Klasická opona pro celé okno nás chrání před zvědavýma očima našich sousedů.

Balkonové závěsy nevycházejí z módy. Dekorace oken jsou jednoduchým a levným způsobem, jak obnovit interiér, takže stojí za to se pokusit něco změnit v obývacím pokoji nebo ložnici, aniž by to zatěžovalo váš rozpočet. Výběrem správných záclon pro balkonové okno uděláme místnost světlejší a útulnější a zároveň nám poskytne větší intimitu. Každý, kdo miluje architekturu interiéru, ví, že záclony, stejně jako jakákoli jiná látka, ozdobu zahřejí a učiní ji příjemnějším - to je jejich základní výhoda před žaluziemi. Jak tedy vybrat ty nejlepší balkonové závěsy? Je to snazší, než se zdá!

Balkonové závěsy jsou připraveny

Okno balkonu je velká plocha, která se může zdát obtížná. Pokud nemáme konkrétní představu o tom, jak by mělo vypadat naše balkonové okno, je nejjednodušší investovat do hotových záclon. Samozřejmě musíte zvážit, v jaké místnosti je balkon - máme zájem o balkonové závěsy do obývacího pokoje nebo ložnice? Nebo možná do dětského pokoje? Toto je první kritérium, které nám umožní určit barvu záclon a materiál, ze kterého byly vyrobeny.

Dokončené záclony pokryjí dveře a balkonové okno. Vyplatí se vybrat sadu navrženou speciálně pro balkony, kde jedna ze záclon zcela zakrývá dveře a druhá je kratší, odhalující část okenního parapetu. Nejde jen o estetiku, ale také o praktické usnadnění, když chceme jít na balkon. Takto šité záclony budou fungovat jako záclony pro balkónové okno v bytovém domě i v rodinném domě. Stačí změřit okna předem, abyste nemuseli měnit materiál u švadlena.

Balkonové závěsy - různé materiály

Jaké typy balkónových záclon najdete v obchodech?

Voile balkonové závěsy - voile je hustý materiál, velmi dekorativní. Na jedné straně to vyžaduje hodně světla, na druhé straně to pěkně rozptyluje a působí dojmem lehkosti.

Tylové závěsy z tylu - materiál, ze kterého je snadné vyrobit poutavé čalounění. Je docela tuhý, takže si dobře udržuje svůj tvar.

Závěsy ze žakárové opony - tradiční opona, která pracuje v klasicky elegantních interiérech.

Záclony pro organza balkonové okno - je lesklý materiál, ze kterého jsou vyrobeny tenké a průhledné balkonové závěsy. Organza se tradičně vyrábí z hedvábné příze.

Balkonové závěsy s guipure - to je, s přidáním krajky, která bude fungovat zejména v obývacím pokoji. Guipure se obvykle našije ve spodní části nebo po stranách závěsu.

Moderní a praktická balkonová opona

Při nákupu záclon se zaměřujeme nejen na design, ale také na praktické hodnoty. Pokud má byt často průvan, okamžitě si koupíme závaží. A když jsou v domě malé děti, ujistěte se, že opona není v jejich dosahu (připnutí zde pomůže), aby jim byla zaručena plná bezpečnost.

Záclony pro dvojitá balkonová okna, nebo jak vyrobit dekorace oken?

Chcete-li zavěsit dvojité závěsy, tj. Překrývající se, potřebujete design dekorace okna. Jednoduše řečeno: musíte závěsy připnout, aby vypadaly esteticky příjemně. Stačí je uvázat na bocích, aby obyčejné balkonové okno vypadalo elegantně a nekonvenčně.

Dekorace oken jsou mnohem širší téma. Záclony pro balkonové dveře lze dodatečně ozdobit závěsy, vybrat pro ně závěsy a ozdobit odkrytý okenní parapet květinami nebo svíčkami.

Záclony pro balkónové okno - kolik stojí?

Cenová řada hotových záclon pro balkonová okna je poměrně velká - nejjednodušší žakárové záclony lze zakoupit až do 50 PLN. Dražší sady stojí 150 až 400 PLN. Samozřejmě existuje také možnost zakoupit záclony na zakázku, což stojí za to, pokud si nejsme jistí, jak změřit balkónové okno, nebo pokud máme vlastní design balkonových záclon. Ceník šitý na míru začíná u několika desítek zlotých, ale obvykle budeme muset za hotový projekt zaplatit asi 200 zlotých.

Nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro hotové nebo na míru vyrobené závěsy, nezapomeňte, že jsou důležité i jiné dekorace oken. Figurky, svíčky, fotorámečky, dekorace připojené k závěsem - to vše způsobí, že se závěsy pro balkonové okno stanou v každém ročním období výrazným a zajímavým přízvukem v interiéru.

Módní záclony a záclony - co si vybrat?

Kuchyňské okno: záclony, záclony, závist

Záclonoviny

Kategorie: