Moderní červená pohovka v eklektickém obývacím pokoji, navržená společností Doshi & Levien

Stylu a charakteru místnosti dává především nábytek do obývacího pokoje. Proto je jejich výběr tak důležitý. V závislosti na barvě nábytku v obývacím pokoji přidejte odpovídající barvy stěn, doplňky a dekorace. Navrhujeme, které módní soupravy budou nejlepší pro obývací pokoj. A v důsledku inspirace spoustu fotografií v galeriích!

Jaký je nejdůležitější nábytek do obývacího pokoje? Ve střední části je obvykle sedací nábytek, tj. Pohovka a křesla. Vedle nich by se měl objevit konferenční stolek, který stylově uzavírá složení. Co jiného? Výběr je velký: police, komody, skříňky, moderní nástěnné jednotky, knihovny, výkladní skříně … Pokud je v obývacím pokoji televizor, zaslouží si také správný nábytek (pokud jej nezavěsíte na zeď).

Vybíráme nábytek do obývacího pokoje - základní principy

Zjednodušující záležitost, světlý nábytek do obývacího pokoje osloví milovníky prostoru a světla. Ti, kteří mají rádi klasiku a interiér v tradičním stylu, budou mít rádi obývací pokoj tmavší nábytek. Nábytek lze přizpůsobit stěnám a podlahám na základě podobnosti - tj. Světlých barev nábytku pro světlé pozadí a podobně - tmavého nábytku do obývacího pokoje proti tmavému pozadí (stěny, podlaha). Musíme si však dát pozor, aby se jasný interiér nestal příliš monotónním a temný se nezdál být opticky menší.

Dobrá rada: Nejprve si koupíme nábytek a poté jim přizpůsobíme správnou barvu stěny. Jednoduchý důvod: je snazší a levnější překreslit zdi než koupit nový nábytek, když se něco neshoduje.

Pokud však nastavíme nábytek na základě kontrastu, například podle barvy stěn (světlý nábytek, tmavé stěny a naopak), stanou se v interiéru silnými akcenty.

Výběr barev

Pamatujte, že nadsázka a nadměrné množství mohou dráždit, takže je dobré rozhodnout se o podobné škále barev nebo o jednoznačném zvýraznění barvy v obývacím pokoji. Kontrast v obývacím pokoji lze získat nejen výběrem barev stěn a nábytku - v tomto případě bude také fungovat rozmanitost textur nebo dekorace stěn ve formě tapet, cihel na zdi nebo kamene.

Na kolik barev nábytku se vyplatí sázet? Maximálně 3-4 - je to vždy záruka objednávky. Pro více barev se doporučuje opatrnost. Hodně záleží na stylu interiéru, který si vybereme pro obývací pokoj. Například obývací pokoj v boho nebo orientálním stylu by měl být zpravidla vícebarevný a plný fantastických vzorů.

Šedá pohovka v obývacím pokoji: 18 nápadů pro krásný interiér

Módní nábytek do obývacího pokoje - trendy v designu interiéru

Základem pro uspořádání obývacího pokoje je obývací pokoj, jednoduše nazývaný relaxace. V Polsku jsou šedé sedačky velmi populární - klasické i moderní, tj. Založené na jednoduchých formách a s hladkým a rovnoměrným čalouněním. Šedý nábytek do obývacího pokoje je univerzální, protože se hodí prakticky pro všechny ostatní barvy.

A jaké barvy jsou dnes nejmódnější? Silné, nasycené barvy, jako je smaragdově zelená, tmavě modrá, mořský stín, vínová, fialová a malinová růžová, vstoupily do trendů k dobrému. Oranžová je znovuobjevena, zejména ve stínu cihel a v blízkosti barvy terakoty. V Polsku je bohužel oranžová spojena s nábytkem z předchozí éry, takže bude pravděpodobně trvat nějakou dobu, než ji znovu obdivujeme. V módní paletě barev pro nábytek do obývacího pokoje najdete také různé odstíny žluté - od slámy a citronu po okr a hořčici.

Nábytkové formy zase vykazují návrat k designu z padesátých a šedesátých let. Opticky lehké pohovky a křesla (zejména uši), opřené o šikmé nohy, jsou vrcholem retro stylu. V moderním vydání však získávají modernější vzhled. A čalounění? Velur a samet vytvářejí skutečný pocit. Takový materiál zaujme elegancí, ale pokud jsou v bytě například domácí zvířata, je lepší se toho vzdát. Bavlna, prádlo a čalounění vyrobené z moderních syntetických vláken se budou snadněji ošetřovat a odolnější.

Jaký nábytek do obývacího pokoje zvolit, aby v interiéru byla harmonie?

Pokud v interiéru obývacího pokoje vládne harmonie, musí v něm být něco, co kombinuje stylově různorodé vybavení (když o tom rozhodneme - a pak je to zajímavější!). Společným prvkem může být samozřejmě paleta barev. Není to nutně o stejné barvě. Je vhodné kombinovat různé odstíny a kombinovat barvy. Kromě toho je vhodné opakovat vzory, např. Na čalounění a na tapetu. Klíčem může být stejný materiál - dobrý příklad: dřevěný rám na pohovku a knihovna nebo komoda ve stejném odstínu. Vyhýbejme se také základním chybám, jako například:

Nábytek do obývacího pokoje z jedné sady - zdánlivě dostaneme harmonický dekor, ale bohužel velmi monotónní.

Veškerý nábytek do obývacího pokoje proti zdi - interiér se zdá být opticky těžký a ohromený, přestože dostaneme prázdnou podlahu!

Špatné rozměry nábytku - např. Tmavá, opticky těžká pohovka nebo velká skříň v malém obývacím pokoji. Nezapomeňte, že v menších interiérech stojí za to vybrat světlejší barvy, ve větších můžete experimentovat s granátovým jablkem, antracitem, zelenou lahví nebo stále více módní černou.

Jak vyzdobit obývací pokoj? Nápady ve FOTOGALERIE

15 nápadů pro koberce v obývacím pokoji v různých stylech

Brouk zní v hůlce, tj. Uvnitř jsou motivy hmyzu

Klasický nebo moderní bufet? 10 inspirací

Ethno styl v interiéru - 13 nápadů na výzdobu

Kategorie: