Obdélníkový konferenční stolek Eiffel je opticky světlý a má až dvě prostorné vrcholy

Stoly do obývacího pokoje mají relativně krátkou historii. První z nich stál ve viktoriánské éře. Jejich prototypem byly nízké stoly používané v Osmanské říši k podávání kávy, připomínající podnos umístěný na kovových nohách. V dnešní době je obtížné si na pohovce před televizí představit chvíli relaxace bez stolu, na který položíme šálek horkého čaje, oblíbenou knihu nebo chytrý telefon.

Z hlediska ergonomických principů mají stoly v obývacím pokoji obvykle výšku podobnou sedacímu křeslu. Jsou dostatečně nízké, aby jejich obsah nezakrýval výhled na televizor, ale dostatečně velký, aby se vešly všechny příruční zavazadla. Jedním z populárních trendů instagramu je fotografování obsahu tabulek v obývacím pokoji. Uspořádání zahrnuje promyšlené uspořádání hromádek knih, vázu s květinami, svíčky nebo fotorámečky.

Široký výběr konferenčních stolků nám umožní postavit stůl před pohovku přizpůsobený stylu obývacího pokoje. Pojďme se podívat na nejžhavější trendy.

Stůl do obývacího pokoje ve skandinávském a moderním stylu

U interiérů ve skandinávském stylu bude skvěle fungovat moderní obývací pokoj. Bílé horní a šikmé nohy v barvě přírodního dřeva odkazují na dánský design z 70. let. Útulným uspořádáním v duchu hygge jsou svíčky umístěné na konferenčním stolku a teplé přikrývky, které vás vybízejí k odpočinku na pohodlné pohovce.

V posledních letech se také staly populární drátěné konferenční stolky s geometrizovaným stojanem. Mnoho z nich se podobá kovovým košům s odnímatelným kulatým vrchem, který vám umožní ukládat další drobnosti: polštář, přikrývku, oblíbené čtení.

Stoly v obývacím pokoji v rustikálním stylu - dřevo v hlavní roli

V rustikálním obývacím pokoji bude původním prvkem výzdoby konferenční stolek s dřevěnou deskou stolu. Může mít podobu plátku dřeva s kůrou, broušeného a chráněného lakem nebo ošetřeného řezaným kmenem stromu. U stolů s nepravidelnou dřevěnou horní částí jsou populárním řešením vlasové končetiny, tj. Ohnuté z tyčí, připomínající vlasovou špendlík . Unikátní vzor zrna dřeva znamená, že neexistují dvě identické tabulky. Neméně zajímavým kusem nábytku je stůl se střechou ze dřeva a epoxidové pryskyřice. Umělecké konferenční stolky s deskou ztuhlé v barevné pryskyřici mohou být hlavní postavou uspořádání salonu.

Průmyslové stoly do obývacího pokoje

Interiéry v podkroví a průmyslovém stylu, v nichž dominuje povrch v podobě cihel, betonu a oceli, si zaslouží stůl se stejně drsným stylem. K prodeji jsou nabízeny stoly do obývacího pokoje s betonovou deskou, jejichž nohy připomínají ocelový plochý nebo černý kovový pás, nebo stoly s nohami z měděných trubek.

Stoly pro milovníky ekologie a kutilství

Milovníkům zeleně v interiéru se budou líbit konferenční stolky, v jejichž horní části je dřevěný rám se skleněnou tabulí. Pod deskou je složení mechu, lišejníků nebo jiných rostlin. Dosažený efekt vyvolává dojem, že bychom měli dát kávu na mech lesního mýtiny.

Dobrá rada: zastánci ekologického trendu a recyklované předměty pomocí snadno dostupných materiálů - dřevěná paleta, skleněná tabule řezaná na míru stolu a gumová kola - mohou vytvořit mobilní konferenční stolek na kolečkách.

Módní stolky do obývacího pokoje

Osvědčenou formou pomocných stolů je kovový rám pokrytý kulatou deskou. Vrch stolu je také čtvercový nebo marocký jetel.

V této skupině pomocných stolů dominují elegantní stoly s mramorovou střechou (především bílou nebo černou a účinnou žilkou) a kovovou strukturou nohou, obvykle z mědi nebo zlata.

Stejně stylovým prvkem interiérového designu obývacího pokoje bude stůl připomínající čalouněný, prošívaný pouflovými knoflíky (často s konvertibilními nohami), jejichž horní povrch byl pokryt skleněnou deskou.

Dvoupodlažní stoly do obývacího pokoje

Některé stoly do obývacího pokoje jsou rozděleny do úrovně - mají další police pod horní částí pro ukládání předmětů. To je obzvláště oblíbené u skleněných stolů do obývacího pokoje, když vám průhledná deska dovoluje zobrazit níže - nebrání výhledu na módní koberec.

Jakou tabulku do obývacího pokoje byste si měli vybrat? 20 inspirací

17 nápadů pro komody v obývacím pokoji

Módní křesla do obývacího pokoje

Mosazný nábytek, doplňky, dekorace

Kategorie: