Máte rádi sprchu, ale v koupelně není místo pro kabinu? Máme odpověď: vana s obrazovkou, vyrobená z plastu nebo tvrzeného skla. Toto řešení má mnoho výhod, ale také jeho omezení. Zkontrolujte, zda je vanová zástěna vhodným řešením pro vaši koupelnu.

Obrazovka vany se často nazývá také sprchový kout. Síť lze namontovat na vanu vyrobenou z jakéhokoli materiálu (železo, akryl, ocel) a jakéhokoli tvaru. Do tvaru vany však musíme obrazovku sladit s vhodným designem.

Hotové kabinové prvky dostupné na trhu jsou obvykle 70 až 180 cm široké a 140 až 200 cm vysoké. Pro většinu výrobců si můžete také objednat obrazovku s neobvyklými rozměry a tvary (např. Přizpůsobenými do podkroví) - stačí připojit náčrt a rozměry. Měření velikosti kabiny může být také objednáno odborníkem ze společnosti. Na neobvyklou obrazovku budete čekat asi měsíc. Jeho cena je vyšší než standard.

Vana s obrazovkou - praktická možnost 2 v 1

Vany integrované se zástěnami jsou také dobrým řešením a mají dekorativní funkce. Například část vany, na které je zástěna připevněna, je zaoblená a zasklená téměř k podlaze, což usnadňuje použití sprchy (zvětšená plocha určená pro postavení) i vany. Sítě neintegrované s vanou mohou být složeny nebo otevřeny ke zdi, což znamená, že nemáme dojem, že jsou uzavřeny v kapsli. Dalším doporučením jsou vany v sadě se sprchovými kabinami, často s plným vybavením, jako v typických kabinách se sprchovým panelem. A to znamená, že kromě sprchy v kabině můžete použít například skotské masážní biče nebo parní lázeň a ve vaně - hydromasáž. Můžete si vybrat z několika barev van a pouzder, s mírným leskem nebo ve verzi z matného akrylu.

Vana s obrazovkou: kterou obrazovku byste si měli vybrat?

Nejoblíbenější jsou vany:

  • kyvadlová vanová zástěna - jednodílná, otáčející se kolem své osy; vhodné pouze pro obdélníkové vany;
  • skládací akordeon - dva nebo více prvků. Počet prvků lze zvolit v závislosti na tom, kolik prostoru máme pro kabinu. Hodí se pro všechny typy vany. Instalace je velmi jednoduchá, protože nemusíte instalovat vodítka nad vanu a její okraje;
  • posuvné vanové zástěny - mohou to být jeden nebo několik kusů. Vejdou do vany jakéhokoli tvaru.

Konstrukce vanové zástěny

Základními konstrukčními prvky vanových zástěn jsou profily a stěny.

  • Profily vanové zástěny (mohou být ploché nebo zaoblené) jsou nejčastěji vyrobeny z hliníku . Jsou k dispozici v několika barvách - od bílé po chrom. Kabiny jsou také připevněny ke stěnám pomocí (nástěnných) profilů. Některé obrazovky (tzv. Bezrámové) nemají mezi stěnami dlouhé profily, ale spojovací závěsy. To usnadňuje jejich čištění. Vypadají také mnohem hezčí a jemnější.
  • Stěny vanové zástěny jsou vyrobeny z plastu (polystyrenu, akrylu) nebo tvrzeného skla o tloušťce 3-8 mm. Mohou být průhledné, matné, kouřové, s potiskem nebo reliéfním vzorem (např. Kapky nebo pruhy vody stékající po povrchu). Ve spojích skla a profilů se používají gumová těsnění a sanitární silikon. Barvy těsnění lze upravit podle barev profilu. Mezery mezi stěnou koupelny a profily jsou také utěsněny silikonem. Dveře dražších obrazovek mají nainstalované magnety, díky čemuž je uzávěr vzduchotěsnější.

Vany s obrazovkou - montáž

Instalaci vany je snadné. Většina výrobců však doporučuje, aby jejich koupelnové zástěny instalovali pracovníci služeb společnosti. Někteří výrobci stanoví, že pokud to uděláme sami, můžeme ztratit záruku. Pokud chcete kabinu sestavit sami, je třeba mít na paměti několik pravidel:

  • sestavíme obrazovku přesně podle přiložených pokynů, přičemž dbáme na pořadí operací;
  • místa kontaktu mezi profily kabiny a stěnami koupelny by měla být pečlivě utěsněna sanitárním silikonem;
  • pokud se ukáže, že spoje netěsní, měly by být nejdříve usušeny a poté opět potaženy silikonem ze strany vany;
  • Nepoužívejte instalovanou kabinu po dobu prvních 24 hodin, dokud silikon nezaschne.

Podívejte se na naše návrhy obrazovek:

Viz také: Instalace sprchového koutu >>>

Čištění vany s obrazovkou

Stěny obrazovky vany omyjte měkkým hadříkem navlhčeným ve vodě s přidáním jemných čisticích prostředků. Nepoužívejte granulované čisticí prostředky ani organická rozpouštědla (aceton, benzín, fenol). Klouzačky v posuvných dveřích by měly být pravidelně otírány kosmetickou nebo technickou vazelínou - dveře se budou mírně pohybovat. Některé společnosti nabízejí speciální impregnační povlak na sklo. Na takto chráněném povrchu se voda spojuje do velkých kapek a pramínek - teče rychleji a zanechává méně skvrn a ty, které opouští, lze mnohem snáze odstranit. Bezrámové obrazovky jsou nejjednodušší k čištění. Nemají profily, které se mezi stěnami nejvíce znečišťují.

Koupelna krásná a pohodlná: FOTOGALERIE

Moderní koupelna: šestihranné dlaždice v interiéru

Žlutá koupelna v různých scénách: hledejte inspiraci!

Téma šachovnice v koupelně: různé inkarnace černé a bílé

Průmyslová koupelna: viz kreativní návrhy!

Kategorie: