Zkontrolujte, kterou matraci si vybrat!

Pěna, latexová matrace nebo možná pružinová matrace - která z nich bude nejlepší? Podívejte se, jak se tyto matrace liší a která z nich si vybrat, aby spaní na ní bylo potěšením.

Správná spací matrace není jen tak velká, aby odpovídala velikosti vaší ložnice. Především to musí být pohodlné pro vás. Zjistíte pouze jeden způsob: pokud to dříve otestujete. Lehněte si na několik modelů matrací připravených v obchodě a vyberte si ten pravý. Zkontrolujte, zda můžete položit ruku pod spodní páteř. Nezapomeňte také, že matrace by měla být alespoň o 10 cm delší než vy.

Pěnová matrace: porovnáváme výplně

Než se rozhodnete koupit matraci, zkontrolujte, co je uvnitř. Výplň (nosná vrstva) matrace určuje elasticitu, a tím - pohodlí odpočinku a cenu matrace. Zeptejte se také na další vrstvy matrace - například kokosovou rohož, která zvyšuje tvrdost, vlásí, které dobře odvádí vlhkost, nebo oteplovací vlna. Existuje spousta kombinací!

Spací matrace: jak vybrat nejlepší matraci do ložnice?

Pěnová matrace: vlastnosti

Na žebrované dno rámu postele musí být umístěna spací matrace vyrobená z jedné nebo několika vrstev pěny. Je to lehké, takže je snadné se otočit. Termoplastická pěnová matrace mění pružnost v závislosti na teplotě, takže se přizpůsobuje tvaru vašeho těla. Solidní investicí jsou také matrace do postelí vyrobených z termoaktivní pěny a latexových matrací. Termoelastická pěna dává pocit měkkosti, je dobrá pro malé lidi, hodně lhaní a malé děti, zatímco matrace vyrobené z vysoce elastické pěny jsou těžší, což je činí lepší pro těžší lidi.

Pěnová matrace, možná latex?

Latexové matrace jsou pružné, velmi odolné proti deformaci a zdravé - dokonale ovlivňují páteř. Přírodní latex je nejlepší volbou pro alergiky, protože zabraňuje růstu plísní a hub v matraci. Latexová matrace je stejně lehká jako pěnová matrace, ale odolnější než její a odolnější. Vzhledem k malé tloušťce se doporučuje umístit jej na rám.

Matrace do postele: dobré na spaní

Pěnové nebo pružinové matrace?

Pružinová matrace je vyrobena z různých typů pružin: otevřené, komplexní (bonell) nebo kapsy. Ten se ohýbá nezávisle, což poskytuje lepší podporu uživateli. Pravidelné otáčení pružinové matrace rozšiřuje její použití. Při nákupu takové matrace věnujte pozornost informacím o počtu pružin na metr čtvereční - čím větší, tím vyšší kvalita produktu. Matrace plné bonell pružin jsou nejlevnější, ale také nejméně pohodlné. Matrace s kapesními pružinami poskytují mnohem větší pohodlí. Nezačínají, ale jsou dost těžké.

Podívejte se na naše přehozy na postel:

Jak si vybrat matraci?

Než půjdete do pokladny, stojí za to provést jednoduchý test. Lehněte si na matraci a podívejte se, jak se pod vámi ohýbá. Pokud jste schopni snadno sklouznout rukou pod bedra, znamená to, že zvolená matrace je příliš tvrdá a pokud stlačení na tomto místě ruky vyžaduje hodně úsilí - příliš měkké. Pokud vaše ruka narazí na mírný odpor, znamená to, že jste pro matraci páteře našli nejflexibilnější a nejpřátelštější.

Jedná se o subjektivní, ale důležitý test - často se stává, že tvrdost matrace uvedená výrobcem nám příliš neříká. Tvrdostní zóny matrace mohou být 3, 5 nebo 7. Znamená to přizpůsobení lidské struktuře. Nejpohodlnější jsou spací matrace se sedmi zónami.

Kterou ložnici byste si měli vybrat? Fotogalerie

Nevíte, kterou ložnici si vybrat, aby vyhovovala vašemu interiéru? Pro ložnici ve skandinávském stylu bude nejlepší bílá a dřevěná postel. Pro ložnici v romantickém stylu - postel na kovových nohou. Pro ložnici v půvabném stylu nutně s čalouněným čelem. Podívejte se na naše rady!

Interiér ložnice: jak uspořádat zeď nad postel

Kovová postel: aranžování fotografií

Lůžka s čelním panelem Uspořádání: postel s čelem v ložnici

Kategorie: