Květen je prvním měsícem svatého přijímání pro mnoho dětí v Polsku. Pro mnoho rodin je to mimořádně důležitá oslava a příležitost uspořádat večírek. Jak uspořádat stůl, na kterém se shromáždí rodina na oslavu prvního přijímání?

Komunitní párty doma je dobrá volba z několika důvodů. Především je to levnější řešení než pronájem prostor a stravování. Za druhé - dítě, které by se mělo během tohoto obřadu soustředit, se bude pravděpodobně cítit lépe doma než v restauraci. Za třetí - vše připravíme podle vlastních představ.

Kromě toho je květen skvělým měsícem, pokud máme příležitost - uspořádat venkovní párty. Pokud se o to postaráme, řádně připravený stůl zajistí slavnostní náladu i v domácí zahradě.

Jak vyzdobit přijímací stůl?

Tabulka je středobodem mnoha večírků. Jeho dekorace bude také klíčová v případě společenské strany. Co stojí za to si pamatovat při zdobení stolu?

Abychom neupadli do chaosu, zaměřme se na čtyři body.

  • První oblastí našeho zájmu jsou textilie, tj. Ubrusy, běžci a ubrousky.

  • Za druhé, vyberte nádobí.

  • Pak vyberte správné květiny pro přijímací stůl

  • a až nakonec přemýšlejte o doplňcích.

Ubrus, běžci, ubrusy

Když přemýšlíme o společenství, téměř jistě si představujeme bílou. Je to sdružení podporované velmi dlouhou a širokou tradicí. Bílá křivka je také spojena s křtem. Spojujeme bělost s nevinností a čistotou dětí - mnoho kultur, v nichž je přítomen katolicismus, tuto tradici udržuje.

Ubrus na drtivé většině stran prvního přijímání bude tedy neposkvrněný. Musím přiznat, že je to skvělý a osvědčený způsob, jak jasně označit slavnostní a slavnostní atmosféru události.

Bílý ubrus se navíc skvěle hodí k mnoha dalším materiálům, které najdete na společenském stole - nejen s elegantním stolním a příborem, o kterém, ale také s různými běhouny, pokud si je vyberete.

Štýly v krémových odstínech nebo světle s kovovými nitěmi dodají stylu výzdoby a eleganci. V této fázi začneme rozhodovat o dalších tónech stolních dekorací.

Prvkem, který dotváří náladu obřadu, jsou ubrousky. V jejich případě se můžeme rozhodnout pro luxusní vazby nebo elegantní stříbrné nebo zlaté prsteny na ubrousky.

Bílý ubrus, i když se zdá být pro mnoho jedinců, není povinný. Pokud chceme - můžeme se rozhodnout pro trochu úspornější dekorace. Svátost Eucharistie může být koneckonců spojena s větší závažností. Můžeme hledat inspiraci v symbolech Svatého čtvrtka. Potom například natáhněte nebělené prádlo.

Nádobí pro přijímací stůl.

Pokud půjdeme do klasiky v celém interiéru stolu, výběr nádobí nebude problém. Elegantní bílé nádobí bude fungovat. Mohou mít stříbrné nebo zlaté hranice (podívejme se na kontext celé tabulky).

Pokud jde o příbory, výběr je také poměrně světlý - nejvhodnější jsou stříbrné nebo zlaté příbory. Pokud jde o styl příborů - udělejme to závislým na jiných estetických rozhodnutích.

Květiny pro přijímací stůl.

Neexistuje žádný jiný prvek dekorace stolu, který by byl smysly příjemný jako kytice čerstvých květin. Naštěstí první přijímání obvykle padne v květnu - mytí stolu by nemělo být nejmenším problémem.

Pojďme bez váhání dosáhnout řezaných květin s bohatými zelenými částmi, jako jsou například konvalinky. Na společenských stolech samozřejmě dominují bílé květy: sedmikrásky, sedmikrásky, frézie, heřmánek, dominují světlé pivoňky. Ty vypadají obzvláště okouzlující na stolech a jsou častou volbou také pro svatební dekorace.

To si však příliš nedovolíme, protože i ty nejkrásnější květiny v příliš mnoha budou pro hosty překážkou. Postarejme se o jejich přístup k talířům a možnost svobodně mluvit s osobou z opačného směru.

Ozdoby pro první přijímací stůl. Jaké doplňky byste si měli vybrat?

Pojďme myslet na doplňky jako poslední. Nejen proto, že nerozhodují o atmosféře akce, ale také proto, že nyní - když máme nádobí, běhouny a květiny - je pro ně málo místa. Díky tomu se vyhýbáme riziku, že na stůl bude umístěno příliš mnoho dekorací.

Existuje jedna ozdoba, která nejlépe evokuje pocit tepla a útulnosti, elegance a oslavy. Jsou to svíčky. Pojďme směle odpovídat ostatním svíčkám. Nebudou však přehnanou výzdobou, protože většina z Prvních přijímacích stran se koná během dne.

Na trhu najdete velmi velký výběr dekorací speciálně navržených pro první Eucharistii. Najdeme podložky s kresbou hostitele, najdeme kalichy s prvními písmeny Ježíšova jména v řečtině, tj. ΙΗΣ. Najdeme také ubrusy a ubrusy s příslušnou symbolikou.

Můžeme také přemýšlet o základní symbolice eucharistie a rozhodnout se použít jako dekoraci chléb a hrozny. Možná však nebudeme potřebovat žádné další dekorace. Nemusíme připomínat hostům, proč jsme se sešli.

Ve všech zmatcích spojených s přípravou strany nezapomeňme na duchovní a rodinnou dimenzi obřadu. Pojďme se ujistit, že tabulka především cítí dobrého člověka, který je důvodem tohoto zmatku.

Stolní dekorace pro přijímání: nápady a inspirace

První dekorace na přijímání s živými květinami

Dárky na přijímání 2017. Co koupit?

Kategorie: