Tkané vinylové krytiny byly vytvořeny pro náročné veřejné prostory - hotely, kanceláře, kliniky, obchody a restaurace a po zvolení správného vzoru mohou být také úspěšně použity v bytových interiérech.

Tkané vinylové podlahy mají neobvykle vysoké užitkové hodnoty - vhodné pro veřejné budovy, pro které byly vytvořeny. Působivá struktura a struktura látky z nich činí vynikající nabídku také pro domy a byty. Spojují krásu koberce s praktickými výhodami typických, hladkých vinylových krytin. Co jiného stojí za to vědět o tkaných vinylových podlahách?

Obkladové krytiny se stále více objevují nejen ve veřejných prostorách, ale také v soukromých domech a bytech. Existují dva typy příčin. Na jedné straně mají designéři a klienti stále více znalostí o vlastnostech podlahových krytin objektů - jejich odolnosti vůči šlapání, otěru a moření. Na druhé straně se výrobci snaží nabízet stále krásnější modely podlahových krytin, které by člověk chtěl každý den sledovat. Rostoucí popularita nového produktu, který je tkanou vinylovou podlahou, je založena na těchto pilířích.

.. Vinylové panely - hit v interiérech. Vlastnosti, výhody a nevýhody, montáž >>

.. Renovace: výměna podlahy. Dřevo, koberce, vinyl, keramické dlaždice nebo potěr? >>

Tkané vinylové podlahy - co to je?

Tkané vinylové podlahy jsou vícevrstvé výrobky. Horní část, tkaná z vinylových vláken na žakárových stavech, dodává koberci ušlechtilou texturu. Pod ním je pevná PVC vrstva vyztužená třetí vrstvou - jádro ze skleněných vláken. Spodní vrstva vložky u některých modelů vytváří další vyrovnávací a zvukově izolační podsadu.

Tkané vinylové podlahy od jednotlivých výrobců se prodávají měřidlem a ve formě dlaždic. Dlaždice mohou být čtvercové, trojúhelníkové, šestihranné, také ve tvaru "diamant", "desky" a další. Některé byly navrženy jako plynulé, což znamená, že po položení spár dlaždic se ukázalo, že jsou neviditelné - povrch podlahy se stává jednotným.

Tkané vinylové podlahy - jaké jsou výhody?

Tkané vinylové potahy mohou mít kouzlo koberců (ty s drsnější vazbou, bez vysokých štětin), jakož i jejich akustické vlastnosti. To je jejich největší výhoda ze senzační stránky.

V praxi to znamená, že tkané vinylové potahy mají vše, co si ceníme elastických potahů - jsou velmi snadno instalovatelné, velmi trvanlivé, odolné vůči všem nečistotám v domácnosti a snadno se čistí.

Tkané vinylové podlahy - pro které pokoje?

Správně vybraná vinylová podlaha bude fungovat v hale nebo obývacím pokoji, kde je vždy hodně pohybu, a dokonce i v ložnici, která zaručí příjemné ticho. Protože je tento materiál ohnivzdorný, vodotěsný a neklouzavý a jeho struktura zabraňuje šíření plísní a bakterií, lze jej použít také v kuchyni a koupelně, stejně jako ve volných prostorech - na balkoně nebo terase.

Přestože tkané vinylové podlahy jsou novým a dokonce inovativním produktem, dokonale ladí s designem interiéru s moderním stylem. Zde stojí za to doporučit zejména silné vazby a dlaždice se zvýrazněnými klouby, také sestavené do výrazných, dokonce různě barevných vzorů. V závislosti na typu vazby a barvy může být povrch podobný tkanině také perfektním základem pro skandinávská nebo klasická uspořádání.

Prozkoumejte také jiné typy vinylových podlah. Podívejte se na galerie:

Vinylové podlahy. Imitace dřeva, betonu, kamene

Podlaha z vinylových panelů

Vinylové podlahy. Estetická a odolná podlaha po celá léta

Vinylové podlahy: luxusní vinylové dlaždice v bytě

Kategorie: