Přírodní osvěžovač vzduchu je zdravou a rychlou cestou k krásné vůni doma. Neobsahuje chemikálie a můžeme je připravit za velmi málo peněz. Podívejte se, jak vyrobit ekologické osvěžovače vzduchu ve formě vonné mlhy, která bude působit jako neutralizátor zápachu nebo parfém pro domácnost.

Mezi tak velkou škálu zakoupených osvěžovačů vzduchu mnoho z nich bohužel obsahuje chemikálie škodlivé pro zdraví. Ne všechny mají také aroma, které nás nejvíce zajímají. Spolehlivou ingrediencí v domácnosti, díky níž můžeme také osobně připravit ekologické osvěžovače vzduchu pouze z přírodních ingrediencí, je jedlá soda. A co víc, při vytváření vlastního osvěžovače vzduchu můžeme zahrnout vaše vlastní oblíbené vůně. Jak na to Existuje několik způsobů.

Viz také: Jak se zbavit zápachů a jak vyrobit potpourri

Ekologický osvěžovač vzduchu: řešení najdete ve vlastní kuchyni

Pokud chceme, aby interiér cítil auru svěžesti, ale bez zvláštní vůně, najdeme v kuchyni výrobky, které potřebujete! K přípravě ekologického osvěžovače vzduchu budeme potřebovat láhev s rozprašovačem (např. Podobnou nádobám, kterými jsou zalévané rostliny v květináči nebo láhev kosmetické vůně), vodu a jedlou sodu. Chcete-li získat pouze účinek osvěžení bytu (aniž by se ve vzduchu zavěšilo určité aroma), jednoduše smíchejte dvě sklenice vody v rozprašovací nádobě se dvěma polévkovými lžičkami jedlé sody. Poté, co směs několikrát protřepáte, můžete do ní nastříkat celý byt. Jedlá soda sníží pachy a osvěží místnost rychle a ekologicky. Přírodní osvěžovač vzduchu připraven!

Nenechte si ujít: Jak vyrobit svíčku - originální vonné svíčky

Přírodní osvěžovač vzduchu: ekologická vonná mlha

Pokud chceme dát svému organickému osvěžovači zvláštní aroma, přidáme několik kapek přírodního éterického oleje (např. Vanilky, jasmínu, levandule, pomeranče atd.) Do předem připravené směsi vody a jedlé sody. Díky tomu představujeme nejen osvěžující aroma, ale také jemně ovlivňujeme smysly aromaterapií. Například levandule se uklidní a oranžová se aktivuje.

Můžeme připravit několik variant vůní pro různé interiéry, v závislosti na jejich účelu (vůně uklidňující do ložnice, energizující - do obývacího pokoje). Alternativně místo použití organických éterických olejů můžeme do vody a sodové směsi přidat malé množství vašeho oblíbeného změkčovače tkanin. Tato mlha může stříkat nejen interiér, ale také textilie: záclony a záclony můžeme ošetřovat nejintenzivněji osvěžovačem vzduchu. Upřímná vůně se aktivuje v interiéru pokaždé, když se pohnou.

Viz také: Aromaterapie. 5 vůní, které vám pomohou lépe spát!

Ekologické osvěžovače vzduchu ve formě čaje

Dalším pozoruhodným způsobem, jak vyrobit domácí vonnou mlhu, je směs čaje, citronu a vody. Čaj jako přírodní deodorizér funguje skvěle jako přírodní osvěžovač vzduchu. Při přípravě ekologického osvěžovače vzduchu nalijte čajový sáček do sklenice a do každé čtvrtiny sklenice přidejte čtyři lžíce citronové šťávy. Celek se nalije do láhve s rozprašovačem a je připraven - můžeme přistoupit k ekologickému občerstvení bytu.

Aroma u nás doma. Viz FOTOGALERIE

Vytvořit krásnou vůni doma není obtížné a existuje mnoho způsobů, jak to udělat. Ve fotogaleriích níže se podívejte na původní inspirace, jak do svých interiérů vnést jemné vůně.

5 způsobů, jak lépe spát: éterické oleje

Vůně: interiérový design s vůní

Voňavý dům: pěkná vůně v interiéru

Kategorie: