Osvětlovací panel se snímačem pohybu AJ8 - ideální do kuchyně

Lampa se snímačem pohybu, žárovka se snímačem pohybu nebo snímač pohybu připojená k domácímu osvětlení jsou řešení, která fungují každý den skvěle. Můžeme je použít, např. Navrhováním osvětlení pro schodiště nebo chodbu. Užitečná bude také malá noční lampa na cestě z postele do koupelny nebo další osvětlení v kuchyni nebo skříni, která pracuje na stejném principu. Prověřujeme výhody lamp s pohybovým senzorem a podíváme se na jejich použití.

Lampa se senzorem pohybu - jak to funguje?

Se senzorem pohybu potkáme mnoho typů lamp. Senzor pohybu je obvykle také připojen k senzoru soumraku a času. Jakmile snímač pohybu detekuje pohyb, rozsvítí se osvětlení. Citlivost lze také nastavit u některých modelů. Pokud dosáhneme dosahu senzoru a posuneme se, lampa se automaticky rozsvítí. Díky senzoru soumraku / jasu se lampa zapne, pouze pokud je tma (nebo již za soumraku). V pokročilejších řešeních můžete také nastavit konkrétní hodiny, ve kterých má senzor pracovat. Na druhou stranu vám časovač nebo časový senzor umožňují určit, jak dlouho by světlo mělo zůstat zapnuté poté, co lampa detekuje pohyb. Výhoda tohoto řešení je automatická, tj. Není třeba zapínat žádné tlačítko - lampa se vždy rozsvítí, když ji potřebujeme. Nevýhodou je bohužel také automatizace. Lampa reaguje na jakýkoli pohyb, takže pokud máme doma domácí mazlíčky, mohou to také spustit.

Kde stojí lampa se snímačem pohybu?

Vnitřní svítilny se snímačem pohybu mají řadu praktických aplikací. Je třeba o nich přemýšlet v komunikačních trasách. Toto osvětlení je skvělé na schodech nebo v dlouhé hale. Díky tomu nemusíme v těchto zónách sami zapínat světlo. Je funkční, protože někdy může být spínač světla umístěn na nepříliš pohodlném místě.

Na chodbě nebo v garáži by se měla používat lampa se snímačem pohybu v bytě nebo domě. Na tato místa často přicházíme s plnými rukama a nemůžeme pohodlně zapnout světla. V místnostech malých dětí nebo v koupelnách otevřených do ložnice jsou vhodné lampy se snímačem pohybu s bateriemi . Takové malé žárovky svítí s okolním osvětlením, které ostatní nevzbudí, je choulostivé a postačující pro noční návštěvu toalety nebo kontrolu, zda je batole v pořádku. Také v kuchyni je světlo pro pohyb umístěné pod horními skříňkami, dopadající na pracovní desku, velmi užitečné, například večer po promítání filmu na pohovce chceme do kuchyně vložit nádobí. Vše záleží na našem životním stylu a na tom, kde v našem domě bude potřeba lampa s pohybovým senzorem a výrazně usnadní každodenní fungování.

Typy žárovek se snímačem pohybu

Na trhu existuje mnoho typů žárovek s pohybovým senzorem a příslušenství. Nejjednodušším řešením jsou malé žárovky s pohybovým senzorem, které zapojujeme do zásuvky. Je to dobrý nápad, když je zásuvka na začátku schodiště a na schodišti není žádné jiné spodní osvětlení.

Svítidla se snímačem pohybu baterie jsou dalším podobným řešením. Jejich výhodou je úplná bezdrátová síť. Obvykle však dávají velmi málo světla a samozřejmě vyžadují pravidelnou výměnu baterie.

Zajímavým produktem jsou také žárovky s pohybovým senzorem . Mají standardní závit E27 nebo E14 a lze je namontovat do jakékoli lampy, kterou již máme doma. Proto není nutná žádná elektrická modifikace a montáž bude provedena rychle.

Nejsložitějším, ale často nejfunkčnějším a estetickým řešením je namontovat senzor nebo pohybové senzory jako součást elektrické instalace na chodbě nebo na schodiště. Takové senzory mohou být umístěny na vhodných místech a použity při jakémkoli osvětlení. Mohou to být stropní lampy, pomocné osvětlení na schodech nebo dokonce podsvícení schodů. Návrh takového osvětlení se nejlépe konzultuje s elektrikářem při stavbě domu, uspořádání bytu nebo při renovaci.

Inteligentní osvětlení přizpůsobené vašim zvyklostem a potřebám

Alternativou k lampám s vnitřním pohybovým senzorem je tzv inteligentní osvětlení nebo obecněji: dům inteligentních domů. V rámci toho můžeme ovládat světlo pomocí hlasu a z telefonu, nebo si vybrat automatický systém. Lampy se mohou zapnout v naší nepřítomnosti nebo v určitých časech, začít se západem slunce a jít ven těsně před východem slunce. Důležité je, že tyto systémy mohou být vybaveny bezdrátovými pohybovými senzory, které mohou být umístěny kdekoli a integrovány s osvětlením. Toto je nejdražší možnost, ale nabízí ještě více možností.

Lampy a stínítka: jak vytvořit příjemnou náladu?

10 důmyslných lamp pro ložnice

Lampy do obývacího pokoje - jak zařídit obývací pokoj?

Kategorie: