Dlaždice Adelaide mohou být použity kreativně a různými způsoby, např. V kuchyni nebo obývacím pokoji

Slínku cihel a dlaždic jsou ideální pro obě fasády domů a interiérů. Velký výběr barev a struktur slínkových materiálů otevírá skvělé možnosti designu. Díky tomu lze takové obklady stěn přizpůsobit jak moderním, tak i klasickým a retro úpravám. Podívejte se, jak z těchto produktů vytěžit maximum!

Slinek v interiérech - komplexní řešení

Slínek je velmi oblíbeným materiálem díky svým vynikajícím technickým parametrům a vysoké estetické hodnotě. Jako materiál pro povrchovou úpravu interiérů se stále častěji používají cihly nebo slínky (kromě tradičního použití na fasádách, soklech nebo prvcích kolem domu). Přestože se nejedná o inovativní řešení pro designéry a architekty, stále to může pozitivně překvapit. Díky bohatosti barev a struktur je lze přizpůsobit jakémukoli typu interiéru: od klasiky přes průmyslová uspořádání až po moderní styl nebo dokonce oslňující kouzlo. Vše, co musíte udělat, je vybrat barvu a strukturu materiálu.

Cihly a slínkové dlaždice v různých barvách

Obrovský význam je barva slínku - to je barva má největší vliv na stylu interiéru, jeho energie a klimatu. Nabídka značky Röben zahrnuje více než sto typů cihel a slínkových dlaždic, takže každý může najít ten správný materiál pro interiér. Místo, které dodává celý den energii a sílu, tj. Kuchyně, vypadá krásně, např. V klasické červené barvě. Pracovní prostor ozdoben bílou cihlovou pozitivní vliv na koncentraci černi a následující tvorbou a elegance. Existuje spousta řešení - stačí navštívit www.roben.pl a zjistit, který typ cihel nebo dlaždic nejlépe vyhovuje vaší vizi a designu. Mírně odvážnější lidé rozhodnou zvolit několik barev cihel, který vám umožní vytvořit jedinečnou mozaiku barev. Další tvůrčí řešení je paleta textur a formátů v jednom interiéru.

Velké množství faktur

Cihla nebo dlaždice, zpevňujícího materiálu je celá řada - mohou být hladké, pískované, rýhovaný, úder nebo dokonce škrábnutí. To je další funkce, která architektům a designérům poskytuje neomezené možnosti uspořádání. Extrémně módní hladký slínek bude ideální pro moderní projekty. Zvláště stojí za pozornost věnovat se grafitovým cihelům, černým nebo tmavě šedým, jako je portlandská cihla.

Jak vybrat cihly a slínkové dlaždice?

Při výběru správného slínku však není důležitá pouze barva a struktura. Charakter interiéru může výrazně ovlivnit formát cihly nebo dlaždice slínku, a typ použitého pojiva. Značka Röben pravidelně rozšiřuje svůj sortiment o nové barvy, textury, povrchové úpravy, ale nejen. Cihly a slínkové dlaždice s novými podlouhlými formáty LDF (290 x 115 x 52 mm) a XLDF (365 x 115 x 52 mm) byly již nějakou dobu oblíbené, díky čemuž bude z pozadí vystupovat i jednobarevný povrch stěny. Použití cihel v rozšířeném formátu ovlivňuje vnímání toho lemována rovině: je vizuálně zeštíhluje a dodá mu moderní ráz.

Vlastní dimenze cihly může být aplikována na celý povrch stěny, nebo - jako průmyslový akcentem - na vybrané pasáže. Ve srovnání s sebou cihel nebo dlaždic ve standardním formátu NF (240 x 115 x 71 mm) s novými prodlouženými formátů, jako je, například, LDF (290 x 115 x 52 mm) a XLDF (365 x 115 x 52 mm), jsou otevřeny možnost dosažení bezprecedentních účinků. Experimentování se způsobem, jakým jsou dlaždice uspořádány se stejným povrchem a barvou, ale s různými rozměry, bude zvláště užitečné v projektech, které předpokládají použití pouze jednoho odstínu nebo jsou založeny na monochromatických kompozicích.

Velkou roli hraje také volba svaru, protože stejný typ cihel bude vypadat úplně jinak v závislosti na barvě spáry. Princip je jednoduchý: spárovací hmota kontrastující s barvou materiálu zdůrazní cihly ve zdi a barva spáry podobná slínku odstínu vytvoří jednotný, téměř hladký povrch.

Nové barvy a formáty slínkových cihel
v nabídce Röben

Nový formát slínku XLDF (365 x 115 x 52 mm) se doporučuje zejména pro moderní projekty. Tyto cihly jsou k dispozici v sedmi odstínech a mají své protějšky v nabídce slínku obkladů a hranatá. Produktová řada Röben je také rozšířena o dva odstíny slínkových cihel v rozšířeném formátu LDF (290 x 115 x 52 mm) a šest barev slínku a úhlových dlaždic v tomto formátu.

XLDF je zcela nový formát slínku cihel nabízejí Roben. Jejich délka je až 365 mm, šířka 115 mm a výška 52 mm. Díky těmto parametrům dokonale ladí s jednoduchými, moderními a minimalistickými projekty. Sbírka má sedm odstíny:

  • Melbourne - tradiční červenou barvu pálené hlíny;
  • Portland - s hladkým povrchem a černé barvě k zániku;
  • Brisbane - ve stínu šedé barvy s kovovým leskem;
  • Darwin - červená s hnědým stínováním;
  • Canberra - Unikátní cihlově červené barvy s hnědo-olivová;
  • Adelaide - duhové modré a červené barvě;
  • Perth - v zajímavém odstínu tmavě hnědé.

Nabídka navíc zahrnuje dvě nové cihlové barvy v rozšířeném formátu LDF - Melbourne a Darwin. V současné době plné kolekce formát LDF má také své protějšky v nabídce slínku obkladů a hranatá.

Přínos pro zdraví a životní prostředí

Cihly a slínkové dlaždice mají obrovský dav obdivovatelů. Potěší nejen estetiku, ale také trvanlivost, protože se jedná o materiál, který po mnoho let zůstává nezměněn.

Důležité je, že se jedná o zcela ekologický výrobek, který vytváří lidskou přátelskou atmosféru a nemá žádný nepříznivý dopad na životní prostředí. Jsou k dispozici v tak široké škále textur, barev a formátů, a určitě vám umožní realizovat i ty sofistikovanější a velkolepé projekty, které každému interiéru dodají jedinečný, individuální charakter.

Kategorie: