Kolekce dekorativních talířů s ilustracemi zobrazující staré hodiny

Desky na zdi jsou trendem, který se vrací do laskavosti a stává se skutečným hitem. Zajímavé je, že dekorativní talíře na zeď budou vypadat skvěle nejen v kuchyni, ale také v obývacím pokoji nebo v místě, kde stojí stůl. Je dobré vědět, jak namontovat desky na zeď tak, aby byly bezpečné a řádně odkryté. To je cenná znalost, protože cena takového talíře je obvykle několik desítek zlotých. A za nejdražší sběratelské předměty zaplatíme mnohem více.

Desky na zdi: jak je sbírat?

V mnoha polských domech bude velká kolekce dekorativních talířů. Není divu - móda pro jejich shromažďování se zrodila před mnoha generacemi a dekorativní keramika je mimo jiné důležitým prvkem folklór. Dekorativní nástěnné desky jsou nadčasové a nikdy nestárnou. Kromě toho krásně spojujte generace, protože kolekce babičky a mámy se spojí s vašimi akvizicemi. Takže pokud je uložíte v komodu nebo v podkroví, dejte jim nový život! Je to fantastická a velmi originální dekorace do jakéhokoli interiéru.

Sbírejte je podle vašich preferencí: některé jako květinové motivy, jiné preferují krajinu. Možná pro vás budou barvy důležitější? Počítá se pouze váš vkus!

Jak pověsit talíře na zeď? Způsob upevnění

Dekorativní nástěnné desky vyžadují odpovídající ošetření. Především musí být pevně upevněny. Speciální přívěsky určené pro talíře lze zakoupit v internetových obchodech. Některé mají podobu pružiny, kterou přitáhneme na talíř. Můžete si také vybrat rámové háčky, které se přilepí k desce pomocí montážního lepidla.

Dekorativní talíře na zeď: jak vytvořit zajímavou kompozici?

Nástěnné desky lze zavěsit podle mnoha klíčů. První je … žádný klíč. Složení desek různých velikostí a v mnoha barvách lze zavěsit na vybranou část stěny. Kde to bude vypadat nejlépe? V kuchyni nad skříňkami, v obývacím pokoji nad prádelníkem nebo komodu, na zdi vedle stolu. Volba je velká, ale je důležité nezavěsit jiné talíře, jako jsou fotorámečky, poblíž talířů. Je lepší dát talířům prostor. Záleží na barvě pozadí? Ne nutně, i když porcelánové talíře na zeď vypadají krásně na pozadí šedé.

Další dekorativní nápad je jednota barev - bílý, dekorativní porcelán bude krásný, elegantní motiv. Barevný talíř zase oživí interiér a přitáhne pozornost od vchodu.

Rovněž stojí za zvážení vzdálenosti mezi deskami. Pokud se jejich velikost liší, lze je zavěsit velmi blízko u sebe.

Desky pro zavěšení na zeď. Jak je správně distribuovat?

Nejjednodušší metodou je rozprostřít kus lepenky na podlahu odpovídající povrchu, který chcete použít na zeď. Rozložte desky na karton, volně se pohybujte a vylepšujte složení. Až bude připraven, zachyťte jej pouze pro případ fotografie a označte díry ve značce na vybraných místech - na zdi budou hřebíky.

Karton položte na zeď a poté prolomte tužkou nebo jiným nástrojem označením bodů. Stojí za to, aby druhá osoba s vodováhou zkontrolovala, zda držíte karton rovnoměrně. Nyní stačí jen upevnit hřebíky a zavěsit talíře.

Desky na zdi - které budou vhodné k zobrazení?

„Obyčejné“ desky, i ty se zajímavými vzory, nejsou vždy vhodné pro zavěšení na zeď. Zobrazit hlavně dekorativní keramiku, které jsou považovány za umělecká řemesla. To je místo pro známé značky jako Bolesławiec, Włocławek, Ceramika Artystyczna Vena nebo Rosenthal. Náklady na takové talíře začínají na několika desítkách zlotých a jedinečné kopie jsou ceny od několika set zlotých a více.

Desky na zdi: jak je zobrazit?

Krása dekorativních talířů může být zdůrazněna povahou stěny. Keramika bude vypadat skvěle na konkrétním pozadí (betonová barva vám umožní snadno dosáhnout takového efektu) nebo zeď namalovaná pro „otření“. Složení činelů také krásně zvýrazní speciálně namontovaná bodová světla. Stojí za to do nich investovat, protože díky tomu místnost změní svůj charakter na útulnější. I kuchyňské nástěnné desky si zaslouží vlastní osvětlení!

Jak zobrazit porcelán, fajáns, keramiku?

Bílý a modrý porcelán a keramika: 10 inspirací

Taika Siimes - pohádková keramika z Finska

Kategorie: