Kuchyňská deska vyrobená z Corian, velmi odolného materiálu, který je vyroben z kombinace akrylové pryskyřice a přírodních minerálů. Fyzické vlastnosti Corian vám umožňují vytvářet neviditelné klouby a vytvářet desky různých tvarů.

Čištění kuchyňských desek je každodenní rutinou a jak víte, časté používání chemikálií může způsobit poškození povrchu. Takže pokud nám záleží na udržování pracovní desky v dobrém stavu, stojí za to vědět, jak a jak se o ni při používání starat.

Jak čistit kuchyňskou desku? Čisticí prostředky

Pro kuchyňskou desku volíme čisticí prostředky určené pro tento materiál - to nám umožní zabránit poškození a změně barvy, které nelze často odstranit. Než se rozhodneme koupit, je dobré vědět, co vyčistit laminátovou desku a jak vyčistit žulovou desku. Kromě toho si pamatujte několik pravidel pro péči o kuchyňské desky: Nenechávejte na nich mokré nebo horké nádobí a neumývejte je čisticími prostředky. Při řezání nožem vždy používejte desku, protože i ten nejmenší škrábanec může povrch znetvořit (nečistoty se v něm hromadí, může také uvolnit vlhkost do materiálu).

Jak vyčistit kuchyňskou desku tak, aby nám sloužila po mnoho let? Následující metody v tom rozhodně pomohou.

Jak vyčistit dřevěnou desku stolu?

Bez ohledu na to, zda je surovina, ze které je dřevěná deska vyrobena, měkká nebo tvrdá (ačkoli tvrdé dřevo se samozřejmě doporučuje), k čištění používejte pouze jemné látky a houby bez čisticí vrstvy. Je důležité používat pouze jemné čisticí prostředky, například tekutinu na mytí nádobí. Pokud je pracovní deska naolejována, zvolte speciální přípravky na dřevo nebo jiné přípravky doporučené výrobcem. Jemnou vrstvu dřeva může poškodit i běžné mléko. Tyto typy povrchů jsou bohužel velmi náročné - skvrny a vlhkost by měly být okamžitě otřeny (jinak budou velmi obtížně odstranitelné) a při řezání buďte opatrní, abyste nepoškrábali povrch. Pokud je však poškozená, můžete ji jemně brousit brusným papírem a poté ji znovu natřít lakem nebo olejem.

Kamene. Jak čistit žulové desky? Jak vyčistit mramorovou desku?

Žula a mramor jsou půvabné materiály pro kuchyňskou desku - neodpouštějí vodu a jsou odolné vůči poškození a vysokým teplotám. Jak čistit žulové nebo mramorové desky? Obyčejná voda nejlépe odstraňuje většinu skvrn a nečistot. Můžeme také použít tekutinu na mytí nádobí, ale stojí za to ji důkladně otřít, protože při kontaktu s vysokou teplotou (například při položení hrnce) může dojít ke změně zabarvení. Čištění kamenné desky není obtížné, ale neměli bychom používat tvrdé chemikálie (bělidla) a drátěnky.

Jak čistit laminátovou desku?

Laminátové desky jsou dřevotřískové desky pokryté vrstvou laminátu - materiál odolný vůči chemikáliím, který však lze snadno poškrábat. Laminát je nejlépe otřít jakýmkoli prostředkem určeným pro kuchyňské povrchy, pamatujte však na to, že celý povrch vždy setřete dosucha. Dřevotřísková deska, která dostává vlhkost, rychle začíná nabobtnat a nevrací se do původního stavu.

Jak vyčistit pracovní desku z konglomerátu?

Konglomerát je kombinace mletého kamene s pryskyřicí a pigmentem. Díky tomu je ještě odolnější a zároveň lehčí než žula. To nejsou všechny výhody konglomerátů - jsou odolné vůči chemickým látkám a nepodléhají změně barvy. Každý den je stačí čistit vodou, protože z nich lze snadno odstranit nečistoty. Můžete také použít jiné čisticí prostředky, které jsou určeny k čištění kuchyně.

Jak odstraníte popáleniny na kuchyňském pultu?

U dřevěné desky opravte poškození pomocí brusného papíru. Stojí za to požádat o pomoc odborníka, který zajistí, že pískované místo nevyčnívá z celku.

Pokud však spálíte laminátovou desku, je popáleniny trochu obtížnější odstranit. Jak vyčistíte spálenou kuchyňskou pracovní desku? Můžete zkusit otřít povrch řešením tří polévkových lžic octa a jedné polévkové lžíce citronu - pokud vypalování není hluboké, existuje šance na uzdravení.

Čištění kuchyňské desky není filozofie, ale stojí za to se seznámit s poznámkami výrobce a zakoupit si vhodné čisticí prostředky. Obvyklá voda bude často tím nejlepším řešením, takže možná to nestojí za přeplatek? Pro pěkný lesk můžete použít čistič skla. Místo toho se vyhněte kyselinám nebo bělidla. Díky tomu budou pracovní desky sloužit po mnoho let v perfektním stavu.

Módní desky pro moderní kuchyni: 10 inspirací

Zeď nad kuchyňským pultem - praktické nápady

Kuchyň bez horní budovy - jak zařídit kuchyň bez skříní nad pracovní deskou

Kategorie: