Po dobu dovolené necháváme zapnutou pouze ledničku

Musíte se dobře připravit nejen pro sebe, ale také pro svůj domov. Problémy s bezpečností jsou důležité, zejména pro zařízení a instalace. Co dělat s lednicí před dovolenou? Můžete použít méně energie? Jak zabezpečit byt? Odpovědi najdete níže.

Domácí instalace: co dělat před dovolenou?

Potenciální hrozbu pro domácnost mohou představovat tři typy zařízení: elektřina, plyn a voda.

Elektřina: Pokud je to možné, odpojili jsme napájení. Obvykle pouze elektřina potřebuje ledničku. Nejlepší je to udělat v pojistkové skříni. Vypneme všechny elektrické obvody kromě toho, který napájí ledničku. Nejde jen o úsporu energie, tj. O nižší náklady, ale také o bezpečnost. Pracovní zařízení je vystaveno poruchám, zkratům av extrémních případech může být poškozeno bleskem.

.. Elektrická instalace krok za krokem - co stojí za to vědět? >>>

Voda: vypneme přívod vody. Obvykle se jedná o samostatné ventily v kuchyni a koupelně. Tímto způsobem chráníme byt před povodněmi.

Plyn: vypneme také plynový ventil (umístěný poblíž sporáku, někdy nenápadně skrytý za budovou). Důvod, proč? Ochrana proti možnému úniku plynu a dokonce výbuchu.

.. Jak se starat o pokojové rostliny během prázdnin? >>>

Domácí spotřebiče před dovolenou - co si pamatovat?

Ve skutečnosti existuje jedno jednoduché pravidlo: odpojujeme napájení všech spotřebičů kromě ledničky. I když je k napájení připojen televizor, toustovač nebo nenápadná noční lampa, v případě selhání systému je riziko poškození nebo dokonce požáru větší. Je lepší se tomu vyhnout - zejména v bezobslužném domě!

Důležité je, že v chladničce nenechávejte jídlo, které by se mohlo rozbít (zelenina, ovoce, párky, mléčné výrobky), jinak během prázdnin vyprší doba skladování. Jinak po úspěšné dovolené nás uvítá nepříjemný zápach v lednici, a to je obtížné se zbavit. Také se vyplatí připravit se na případné výpadky proudu. Pokud k tomu dojde, je také lepší vyhodit jídlo z ledničky hned po návratu. Důvod, proč? Nedostatek elektřiny znamená vyšší teplotu uvnitř, kde se mohou množit nebezpečné bakterie (včetně salmonel), prvoků a plísní.

A co dělat, aby nedošlo k výpadku proudu? Před dovolenou položte zmrzlinu na hůl (na talíř) do mrazničky. Pokud po návratu zjistíme, že se rozpustil nebo zdeformoval, proud po nějakou dobu netekl. A pak stojí za to se zbavit jídla, které zůstalo v lednici.

.. Kuchyně - inspirace - FOTOGALERIE >>>

Vybavení se zajímavými funkcemi pro dovolenou

Protože během prázdnin pracuje pouze lednička, stojí za to se zajímat o co nejmenší spotřebu energie. A to je možné, pokud máme doma vybavení se speciálním prázdninovým programem (jinak pojmenované v závislosti na výrobci). Jaká je jeho činnost? Chlazení je méně intenzivní a většina energie jde do mrazničky.

Zajímavým nápadem je vysavač ve formě inteligentního čisticího robota. Lze jej naprogramovat tak, aby … vysával podlahu těsně před návratem. Malý výstřelek, ale vždy je příjemné se vrátit do čistého domu!

Moderní dům: FOTOGALERIE

Proměna interiéru rodiny: segment v moderním stylu

Moderní styl v interiérech: fotografie, nápady, inspirace

Vchodové kabiny nebo cesta do moderní koupelny

Moderní interiér podkroví: moderní byt pro pár

Kategorie: