Správný způsob použití klimatizace může výrazně snížit provozní náklady.

Klimatizace není levná v době nákupu nebo během provozu. Existují však způsoby, jak snížit náklady na elektřinu generované vaším domácím klimatizačním systémem. Jak ušetřit na klimatizace? Zde je 5 osvědčených způsobů.

Klimatizace doma nebo v bytě již není nedostupným luxusem. V současné době je v Polsku již 150 000 instalací tohoto typu! Stali se téměř povinným prvkem vybavování domů a nově postavených bytů, zavázali jsme je také k renovaci.

Není to rozmar! Ačkoli to není vždy pamatováno, klimatizace může být použita nejen v létě - k chlazení interiéru, ale také v zimě - k jeho zahřátí. V průběhu celého roku nám může domácí klimatizační systém poskytnout vyčištěný, filtrovaný a zdravý vzduch. A protože můžete a měli byste používat klimatizaci nejen v nejteplejších měsících roku, bude rozumné snížit nadměrné náklady. Zde je návod, jak zlevnit provoz klimatizace.

1. Levné klimatizace: začněte s dobrým projektem

Levné klimatizace je opravdu klimatizace, která funguje efektivně. Aby k tomu došlo, musíte pečlivě přemýšlet o jeho umístění a síle nejen objemu místnosti, ale také úrovni slunečního svitu bytu a způsobu, jakým obyvatelé obvykle využívají prostor domu. Proto stojí za to využít nabídku specializované společnosti (nejlépe se vyhnout komplikacím, v balíčku se sestavením), který bude založit projekt na uspořádání z podrobné místní vize. Výsledkem bude řádně zvolený systém klimatizace, který zajistí optimální cirkulaci vzduchu a nejvyšší účinnost chlazení i vytápění.

2. Levné klimatizace: starat se o okna

Odlepení, které se v průběhu let objevuje v oknech a vchodových nebo terasových dveřích, může účinně podkopat úsilí o levné klimatizace, tj. Účinně použité. Samozřejmě nejde o okamžitou výměnu celého dřeva. Měli byste však pečlivě prohlédnout okna a dveře. Pokud nejsou příliš staré a zanedbané, může stačit utáhnout kování, posílit sklo rámem okna nebo vyměnit těsnění. Je třeba si uvědomit, že cílem není proměnit dům v super-těsné termosky. Nebylo by to prospěšné pro zdraví obyvatel, ani pro podstatu bytu ani pro efektivní provoz klimatizace, vyžadující odpovídající větrání a cirkulaci vzduchu v místnostech.

3. Levné klimatizace: naplánujte provoz zařízení

Stejně jako u většiny zařízení jsou v případě klimatizace nejdražší prázdné běhy - zejména proto, že nikdo nechce platit za chlazení nebo topení prázdných stěn. Kromě toho se seznámením se základními funkcemi a režimy provozu systému nainstalovaného v bytě sníží nejen poplatky za elektřinu, ale také neplánované návštěvy servisního technika. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak ušetřit na klimatizaci, je krátkodobé zapnutí při nízké teplotě a vysokém rychlostním stupni. Poté, například, po našem návratu z práce, vzduch zahřátý během dne rychle ustupuje příjemnému chladu.

Mnoho zařízení má také automatické řídicí moduly (např. Časovač) a bezdrátové (v tomto případě je aplikace smartphonu dostačující k regulaci instalace). - Funkce automatického zapínání a vypínání klimatizace v 24hodinovém cyklu, jako je náš kabelový ovladač XK46, jsou také výhodné. To je mimořádná výhoda, ale také významné úspory peněz - zdůrazňuje Sylwia Lenik, produktová manažerka společnosti TOSOT Polska.

4. Levné klimatizace: pamatujte na pravidelný servis

Pravidelně udržovaná klimatizace je zásadní pro zdraví obyvatel - nikdo o tom nemusí být přesvědčen. Řádná údržba však má také velký dopad na provozní náklady systému. Ano, elegantní klimatizace je levná klimatizace. Důkladné čištění zásobníku kondenzátu, kde se voda velmi často shromažďuje, by se měla dezinfekce kondenzátoru a výparníku, které jsou vystaveny vnějším faktorům, a těsnost celého systému zkontrolovat nejméně dvakrát ročně - před a po letní sezóně. K údržbě zařízení na přístroji je nutné používat profesionální a certifikované servisní techniky. Klimatizovaný systém udržovaný v nejlepším možném stavu nám bude sloužit po mnoho let bez selhání a … levný!

5. Levné klimatizace: záleží na teplotě

V horkějších létech často nechceme tolik snižovat teplotu, aby se cítili chladně. Někdy zapomínáme, že rozdíl mezi okolím a interiérem bytu je nezdravý. Mezitím by náhlá změna teploty neměla překročit 8 ° C, takže vhodná teplota uvnitř budovy v létě by měla být mezi 23 a 26 ° C. Při těchto hodnotách nebude mít lidské tělo problémy s přizpůsobením se novým podmínkám, takže riziko nachlazení zmizí. Údržba klimatizace bude zase levná, protože bude fungovat efektivně v souladu s předprogramovanými nastaveními a nebude spotřebovávat tolik energie jako při intenzivním chlazení místností.

Kategorie: