Proč taková popularita fialové zdi a dekorace v interiérech polských bytů? Fialové návrhy koupelen a ložnic jsou nejoblíbenější. Fialová barva se však často jeví jako barva jedné stěny v obývacím pokoji nebo jako lakobel nad kuchyňským pultem. Snažíme se řešit tajemství popularity fialové v interiérech našich bytů!

Fialová barva stěn se objevila v interiérech polských bytů relativně dávno. Jeho sláva a popularita se navzdory výraznému vývoji trendů designu interiéru daří dobře a stabilně. Pouze odstíny fialové, které se mění na našich stěnách, se mohou změnit. Proč je fialová v našich interiérech tak populární?

Interiéry bytů: fialová v obývacích pokojích

Při aranžování interiérů bytů bychom neměli marginalizovat důležitost barev a vliv jejich dopadu na naši pohodu. Nepopiratelný vliv barev, které nás obklopují, přispěl k rozvoji chromoterapie, tj. K ošetření barev. Fialová je barva individualistů. Fialové pro interiéry bytů často volí lidé, kteří jsou navenek silní, ale s citlivou duší, duchovní a empatičtí. Pozitivně působí na oblasti lidské důstojnosti a idealismu. Kromě toho však může způsobit podrážděnost, zvýšit negativní vlastnosti, jako je arogance nebo konflikt. Při uspořádání interiéru bytů s fialovou je proto vhodné zachovat umírněnost a opatrnost. Nestojí za to malovat tmavě fialovou barvu všech stěn v místnosti. Je lepší zvolit jednu, nejjasnější zeď v interiéru bytu (umístěná např. Naproti velkému oknu), kterou zakončíme vaší oblíbenou fialovou a vyvážíme světlejšími odstíny sousedních stěn. Řešením může být také gradace fialové v interiéru, inspirovaná efektem ombre (např. Udržujte spodní kuchyňské skříňky v tmavém stínu bobule, zatímco prostor nad horní částí a v některých horních skříních by se měl postupně odlehčit - od levandule po fuchsii). Jít směrem k fialovým dominantám v interiérech bytů se může projevit také ve formě rovnoměrně fialových židlí potahovaných v jídelně, vyvážených teplým odstínem dřevěného stolu a neutrální barvou bílých nebo světle šedých stěn.

Kategorie: