Budík Maxwell, London Clock od roku 1922

Budík vás může ráno vyděsit a stejně jako ve známé písni bychom ho rádi zapomněli zapomenout. Zároveň je však důležitým pomocníkem, protože ne každý je narozeným časným ptákem a povinnosti vyžadují včas. Aby to bylo ještě zajímavější, mohou budíky hrát roli praktických dekorací. Těší se důmyslným designem a fantasticky obohacují výzdobu ložnice.

Analogový nebo elektronický budík?

Analogový budík (ve Form Factory najdete skvělý) je klasikou kývnutím. Je vybaven tradičním mechanismem a klasickým štítem a funguje skvěle jako praktická dekorace v bytě, kde se v dekorech objevují tradiční prvky. Může to být vintage, klasické, provensálské, ale také eklektické, půvabné a dokonce i půdní. Vše záleží na formě budíku (ať už je měkčí, jednodušší, nebo možná tvrdší, elegantnější), stejně jako na barvách a detailech. Je třeba si uvědomit, že analogový budík tiká - někdy to může být obtížné, pokud nebudeme na takový zvuk zvyklí. Ranní buzení se však bude objednávat velkolepě, protože zvuk takového budíku je velmi hlasitý.

Elektronický budík má tichý mechanismus. Přesně zobrazuje čas na displeji a často má doplňkové funkce (možnost odložení, individuální výběr zvuků buzení, vestavěné rádio). Je to dobrá volba pro milovníky moderních gadgetů i futuristických výrazných designových prvků. To však neznamená, že digitální budík nebude fungovat v klasičtější ložnici - vždy to záleží na designu konkrétního modelu.

Budíky v retro stylu

Šikmé nohy a „uši“ nahoře, to je charakteristický zvonek - tento budík pravděpodobně zná mnoho lidí z domova rodičů nebo prarodičů. Tento typ ranních pomocníků byl velmi populární před desítkou nebo několika desítkami let. Zvonek zněl, že zvonek byl schopen se probudit a postavit na nohy i ty největší ospalé hlavy. Navíc tyto budíky v retro stylu z bytů ve skutečnosti nezmizely. Vracejí se buď klasicky, nebo mírně modernizovány. Hodí se do mnoha stylů interiéru, protože jejich výhodou je nejen okouzlující, univerzální design, ale také vysoká funkčnost. Ne každý potřebuje budík jako moderní přístroj.

Jak si vyberete budík, který odpovídá stylu vaší ložnice?

Klasický styl - nejlepší bude analogový budík, tj. Příklad tradičního designu. Pokud dáváme přednost digitálním, oblékněte si měkké tvary a zkuste vybrat budík v barvě podle vybraného prvku výzdoby ložnice. Pak bude soudržně „splynout“ s uspořádáním.

Skandinávský styl - zde jsou důležité přírodní materiály, takže je dobré zvolit budík v dřevěné krabici (nebo dokonale napodobovat tento materiál). Analogový budík bude vhodnější než digitální, i když hodně záleží na konkrétním modelu.

Glamour style - zaměřme se na detaily plné glamour! Mělo by to být také budík. Barvy? Za prvé, stříbro, zlato, třpytivá bílá a černá. Bude snazší najít odpovídající analogový budík.

Provensálský styl - místo pro moderní gadgety není místo, proto tradiční budík funguje nejlépe, zejména v retro stylu a jemných barvách.

Průmyslový styl - vítána výrazná forma a zajímavé písmo pro analogovou i digitální verzi. Retro inspirace jsou skvělým vodítkem!

Moderní styl - vládnou v ní jednoduché formy a dekorace jsou udržovány na minimu. Digitální budík na plánu jednoduchého bloku bude proto nejlepší volbou.

Kategorie: