Stěna nad kuchyňským pultem je obložena broušenými dlaždicemi z cihlové tváře.

Stěny ze surových cihel jsou stále populární. Jsou efektivní, vnášejí do interiéru příjemnou atmosféru, poskytují dobré zázemí pro nábytek v téměř jakémkoli stylu. Ne každý ve svém domě nebo bytě však má správné podmínky pro použití skutečných spálených bloků. Imitace cihel přichází s pomocí.

Stěna ze skutečných cihel je snem mnoha lidí, kteří zdobí své domovy. V bytě ve starém činžovním domě obvykle stačí omítnout omítku a odhalit původní cihlovou zeď. Při stavbě domu si můžete okamžitě postavit zeď ze starých cihel, která byla získána z demolice staré budovy (koupit např. Na aukčních a prodejních portálech). A co dělat, když vyzvedneme klíče od bytu v developerském státě nebo renovujeme M zakoupené na sekundárním trhu? Nejlepší je vsadit na imitaci cihel. Můžete se rozhodnout pro obklady, cihly, slín, obklady nebo tapety. Dobře vybrané a pečlivě položené, budou úspěšně nahradit skutečné cihly.

Téměř jako cihla - vynikající imitace a efekt stěny

Faktorem, který znemožňuje výstavbu skutečné cihlové zdi, je často nedostatek místa. V malém bytě je každý centimetr cenný, a proto si nemůžete dovolit používat bloky o tloušťce několika centimetrů. Za účelem dosažení nejlepšího účinku je vhodné zvolit dlaždice vyříznuté z povrchu, tj. Z vnější vrstvy původní staré cihly. Jejich výhodou je, že mají tloušťku asi 2 cm a když jsou položeny na zeď, vypadají jako skutečná cihlová zeď. Populární jsou také ručně tvarované dlaždice - jejich výhoda je asi centimetr tlustá. Mají různé barvy a nerovný povrch a úžasně „předstírají“ skutečnou cihlu. Obkladové a ručně tvarované dlaždice nevyžadují zvláštní péči, jsou odolné proti pronikání prachu a nečistot. Pokud se však rozhodnete pro takovou zeď v kuchyni nebo koupelně, vyplatí se impregnace povrchu. Je také třeba vzít v úvahu, že tyto dlaždice jsou poměrně těžké, proto je pro jejich instalaci nutné použít silné, rychle tuhnoucí lepidlo.

Ručně tvarované dlaždice napodobující staré cihly.

Imitace cihel - odolné slínkové dlaždice

Dlaždice slínku jsou vypalovány z hlíny s přídavkem písku a vody, což je důvod, proč mají vlastnosti podobné tradičním keramickým cihelům, jsou odolné vůči nečistotám, kyselinám a detergentům, nemusí být impregnovány. Nedostatek umělých barviv znamená, že se jejich barva po mnoho let nemění. Slínek perfektně napodobuje skutečnou cihlu také díky rohovým prvkům.

.. Dlaždice slínku napodobující cihlu v koupelně. Cesta na zajímavou zeď >>>

Namísto cihel

Levným a rychle dokončujícím materiálem, který bude napodobovat cihly, je obklad stěn s texturou cihlové zdi. Takové opláštění je k dispozici ve formě dlaždic, obvykle dokonale sladěných navzájem, takže když jsou položeny na zeď, vypadají co nejvíce autenticky. Nevýhodou je opakovatelnost vzoru, neslýchaná v případě skutečné staré cihly pokousané zubem času. Dlaždice jsou připevněny na základní nátěr pomocí lepicí malty v souladu s pokyny výrobce. Obklady stěn lze snadno malovat v jakékoli barvě.

Cihlové dlaždice.

Nebo možná tapetu?

Tapeta umožňuje měnit interiér rychle, snadno a bez velkých nepořádků. Díky moderní technologii jsou vzory přenesené na povrch tapety mimořádně realistické. Zcela zblízka je samozřejmě snadné rozpoznat tisk, ale z dálky je 3D efekt skvělý. V případě potřeby je také snadné se takové „kamenné“ zdi zbavit.

Prohlédněte si galerie s fotografiemi interiérů, ve kterých byla použita cihla nebo její imitace

Byt s duší ve Wrześnii - cihla a starodávná atmosféra

Cihlové a květinové motivy

Design kuchyně s ostrovem: cihla na zdi v interiéru

Kategorie: