Solná lampa v dekorativní náladě

Solná lampa se v designu interiéru vrací na vlně přirozených trendů v uspořádání. Je solná lampa opravdu zdravá? Co dává kromě estetické funkce? Díváme se na toto zajímavé osvětlení.

Solná lampa v interiéru

Solná lampa je obvykle polským produktem (v závislosti na původu soli), který se nyní vrací do popředí kvůli velké oblibě přírodních přízvuků v interiéru. Solná lampa bude dokonalá ve skandinávském stylu, originálním ateliéru boho stylu, ale také v klasičtějších interiérech. Solnou lampu ocení jak příznivci přírodních materiálů v interiérech, tak každý, kdo není lhostejný k uspořádání bytu (solné lampy byly vždy jednou z nejoblíbenějších ozdob odborníků feng shui), stejně jako kvalita vzduchu v bytě. Ukázalo se, že solná lampa je vedle dekorativního charakteru také dobrá pro zdraví - ionizuje vzduch a pomáhá snižovat přítomnost patogenních mikroorganismů v bytě.

Co přesně je solná lampa?

Solná lampa je kousek přírodní soli, což je stoprocentní přírodní produkt s jedinečným tvarem a strukturou. Ozdobné a léčivé hrudky se těží ve skalních dolech, např. Ve Wieliczce. Lampy jsou vyrobeny ze slaných krystalů extrahovaných z hloubky asi 600 metrů, což je důsledek geologických procesů, ke kterým došlo před mnoha miliony let. Elektrický prvek sestávající z žárovky a držáku namontovaného na kovové pružině je umístěn v duté hrudce soli. Taková lampa vypadá velmi originální a krásně osvětluje interiér útulným, oranžově růžovým světlem.

Provoz solné lampy

Solná lampa je přírodní ionizátor vzduchu, který zvyšuje hladinu negativních iontů. Ionizační účinek je zvýšen zahřátím solné nugety skrz žárovku uvnitř. Pokud tedy věnujeme pozornost druhům rostlin zakoupených v bytě z hlediska jejich ionizačních vlastností, bude slaná lampa perfektním doplňkem takové stylizace, která zlepšuje náladu.

Záporné ionty emitované solnou lampou pomáhají při čištění vzduchu v místnosti, příznivě ovlivňují oběhový a dýchací systém (přirozeně čistí horní dýchací cesty) a posilují imunitní systém těla. Minerály obsažené v soli mají pozitivní vliv na zdraví horních cest dýchacích. Zastánci solných lamp tvrdí, že lampa umístěná v ložnici pomáhá snížit riziko alergií a minimalizuje její příznaky. Solná lampa v ložnici také přispívá ke zlepšení kvality spánku - protože negativní ionty vytvářejí dostatek kyslíku do mozku, takže noční odpočinek je efektivnější.

Vybíráme solnou lampu

Kterou slanou lampu byste si měli vybrat? Ten, který nás zaujme nejvíce svým jedinečným tvarem. Je však třeba si uvědomit, že odborníci často spojují svou velikost s akcí, a proto byly vyvinuty vhodné rozměry, které nám umožní plně využít zdravotních výhod dekorativní slané lampy. Například lampa o hmotnosti 5 až 7 kg je označena pro místnosti do 15 m 2, zatímco nugety o hmotnosti asi 3 kg jsou vhodné pro místnosti, jejichž povrch nepřesahuje 12 m 2 .

Pokojové rostliny, které čistí vzduch doma

5 způsobů, jak lépe spát: éterické oleje

Objednejte si v ložnici - 11 nápadů pro estetické uložení

Postele pro ložnice v různých stylech

Kategorie: