Správné a pěkné krytí bude polovinou úspěchu úspěšné domácí party.

Dobré chování při jídle, tj. Pozorování vivre-vivre u stolu, svědčí o naší osobní kultuře. Proto vám připomínáme, jak položit příbory a jak nastavit stůl, a tak během formálního setkání nedělat faux pas. Více se dozvíte o pravidlech savoir-vivre v tabulce v článku níže!

Příprava párty v dobrém stylu vyžaduje základní znalost umění dekorace a porce stolu. Pokud tyto podmínky splníte, společné hodování bude pro každého potěšením a získáte pověst vynikající dámy nebo dokonalého mistra domu.

Pravidla savoir-vivre u stolu: prostírání

Elegantní a vhodné prostírání může být dokonce polovinou úspěchu úspěšné gala strany. Pečlivě připravené a sofistikované pokrmy vyžadují stejně příjemné prostředí. Je tedy dobré připravit stůl den před oslavou. Zatím nejsme v žáru vaření a pečení, takže můžeme bezpečně věnovat čas přikrytí stolu v souladu se zásadami savoir-vivre.

Viz také: Dáváme párty. Jak ozdobit stůl? Podívejte se na fotogalerii

Savoir-vivre u stolu: dekorace

Pokud víme několik základních pravidel řádného zakrytí podle pravidel divočiny u stolu, příprava strany proběhne rychle a efektivně. K uspořádání stolu na večírek budete potřebovat: ubrus správné velikosti, elegantní ubrousky, talíře a příbory uspořádané v pořadí podle servírovaných jídel. Příjemným nádechem u nádobí budou také čerstvé květiny - pamatujte však, že nepokrývají lidi sedící na druhé straně stolu.

Prvky pokrývky stolu: jak by měly vypadat?

  • Ubrus - dokonale žehlený, přizpůsobený dekoraci na stole nebo ve službě. Měl by viset nejméně 20 cm pod okrajem stolu.
  • Ubrousky - papír každý den, damašek nebo povlečení pro větší příležitosti. Umístili jsme je do středu desky nebo nalevo vedle vidlic. Mohou být složeny do trojúhelníku nebo větráku nebo do jiných prostorových forem, srolované.
  • Desky - na dno jsme položili podložku (ze skla nebo kovu), protože je největší. Pokud jej nemáte, první talíř je velký byt, pak na něj položíme desku s občerstvením. Po vyčištění talíře po svačinu dejte talíř nebo polévku spolu s polévkou. Polévku ve váze nesloužíme: používáme ji pouze při neformálních rodinných setkáních a každý den.
  • Příbory - uspořádány v pořadí použití. To znamená, že nejblíže k talíři jsme dali příbory, které budou použity na konci, a nejdále od talíře pro jídla podávaná na začátku jídla. Počet a typ příborů závisí na nádobí, které hodláme servírovat. Uspořádejte vidlice na levé straně, nože na pravé straně. Umístěte lžíci vedle nožů, lžíci a vidličku na těsto položte na talíř s rukojetí lžíce směřující doprava a vidličkou směřující doleva.
  • Položíme sklenice na vodu, bílé a červené víno a vodku nad nože.

Nenechte si ujít: Stolní dekorace na Silvestr a karneval. Růžové zlato v půvabném stylu

Savoir-vivre pravidla u stolu: jak zařídit příbory?

V souladu s pravidly savoir-vivre by všechny příbory používané pro nádobí měly pocházet z jedné sady. Příbory umístíme na okraje talířů v pořadí použití, počínaje z vnějšku, umístěním ve vzdálenosti 1 centimetr od sebe.

Zkontrolujte také: Jak čistit příbory ze stříbra a oceli: domácí tipy pro čištění příborů

Nože a lžíce položte na pravou a vidlice na levou. Čepel nože by měla směřovat doleva. První lžíci jsme položili, počítali jsme z pravé strany obálky, protože polévka bude podávána na začátku večírku. Nad talíř jsme rozložili dezertní příbory, vzpomněli jsme si, že nad vidličkou leží malá lžička. Držák lžíce by měl být na pravé straně a vidlička by měla být na levé straně.

Savoir-vivre u stolu: nůž a vidlička

Při jídle držte nůž v pravé ruce a vidličku v levé ruce. Čepel nože by měla vždy směřovat dolů. Nůž je pevně držen, rukojeť je skryta v ruce, palec směřuje dolů. Nůž by se nikdy neměl držet jako tužka. Nakrájejte maso a další ingredience na malé kousky a vložte je do úst. Neřežeme celou porci masa před jídlem, protože je nezdravé. V souladu s pravidly savoir-vivre, nemůžeme gesto s příbory v našich rukou při jídle.

Savoir-vivre u stolu: lžíce a lžička

Lžíci držte v pravé ruce, položte ji na prsty a zajistěte ji palcem a ukazováčkem. Polévka by měla být nabrána ze strany lžíce. Při jídle nesklápějte hlavu, ale lžičku si přineste k ústům, vzpomeňte si na rovnou záda. Jíme dezerty lžičkou nebo vidličkou. Zmrzlinu a sorbety lze jíst s lžičkou nebo dlouhou lžičkou, pokud se podává ve vysokém šálku.

Přečtěte si také: Stolní dekorace: jaké nastavení stolu pro jakou příležitost?

Pravidla divočiny u stolu: přestávka v jídle

Pokud na chvíli zastavíme jídlo, měli bychom příbory uspořádat správným způsobem: přejdeme nožem a vidličkou na talíř. Nůž položíme tak, aby čepel směřovala doleva a vidlička byla umístěna nad nůž. Když si chceme dát pauzu v polévky, necháme lžíci v hlubokém talíři.

Savoir-vivre u stolu: ubrousek

Co dělat s ubrouskem, který je v prostírání? Umístěte ubrousek na talíře nebo na levou stranu pokrývající stůl. V restauraci rozložíme ubrousek na klíně, když se číšník po přijetí objednávky vzdaluje od stolu. Během oslav pořádaných doma rozložíme ubrousek na klíně, když to hostitelka nebo hostitel dělá. Pokud se na chvilku vzdálíme od stolu, nechte ubrousek na židli. Na večírek položte ubrousek na stůl, na levou stranu talíře. Po jídle položte zmačkanou ubrousek na pravou stranu víčka.

Savoir-vivre u stolu: konec jídla

Po jídle vidličkou a nožem položte příbory paralelně tak, aby tvořily pravý úhel s okrajem pracovní desky. To je signál pro číšníka, že jsme dokončili jídlo. Nůž je nasměrován dovnitř. Když dojedeme polévku, měli bychom lžíci položit na hluboký talíř nebo misku na polévku. Umístěte lžičku nebo kávovou lžičku na talíř, nikdy jej nenechávejte v šálku.

Viz také: Koktejlový večírek doma. Jak je dobře uspořádat

Stolní dekorace (ZOBRAZIT FOTOGALERIE)

Podívejte se na originální dekorace stolů: od Vánoc po obvyklé formální setkání

Elegantní uspořádání stolů

Působivé uspořádání stolů v zahradě nebo na terase GALERIE

Vánoční dekorace na stůl - inspirace, jak složit ubrousky FOTKY

Savoir-vivre u stolu (SEE VIDEO)

Přečtěte si více o dobrých mravech při jídle ve videu níže.

Kategorie: