Tapeta pro koupelnu s tématem létajících lodí od Cole & Son vás zavede do jiné reality.

Na rozdíl od vzhledu je tapeta pro koupelnu funkčním řešením a není příliš drahá. Je důležité, aby tapety byly nepromokavé a omyvatelné. Vinylové tapety budou perfektní. Zajímavým nápadem pro stěny v koupelně je kombinace dlaždic a tapet, které lze volně vyměnit. To nám dává příležitost změnit uspořádání koupelny kdykoli, bez velkých nákladů.

Může se zdát, že tapeta není tou pravou volbou pro mokrou koupelnu, kde se také často mění teploty. Tapety, zejména pro koupelny, jsou však k dispozici na prodej po mnoho let. Takže je snadné najít vzor, který je pro vás ten pravý.

Jaké tapety pro koupelnu jsou nejlepší?

Tapety do koupelny musí být vodotěsné a omyvatelné. Pak nejen udržují pevnost a dobrý stav ve vlhkých podmínkách, ale také z nich snadno odstraníme nečistoty nebo skvrny. V koupelnách jsou tapety z vinylu a laminátu skvělé.

Vinylové tapety do koupelny: horní vrstvy takových tapet jsou pokryty vinylem, tj. Syntetickým materiálem (polyvinylchlorid). Jsou vodotěsné a odolné proti poškrábání. V koupelně budou lepší ploché vinylové tapety s hladkým a lesklým povrchem. Snadněji se čistí, a protože odrážejí světlo, lze místnost také opticky zvětšit. Specialisté zajišťují, že vinylové tapety na bavlněné mřížce lze pokládat i v sauně, takže je lze použít i na stěně koupelny.

Tapeta ze sklolaminátu pro koupelnu: mají strukturu připomínající hustou tkaninu. Vyznačují se odolností vůči vlhkosti a mechanickému poškození. Takže je můžete snadno drhnout. Bohužel, jedná se o jednu z nejdražších tapet dostupných na trhu, ale jsou to velká investice po celá léta. Tapetu ze skelného vlákna lze malovat v jakékoli barvě, ale pouze s takovou barvou, která je určena pro koupelnu. Doporučujeme akrylový, epoxidový nebo akrylový lak. Rovněž je třeba investovat do pozemního základního činidla a lepidla se zvýšenými parametry - vhodné do mokrých místností - a navíc na místě spár.

.. Koupelna - inspirace - FOTOGALERIE >>>

Tapety do koupelny: jaké vzory byste si měli vybrat?

Koupelna, zejména v bytech v bytových domech, obvykle není velká místnost. Vyberte proto tapetu, která ji opticky nezmenší. Středně velké designy fungují skvěle, protože příliš velký může být ohromující pro interiér, a příliš malý zatěžuje váš zrak. Jedná se zejména o malé květinové vzory se spoustou detailů. Neumisťujte vzorované tapety na celý povrch koupelny - jedná se také o opticky menší místnost. Na tapety doporučujeme univerzální ozdobné motivy: puntíky, pruhy, pestrou kostku. Vodorovné pruhy opticky rozšíří koupelnu a vertikální pruhy zvýší výšku.

.. Nástěnné pruhy: 17 nápadů na uspořádání >>>

Pokud jde o barvy, je nejlepší vzdát se silných, intenzivních barev (černá, antracitová, tmavě modrá, kobaltová, červená) ve větším množství. Expresivní, poutavou barvou můžeme zdůraznit jednu ze stěn, například tu s vanou nebo dveřmi. Kromě toho se vyplatí sázet na bílé, béžové, jemné šedé a pastelové barvy. Všechno však záleží na vizi nás nebo designéra. Výše uvedené obecné zásady jsou pouze vodítkem. Tapeta ve velkém dominantním vzoru v koupelně může také vypadat skvěle. Vše záleží na vhodném uspořádání vazby, neutralizuje velký vzor.

Jak zkombinovat tapetu s glazurou v koupelně?

Je to nejbezpečnější držet se pravidla: jedna část stěn v koupelně je jednotná, druhá vzorovaná. Důležitou roli hraje konzistence barev - barva glazury by se měla (alespoň v akcentech) objevit na tapetách a naopak. Velkoformátové dlaždice s „lisovaným“ vzorem dodají interiéru předválečnou eleganci. V kombinaci s tapetou v růžích vytvoří retro atmosféru s mřížkou nebo pruhy - modernější.

Nejkrásnější koupelny: FOTOGALERIE

Filmové inspirace: design koupelny v retro stylu

Design koupelny v pastelových barvách: interiér v ženském stylu

Téma šachovnice v koupelně: různé inkarnace černé a bílé

Nejlepší návrhy koupelen 2016: viz 12 z nejzajímavějších projektů

Kategorie: