Čtyřlůžková postel v ložnici vyvolává pocit útulnosti. Samotný vrchlík - světlo jako mlha nebo elegantní od elegantních tkanin - rychle mění charakter celého interiéru. Ačkoli víme především klasické baldachýny, v moderních interiérech dochází k zajímavému dialogu s tímto řešením. Dozvíte se více v článku a fotogalerii!

Čtyři plakátové lůžko - nejprve zvolte styl

Okamžitě si můžete koupit postel s nebesy. Na konstrukci takové postele si pověsíte látky, které se vám nejvíce líbí. Vytvoří baldachýn a dodají vašemu stylu ložnice snů. Například jemný tyl bude dobrou volbou zejména pro malou ložnici, protože ji nepřekoná ani nedotáhne. A pokud jde o styl, vrchlík z bílého tylu funguje dobře v moderních i romantických interiérech. V moderní ložnici vypadají nádherně postele se čtyřmi plakáty vyrobené zřídka tkaného tenkého prádla a plátna. V módním ošuntělém elegantním stylu vás však může lákat chabá organza s jemnou výšivkou. Takový baldachýn v ložnici vytvoří romantický dekor.

Přečtěte si také: Jak vyzdobit ložnici: průvodce návrhem interiéru. Perfektní ložnice, nebo co? >>>

Čtyři plakátové lůžko: když je nábytek tradiční

Můžete mít postel s nebesy, i když je kus nábytku klasický. Baldachýn lze zavěsit na tyče visící nad vrcholky postele. Tyče jsou pak připevněny ke stropu. V etnickém stylu to mohou být bambusy (v obchodech pro kutily najdete různé velikosti). Dalším nápadem je výložník připevněný ke stěně nad hlavou postele (podobně jako věšák na ručníky). Taková stříška nepokrývá celou postel, ale pouze čelo postele. Přesto to vypadá stejně dekorativní.

Dalším nápadem pro postel se čtyřmi plakáty je plastové nebo kovové kolo se zavěšeným tylem - tato kabina připomíná moskytiéru z koloniálních interiérů. Kolo visí nad postelí na háku ve stropě. Na kolo můžete připevnit barevné šifony nebo je připevnit přímo na háčky ve stropě. Zafarbí světlo, které jimi prochází.

Pokud má vaše ložní postel čtyři rohové sloupky a střešní nosnou konstrukci, máte spoustu místa k předvádění. Můžete získat závěsy a baldachýn. V malé ložnici je lepší používat lehké, světlé materiály, které pokrývají postel jen částečně. V nízkém interiéru ložnice visí dekorace ze stropu a díky zavěšení ji nechte vytéct do stran postele.

Postel se čtyřmi plakáty: královská a rafinovaná dekorace

Moderní čtyři plakát postel

Ačkoli je baldachýn spojen s klasickými a romantickými ložnicemi, v moderních interiérech funguje stejně dobře. To je také podporováno rostoucí popularitou postelí s rámy, které vypadají jako kostky. Na takových rámech můžete buď připevnit vrchlík, nebo si vytvořit vlastní složení rostlin, lamp nebo jiných oblíbených dekorací. Moderní postel s nebesy je také homogenní tkanina - především bílá, která dokonale ladí s různými interiéry. Nezapomeňte, že např. Ve skandinávském pokoji by se látka měla s dekorem téměř mísit. Vyberte si barvu podestýlky i záclony, záclony a jiné ozdobné látky.

Jak si vybrat tkaninu baldachýnu?

Jakýkoli typ záclon nebo kabiny dodá vaší ložnici útulnou atmosféru. Stačí si vybrat druh materiálu a způsob, jakým je připevněn k vašemu stylu interiéru. Skromně uspořádané světlé a lehké trávníky, organdy nebo tyly dobře fungují se vším. V moderních interiérech ložnice bude fungovat hedvábný salát a hladké prádlo. Ve stylových ložnicích: palácích, zámcích, orientálních budovách se budou krásně hrát dekorativní žakárové, květinový kalico a kretoni. Nenutujte látku! Tam by mělo být hodně, aby to vypadalo krásně.

Rovněž stojí za to se podívat na skříně babičky, aby se nepoužité závěsy krajkových oken použily jako baldachýn. Dají fantastický efekt! Takovou záclonu můžete hodit pouze rámem klenby a lehce ji zakrýt. Indické obchody mají velký výběr skvělých potištěných a ručně barvených tkanin. Pokud tedy sníte o ložnici v orientálním stylu, je to nejlepší způsob, jak ji vytvořit. A když zavěsíte lesklou taft na postel se čtyřmi plakáty, ložnice se stane královskou.

Jakou postel si mám vybrat do ložnice? FOTOGALERIE

Stříbrná postel nebo bez ní? Prohlédněte si v našich fotogaleriích dokonalý nábytek pro každou ložnici. Postel můžete snadno přizpůsobit preferovanému stylu.

Postele pro ložnice v různých stylech

Kovová postel uspořádaná od panského domu k průmyslovému

Přikrývka odpovídala stylu ložnice

Kategorie: