Jak vidíte, šedá kamenina bude také fungovat na podlaze v moderním obývacím pokoji. Dokonale harmonizuje s bílými, lesklými skříňkami, barevným nábytkem a cihlou na zdi.

Šedá terakota a šedé dlaždice dodávají pokojům modernost a chuť. Vzhledem k rostoucí popularitě šedých dlaždic v domácnostech lze dnes v obývacím pokoji, kuchyni, koupelně a na chodbě najít terakotové dlaždice nebo kameniny. Zjistěte více o módních typech keramických desek, které jsou skvělou alternativou k mnohem dražším přírodním kamenům.

Šedá kamenina versus šedá terakota - srovnání vlastností

Šedá podlaha je univerzální a dokonale ladí s moderním designem interiéru. Porcelánové dlaždice nebo terakota jsou stále oblíbeným řešením podlahy v místech intenzivní komunikace a vystaveny vlhkosti. Gres vzhledem ke svým vlastnostem je velmi tvrdý, a co je nejdůležitější, je barveno v hmotě - proto se rovnoměrně otírá a na něm není vidět žádné mechanické poškození.

Nenechte si ujít: Průmyslový styl v obývacím pokoji, tj. Keramické dlaždice v obývacích pokojích

Na druhé straně je podlahová dlaždice rozhodně měkčí. Hlína je pokryta tenkou vrstvou smaltu, která se při intenzivním používání (jako v případě terakoty do koupelny) nebo na místě vystaveném častému kontaktu s pískem může rychle otřít, což se po čase může na dlaždicích objevit červeně.

Kamenina je proto mnohem všestrannějším materiálem, je vhodná prakticky pro podlahu do všech místností, v tomto případě je ideální do takové místnosti jako chodba. Terakotové dlaždice v koupelně nebo ložnici budou lepší než terakotové dlaždice na chodbě. Stojí za to vybrat podlahové dlaždice, kde nenosíte boty. K popularitě gres také přispěla v poslední době populární móda pro šedou v místnosti. To je barva, ve které najdeme největší výběr porcelánových podlahových dlaždic v našich prodejnách.

Viz také: Uspořádání šedé koupelny se dřevem: perfektní dvojice jsou šedé dlaždice a dřevo v koupelně

Šedá kamenina v kuchyni, koupelně a další

Kde tedy obvykle najdeme šedou kameninu? Nejprve v kuchyni, koupelně a uspořádání haly. Šedá kamenina je díky svým vlastnostem ideální pro podlahu v těchto místnostech. Rozlitá voda a další nepřátelské tekutiny se ho nebojí, i když nejsou okamžitě vymazány.

Dřevo v interiéru je navíc dokonale kombinováno s moderním šedým hroznovým vínem, a to jak z naší klimatické zóny, tj. Dubu, jasanu a borovice, tak i exotických druhů v teplé červenohnědé barvě. Šedá kamenina na podlahu se hodí také pro všechny skleněné a kovové prvky. Dlažby nebo terakotové dlaždice používané na podlaze v koupelně, kuchyni a hale jsou také vhodné pro podlahové vytápění.

Prosklené a leštěné gres: výhody a nevýhody

Šedá kamenina v obývacím pokoji

Šedá kamenina se také často volí pro aranžování podlahy v obývacím pokoji - zejména ve volně stojících domech, kde necháváme obývací pokoj na terase a na zahradě. Šedá kamenina nebo dlaždice z terakoty jsou často řešením pro ty, kteří chtějí mít podlahu odolnou proti otěru a snadno se čistí, ale nejsou milovníky přírodního kamene. Množství odstínů a vzorů, stejně jako stupeň lesku - od matného, přes saténový až po plný lesk - nám dává spoustu možností, jak vybrat správný druh kameniny, díky čemuž má podlaha pro obývací pokoj také dekorativní funkci.

Viz také: Podlaha v obývacím pokoji: keramické dlaždice v obývacím pokoji

Uspořádání obývacího pokoje se stane ještě modernějším použitím šedé kameniny nejen na podlaze, ale také na zdi. Některé dlaždice mají reliéfní vzory, které vytvoří optickou iluzi tapety. Tato myšlenka se vyplatí použít například na schodišti - zeď se stává estetickou a navíc je řádně chráněna před nečistotami.

Co jde s šedou kameninou?

Šedá kamenina se obvykle cítí dobře. Proto je přirozeným reflexem kombinovat ho se dřevem s přirozenou teplou barvou, jako je dub, jasan, americký ořech nebo s exotickými druhy. Módní šedé bělené dřevo dobře ladí s šedou podlahou. Poté vytvoří jemné a mírové uspořádání. Dalším nápadem optického ohřevu šedé kameniny na podlaze v obývacím pokoji nebo ložnici je nábytek potahovaný látkami a Alcantara. Za zmínku také stojí nadýchané polštáře, měkké koberce nebo kožešiny a ovčí kůže.

Viz také: Nové patro. Co vědět před výměnou podlahy

Terakota a šedá kamenina v různých místnostech (FOTOGALERIE)

Terakota a šedá kamenina jde skvěle téměř všude, od koupelny po obývací pokoj. Jak tyto dva typy keramických desek vypadají v daných stylech? Zjistěte níže z fotogalerie níže.

ŠEDÁ podlaha: deska, panely, kamenina, slínek, dlaždice, potěr. GALERIE

Vnitřní kamenné dlaždice: galerie inspirace pro dokončení podlahy

Galerie šedých koupelen: koupelna se šedou barvou

Zajímavý design interiéru s šedými detaily

Kategorie: