Co to je: kus nábytku s vodorovným povrchem neseným základnou, obvykle se čtyřmi nohami *? Samozřejmě. Tabulka. Co je za tímto termínem? Dřevěný stůl je odolný a pevný kus nábytku, vždy spojený s domácím a teplým rodinným jídlem. Dřevěný stůl může být klasický, rustikální nebo moderní. Prohlédněte si 13 inspirativních fotografií aranžmá ze skutečných interiérů s dřevěným stolem v hlavní roli!

Stůl, zejména masivní dřevěný stůl, je již symbolem. Je spojována s rodinou a teplem domova - každý den a od dovolené - bohatě zaslíbená v duchu staré polské pohostinnosti. Pro mnohé má také náboženský význam. Stůl vedle pohovky je nejdůležitějším kusem nábytku v obývacím pokoji . Právě s ním se každý den scházíme na rodinné jídlo a vánoční večeře nebo oslavujeme setkání s přáteli. V současné době se stůl nachází ve společném prostoru obývacího pokoje, někdy, pokud to velikost místnosti umožňuje v kuchyni, mnohem méně často ve zvláštním interiéru, tj. V jídelně.

Tvar dřevěného stolu: na tom záleží?

Dřevěný stůl může být čtvercový, obdélníkový nebo kulatý. Většina modelů lze rozložit. Je známo, že naše interiéry zřídka umožňují pohodlné nastavení pohodlného stolu každý den, pro nejméně 6 osob. Je to škoda. Pohodlný stůl v obývacím pokoji je opravdu luxus. Pokud nám to pouze velikost místnosti dovolí, neváhejte a postavte pohodlný dřevěný stůl . Vzhledem k velikosti a tvaru našich pokojů obvykle nakupujeme obdélníkové stoly. Kulaté stoly jsou však nejpohodlnější, zabírají nejvíce místa, ale nemají ostré rohy a každý, kdo sedí, je si rovný - vedle něj nejsou žádná privilegovaná místa, jako v horní části obdélníkového stolu. Kulatý stůl může být také vybaven jednou nohou - základnou - což znamená výjimečné pohodlí pro všechny hosty, kteří vedle něj sedí.

Styl dřevěného stolu: od klasického přes moderní k eklekticismu

Dřevěný stůl může být v klasickém stylu, s ozdobnými soustruženými nohami, může být rustikální, vyrobený z borovicového dřeva, například ve stylu horolezce, nebo může být moderní, zcela jednoduchého tvaru. Společnosti vyrábějící nábytek v koloniálním stylu vyrobené z exotického dřeva se specializují na výrobu takových stolů. Stále oblíbenější jsou i staré dřevěné stoly, jednoduché, lehce poškozené ve stylu vintage nebo zcela nové, ale stárlé. To znamená, že každý přizpůsobí dřevěný stůl stylu svého obývacího pokoje . Pro nadšence eklekticismu je dobré kombinovat těžký dřevěný stůl s lehkými, moderními židlemi vyrobenými z průhledného plastu.

Kategorie: