pečovat o hygienu a rychle reagovat, když se objeví hmyz. Blechy jako špinavá, prašná a tmavá místa, proto začneme bojovat s blechami důkladným a systematickým úklidem domu. Vysáváme podlahy, nábytek, skříně, všechny mezery a těžko přístupné rohy. Dřevěné podlahy v bytě by měly být drhnuty ostrým kartáčem (dávejte pozor, abyste je nepoškodili), pomocí horké vody s přídavkem chloridu. Otřete terpentýn a podlahovou pastu na suché podlaze. Lamely a mezery musí být potřeny čistým amoniakem nebo naftalenem. Pach blech doma je ostrý, jako je benzín, petrolej a terpentýn. Blechy se také nelíbí vůni růží, divoké máty, hřebíčku, eukalyptu, listů kapradí a citronu. Můžeme votřít do těla oleje získané z těchto rostlin a usušené ve formě vonných tašek, vložených mezi šaty a ložní prádlo. Nezapomeňte na pravidelné větrání podestýlky.

Viz také:

Pes v bytě. Co hledat při rekonstrukci bytu

VNITŘNÍ DVEŘE s klopou. Ideální pro milovníky koček

Pes doma, nebo co hledat při výběru dokončovacích materiálů

INTERIÉRY a kočky

Kategorie: