Do očí bijící insekticidní lampa

Insekticidní lampa funguje skvěle, když všechny přírodní způsoby odpuzování hmyzu v sezóně selhávají. Stojí za to koupit toto zařízení a zacházet s ním jako s alternativou k insekticidům, které jsou pro naše zdraví také lhostejné. Mezitím jsou insekticidní lampy nejen efektivní, ale také bezpečné. Jak si vybrat ten správný model?

Kadidlo, cibule, ocet, éterické oleje - v případě, že známý hmyz selže nebo trvá příliš dlouho, možná budete chtít zvážit nákup insekticidní lampy, která bude jednat s nechtěným hmyzem jednou provždy.

Insekticidní lampa - jak to funguje? Druhy hmyzích lamp

Princip fungování insekticidní lampy je velmi jednoduchý: zařízení přitahuje hmyz pomocí emitovaného UV světla. Na cestě k ní hmyz jde do sítě připojené k elektřině. Hmyz, který byl zasažen, končí jeho životnost a poté spadne do podložky na spodní části lampy (což se samozřejmě musí čas od času vyprázdnit). Popsaná zařízení se nazývají tzv do očí bijící insekticidní lampy . Kromě toho také najdeme lepkavé hmyzí lampy . Hmyz je přitahován podobným způsobem (UV světlo), ale místo mřížky se používají lepivé vložky. Nejmodernějším řešením jsou větrné insekticidy . Lákaný hmyz „nasává“ ventilátor.

Je insekticidní lampa bezpečná?

Insekticidní lampa je naštěstí bezpečná pro člověka. Zařízení emituje UV-A světlo s přijatelným zářením, jehož dávka pro nás není nebezpečná. Mnoho lamp má speciální kryt, který dále snižuje záření. Kromě toho nemusíme používat insekticidy, které mohou být nebezpečné zejména pro nejmladší a těhotné ženy.

Výhody insekticidních lamp

Insekticidní lampa je dobrý způsob, jak se zbavit nepříjemných létajících hmyzů, jako jsou komáři, můry a mouchy. Vyznačuje se vysokou účinností a zabírá málo místa. Velkou výhodou insekticidních lamp jsou nízké náklady na vlastnictví. Tento způsob boje proti hmyzu je také bezpečný pro člověka a nemá nepříznivý vliv na životní prostředí (stejně jako chemické insekticidy). Konstrukce samotné insekticidní lampy je estetická, protože mnoho výrobců se zaměřuje na takové formy bydlení, které odkazují na různé styly interiérového designu.

Lampičky na hmyz se obvykle montují na stěny nebo strop. Vypadají jako osvěžovače vzduchu, ale také například tradiční olejové lampy. K dispozici jsou také speciální insekticidní zástrčky pro elektrické kontakty, které jsou dostatečné pro zabezpečení malých místností.

Cena insekticidní lampy

Ceny insekticidních lamp závisí na modelu. Cenové rozpětí je významné - od několika zlotých po několik tisíc. V každé insekticidní lampě se doporučuje vyměnit zářivky UV-A jednou ročně. Jedná se však o malý náklad, který obvykle nepřevyšuje asi tucet zlotých.

Rostliny, kterým se komáři nelíbí

Rostliny, které klíšťata nemají rádi

Nebezpečné nebo jedovaté rostliny pro kočku

Kategorie: