Je to těžší pro stresující zážitek pro domácnost než vloupání a krádež. Co kdyby se nám to stalo? Jakému chování se vyvarovat a co dělat, jakmile si všimnete události? Připravili jsme průvodce, který vám pomůže vyřešit tuto situaci a správně zabezpečit váš domov.

Zloděj: před vstupem do bytu

Pokud jste si všimli, že jsou zámky dveří rozbité (nebo rozbité) a dveře nebo okno jsou otevřené - navzdory prvnímu impulzu nevstupujte do bytu. Ten zloděj tam stále může být a my nevíme, jestli je ozbrojený. Stojí za to okamžitě zavolat policii, která přijde s námi a pomůže zkontrolovat, zda nedošlo k poškození.

Pokud jsme nevěděli, že se někdo dostal do našeho domu a všimli jsme si to až po vstupu, okamžitě zavolejte policii a pokuste se nic nezměnit.

Domácí krádež: co dělat

Policie vás požádá o přesný seznam odcizených věcí. Vyplatí se připravit seznam cenností doma, abyste si byli jisti, že na nic nezapomeneme pod vlivem emocí. Mezi ostatními považujeme cenné předměty elektronická zařízení, umění a starožitnosti, šperky, sběratelské předměty a samozřejmě hotovost. Vytvoření seznamu předem nám umožní fotografovat položky. Uchovávejte dokumentaci mimo domov, aby zloději nemohli dělat práci snadno.

Dokumenty: touha po zloději

Krádež doma není vždy spojena se ztrátou cenných věcí. Zloději také rádi ukradnou doklady totožnosti, majetkové činy, platební karty, osvědčení o registraci a další dokumenty. Proto se při kontrole ujistěte, že jsou všechny dokumenty neporušené. Stojí za to předobjednat si je, abyste mohli snadno zjistit, co chybí. Měli bychom také pamatovat na to, že ztráta dokumentů by měla být neprodleně oznámena bance a dalším institucím, které zabrání zlodějům jednat na naši škodu.

Pojištění domácnosti: chráňte své věci před krádeží

Pojištění proti krádeži je ve skutečnosti jediným jistým způsobem, jak zabezpečit náš majetek. Pojištění by mělo být sjednáno co nejdříve, důkladně se seznámíte s obecnými podmínkami pojištění (VOP), abyste věděli, které situace budou určitě zahrnovat vyplácení náhrady. Zkontrolujte také požadavky, které specifikují, která ochrana proti krádeži by měla být ve vaší domácnosti, aby pojistitel nemohl nic podkopat. Například: pokud vstoupíme, že máme proti vloupání žaluzie, a později se ukáže, že nejsou (například jsme je během obnovy odstranili), naše šance na odškodnění mohou být ztraceny! Samozřejmě se nevzdávejte příliš rychle: pokud pojistitel nechce vybírat peníze, můžeme uplatnit svá práva u soudu.

Pokud jsou formality a přesné porozumění pravidlům pro nás příliš obtížné, požádejte o pomoc poradce, který pomůže najít nejlepší nabídku a vysvětlit, co přesně smlouva pokrývá.

Po vloupání do domu: zajistíme to lépe!

To je docela banální prohlášení, ale mnoho lidí předpokládá, že jakmile se někdo vloupal do svého bytu, neudělá to podruhé. Zloději bohužel mohou neustále sledovat vybrané domy, zejména ty na okraji měst. Proto se po krádeži vyplatí okamžitě namontovat alarm, speciální žaluzie a posílit zámky. Taková operace nás může stát dokonce několik tisíc zlotých, ale je těžké přeceňovat bezpečnost rodiny.

Moderní zloději mohou obejít všechny záruky, ale jakákoli překážka prodlouží jejich provoz - v tu dobu snad jeden ze sousedů zavolá policii nebo zloději opustí více stop, než se plánovalo.

Bude možné ukradené předměty získat zpět?

Bohužel, pokud doufáme, že policie chytí pachatele a uzdravíme dobré - šance nejsou velké. Proto stojí za to koupit si pojistnou smlouvu, i když její placení se často jeví jako zbytečné výdaje. Nic však nemůže být špatnější - zloději zloději neustále pracují a jsou schopni si dokonale vybrat svůj cíl.

Velmi důležité: Neochvějte se o své věci na sociálních médiích. Nezobrazovat interiér domu a nedávat vám vědět, když jdete na dovolenou. Zloději čekají na takové informace. Během cesty stojí za to požádat důvěryhodného člověka, aby se podíval do bytu a někomu dal cenné předměty k úschově.

Nikdy nemůžete být příliš opatrní

Nezakrývejte klíč pod rohožkou. Pokud žijete na okraji města a zřídka jdete domů, nainstalujte systém, který rozsvítí samotné světlo, aby oklamal všechny zloděje. Před odchodem z domova, dokonce i v létě, opatrně zavřete okna a dveře. To jsou základní bezpečnostní zásady, na které často zapomínáme.

Skandinávský styl v australském domě - kreativní přístup k dekoraci

Podkroví domácké. Jak zařídit pohodlný prostor pro rodiče?

Moderní dům nedaleko Varšavy

Kategorie: