Keramické dlaždice budou fungovat jak na zdi, tak na podlaze v kuchyni. Které dlaždice si v kuchyni vyberete v moderním interiéru a které budou fungovat v klasickém stylu? Jaké podlahové dlaždice bych si měl koupit, aby se z nich stal soudržný celek s designem kuchyně? Co charakterizují dlaždice podobné dřevu a jaké jsou lappato dlaždice?

Design interiéru doplňují keramické dlaždice . Stále častěji se vybírají pro dokončení stěn i podlahy v interiéru kuchyně. Než se však rozhodnete koupit keramické dlaždice, měli byste o nich vědět některé základní věci.

Keramické dlaždice: stěny v kuchyni

Než se rozhodneme pro výběr kuchyňských dlaždic, stojí za zvážení, v jakém stylu chceme zařídit interiér kuchyně. Keramické dlaždice do kuchyně by měly být vybírány, pokud jsme odhodláni na specifický charakter a styl kuchyně. Uvažujme jak kuchyňský nábytek, tak dokončovací doplňky.

Pokud sníte o moderní kuchyni, ve které bude hrdina módní kuchyňský nábytek s vysokým leskem, nezapomeňte, že kuchyňské dlaždice musí být udržovány v podobném trendu. Poté interiér získá výjimečnou soudržnost a celek bude vypadat velmi elegantně. V závislosti na individuálních preferencích si můžeme vybrat hladké dlaždice nebo ty, které jsou zdobeny jemným potiskem. Cihlové obklady, které dominují uspořádání klasické kuchyně, jsou stále populárnější. Budou vypadat skvěle, když dokončují zeď nad kuchyňským pultem, a tak definují pracovní zónu v prostoru.

Keramické dlaždice uspořádání fotografií

Keramické dlaždice na podlahu

Při výběru podlahových krytin je třeba věnovat pozornost několika důležitým otázkám. Nejprve se podívejme na funkčnost vybraného typu dlaždic. Přestože se tyto materiály považují za jeden z těch materiálů, které nezpůsobují velké problémy při udržování čistoty, při výběru podlahových dlaždic si pamatujte, že na některých površích se každá drobenka stane viditelnou. Na trhu jsou však k dispozici dlaždice, které nám umožní maskovat naši relativní „poruchu“. V této situaci budou nejlépe fungovat tašky z lappato, jejichž povrch je mírně leštěný a nerovný, což umožní, aby světlo odrážející přirozené nerovnosti kamuflážních kamenů umožňovalo nedostatky objednávek.

Kuchyňské dlaždice: hladké nebo vzorované?

Dalším rozhodnutím, které budeme muset učinit při výběru dlaždic, je jejich barva. Je přijímáno, že podlaha v kuchyni by neměla dominovat interiéru, ale měla by být pouze jeho jemným doplňkem. Některé návrhy kuchyně však předpokládají, že podlaha bude jednou z největších dekorací interiéru. Pak můžeme nechat naši fantazii běžet divoce a rozhodnout se pro odvážnější vzor podlahových dlaždic. Formát a barvy by měly záviset na individuálních preferencích, stejně jako na velikosti interiéru. Nezapomeňte, že malá kuchyňská linka, která nemá mnoho „podlah“, nebude fungovat. Potom si vybereme hladké dlaždice, díky nimž bude interiér vypadat opticky větší. Také máme dřevěné dlaždice, které dokonale napodobují přírodní dřevěnou podlahu. Vyznačují se vysokou trvanlivostí a originálním vzhledem, stále častěji se uchylují k věrné reprodukci dřeva a volbě nových vzorů a výrazných barev.

Jak nakupovat keramické dlaždice FOTOGALERIE

Keramické dlaždice: nejdůležitější parametry

 • Odolnost proti oděru - Odolnost keramických obkladů proti oděru se vyskytuje na stupnici od 1 do 5 a označuje se jako PEI, takže pokud chcete pokrýt podlahu v chodbě nebo v obývacím pokoji bytu, kde je „pohyb“ nejvyšší, zvolte dlaždice PEI 2, 3 (4 a 5 jsou spíše vyhrazeny pro veřejná zařízení), a kam obvykle chodíme v pantoflích 1 nebo 2, stačí.

Viz také: jak dobře plánovat dlaždice >>>

 • Odolnost proti skvrnám - tento parametr keramických obkladů se vyskytuje také na stupnici 1-5, pro domácí interiéry, např. Kuchyň nebo koupelna by měla být zvolena min. 3.
 • Protiskluzové vlastnosti keramických obkladů - patří do tříd R9 až R13, ty pod R9 nemají protiskluzové vlastnosti, pro kuchyni nebo koupelnu stojí za to vybrat ty, které se přibližují k R13.
 • Nasákavost vodou - je míra absorpce vlhkosti keramických obkladů označovaná jako písmeno E a vyjádřená jako procento, u obkladů se předpokládá průměrně 10%. pro podlahu a 3-6 procent je tento parametr důležitý zejména v koupelnách.
 • Pevnost v ohybu - N / mm² - u keramických obkladů je min. 15, pro podlahové dlaždice min. 22.
 • Tvrdost keramických dlaždic - je dána na Mohsově stupnici a pohybuje se v rozmezí 1 - 10, pro dlaždice položené v bytech stačí 5 nebo 6.
 • Odolnost keramických dlaždic proti mrazu - důležitý parametr, když chcete položit, např. Venkovní terasa, sněhová vločka na obalu znamená, že dlaždice jsou mrazuvzdorné.

Šedé keramické dlaždice v obývacím pokoji - inspirace

Druhy keramických dlaždic

Keramické dlaždice lze rozdělit na vnější a vnitřní - čím nižší je absorpce vody, tím lepší je mrazuvzdornost, dlaždice s E nepřesahujícím 3 procenta jsou považovány za mrazuvzdorné. A tak podlaha, jejíž E je mezi 0, 5 a 3 procenty. lze položit venku.

Keramické dlaždice se také dělí na zeď a podlahu - na zeď můžete položit prakticky cokoli, ale pouze dlaždice na podlaze splňují požadavky na odolnost proti oděru, skvrnám, tvrdosti a pevnosti v ohybu.

Keramické dlaždice se dělí také v závislosti na způsobu tváření - máme suché lisované dlaždice (mají mírně nižší parametry, ale jsou v souladu s normami) a tažené dlaždice (mají velmi vysoké parametry pevnosti a odolnosti),

Keramické dlaždice jsou také klasifikovány podle typu povrchové úpravy - máme zasklené keramické dlaždice (velmi odolné vůči nečistotám, snadno se čistí) a neglazované dlaždice (vyznačují se vysokou tvrdostí, např. Technické gres, ale jsou méně odolné vůči nečistotám, takže jsou dobré impregnovat).

Keramické dlaždice: dlaždice, terakota, kamenina, cotto, slín, bitech

Pro keramické dlaždice často používáme konkrétní termíny, ale ve skutečnosti nevíme, o čem mluvíme a k čemu jsou dlaždice vhodné. A tak:

 • Dlaždice - glazované dlaždice, jejich nasákavost by měla být min. E10, glazura je vhodná pro obložení stěn uvnitř budov.
 • Terakotové glazované dlaždice s absorpcí vody E větší než 3%, ale menší nebo rovné 6%, terakota se používá pro obklady stěn a podlah v interiéru.
 • Gres (glazované, neglazované, leštěné a satinato) - tento typ kameniny se vyznačuje velmi nízkou absorpcí vody (E menší než nebo rovna 0, 5%), je mrazuvzdorný a může být použit mimo budovy. Porcelánové dlaždice jsou vhodné pro obklady stěn a podlah, jako dekorativní prvky se používají pouze leštěné porcelánové dlaždice náchylnější k poškrábání a nečistotám.
 • Cotto - tento typ dlaždic je vyroben ze speciálního typu jílu, dlaždice z Cotto jsou poréznější, neglazované, často stárlé, vhodné pro podlahy.
 • Clinker - dlaždice s hladkým povrchem odolným vůči nečistotám s nízkou nasákavostí (odolné proti mrazu), ideální pro dokončování budov nebo plotů.
 • Bitech - meziprodukt mezi terakotovou a porcelánovou mřížkou, je velmi odolný vůči oděru a má velmi přesné rozměry (tloušťka a hrany), lze jej pokládat na podlahy a stěny.

Marocké keramické dlaždice

Keramické dlaždice a země

Je třeba vědět, kdy a jak pokládat keramické dlaždice tak, aby účinek zůstal po dlouhou dobu. Základním pravidlem je, že podklad musí být stabilní, suchý, čistý a musí mít dobrou přilnavost. Pokud je nový - musíte počkat minimálně 3 měsíce, jinak, kvůli sušení, dlaždice prasknou.

 • Monolitický betonový základ - od nalití podlahy až po pokládku dlaždic musíte také alespoň počkat 3 měsíce a před aplikací naneste základní emulzi.
 • Provzdušněný betonový substrát - vyžaduje použití základní emulze, protože takový substrát je velmi vstřebatelný, takže lepidlo lepí dlaždice příliš rychle (mohly by později spadnout).
 • Sádrový substrát - (např. Sádrokarton) je také absorbovatelný, takže je třeba ho připravit, někteří odborníci doporučují použití tenkého filmu (naneseného štětcem) k vytvoření povlaku na ochranu před vlhkostí a otokem. Pro takový substrát je dobré použít při pokládce keramických dlaždic elastické lepicí malty.
 • Dlaždice základna - pokud je to zeď, po kování staré dlaždice, měli byste znovu omítnout a počkat minimálně týden, dokud to dobře nevyschne; nerovnosti na podlaze po základním nátěru jsou eliminovány samonivelační maltou

Nakupujeme keramické dlaždice: vyplatí se to znát

Při nákupu keramických obkladů je dobré vzít 10-20 procent. více (po pečlivém měření povrchu, který chcete pokrýt), aby se zohlednily případné ztráty, souvisí následující nákup se skutečností, že barva dlaždic nemusí být úplně stejná.

Čím méně dělení (kloubů), bude interiér vypadat opticky větší, proto velké dlaždice (nejmódnější mají dokonce 70x70 cm) vizuálně zvětší malou místnost. Je však třeba věnovat pozornost dekorům (každá designová řada je má), jde o to, že se hodí například na stěnu koupelny.

Keramické dlaždice: inspirace

Prohlédněte si naše galerie a podívejte se na uspořádání kuchyně v různých stylech. Které dlaždice byste si měli vybrat pro moderní skandinávskou klasickou kuchyni? Odpověď na své znepokojující otázky určitě najdete!

Unikátní cementové dlaždice v koupelně

Autor: Cerames

Koupelnové obklady: optické triky, tj. Keramické obklady z umělé hmoty

Keramické dlaždice: koupelny FOTKY

Kategorie: