Stěhování je docela výzva a je obvykle spojena se spoustou zmatků. Na rozdíl od vzhledu se může pohybovat rychle, efektivně a bez zbytečných nervů - připravte se na to. Představujeme radu a příkladný ceník, pokud se rozhodneme nabídnout specializovanou společnost.

Vyberte si nejvhodnější datum pro sebe alespoň měsíc před stěhováním. Tentokrát stojí za to věnovat se vytváření seznamu věcí, které vezmeme do nového bytu, a těch, které se chceme zbavit. Pokud vezmete všechny těžkosti při stěhování, připravte si předem kartony, krabice, lepicí karty, provázky a zásobu lepicí pásky a pomalu začněte balit své věci. Při přepravě kartonů mohou být přátelé nápomocní. Zjistěte si předem, který z nich má volný čas v den stěhování.

Přečtěte si také: Novoroční předsevzetí: 10 triků o dobré organizaci vesmíru!

Stahování: Najděte dobrou stěhovací společnost

Specializované společnosti jsou čím dál častěji přemisťovány. Nabízejí širokou škálu služeb: přeprava, balení, vybalení a dokonce i aranžování nábytku. Stojí za to se zeptat na takové profesionály mezi přáteli - ale pokud vám nemohou doporučit spolehlivou společnost, vyhledejte ji v tisku a na internetu. Nepracujte s telefonem, který neposkytuje adresu jeho sídla a používá pouze mobilní telefon. Pokud nesplní dohodu o odebrání, nebude možné takovou společnost najít.

Stěhování: pečlivě zkontrolujte odborníka

Pevný nosič má vůz uzpůsobený k přepravě nábytku během pohybu, vybavený bezpečnostními pásy a plstěnými přikrývkami. Takový specialista také navrhne obalové doplňky (v závislosti na druhu přepravovaného zboží, mohou to být kartony, izolační pěny nebo bublinkové fólie) a pojištění přepravy od okamžiku zahájení prací až do jeho dokončení. Kromě toho by měl s vámi uzavřít smlouvu, která zahrnuje: rozsah a typ služby, trasu, seznam přepravovaných položek, číslo pojistné smlouvy, která zaručuje krytí škod, a formu vypořádání. Cena je obvykle stanovena individuálně (na základě hodinové sazby, v závislosti na rozsahu služby). Požádejte zástupce vaší dopravní společnosti, aby s vámi navštívil tuto stránku a napsal písemnou nabídku. Než se přestěhujete, obratně se sbalte a pamatujte si několik základních pravidel, která se vztahují na křehké předměty. Nejprve se desky umístí svisle do kartonů a každá se položí na papír. Poháry a jemné skleněné předměty by měly být zabaleny odděleně papírem a volné prostory v krabičce by měly být vyplněny zmačkaným papírem nebo bublinkovou fólií. Za druhé, do krabičky nevkládejte dost, aby ji nebylo možné zvednout. Za třetí, než zabalíte zrcadla a skleněné čočky, přilepte na ně papírovou pásku ve tvaru X.

Viz také: Dobře organizované odstranění: jak se balí? GUIDE

Stahování: Usnadněte si práci

Pohyb lze zlepšit několika způsoby. Jedním z nich je příprava seznamu přepravovaných věcí. Přesné označení každého kartonu také pomůže: stojí za to popsat, co je v něm a kam by měl jít jeho obsah - například knihy ložnic. Balené kartony jsou nejlépe umístěny v jedné místnosti u předních dveří. Nakreslete také plán nového bytu a označte na něm, jak plánujete nábytek (nebo alespoň větší). Díky tomu je bude možné racionálně uspořádat do nábytkového vozu a následně efektivněji rozbalit na novém místě. Nejlepší čas začít se pohybovat jsou ranní hodiny, zejména když žijete v bytovém domě. Počínaje kolem 9, vyhnete se rannímu přetížení na schodišti nebo obtížím chytit výtah.

Nenechte si ujít: Zařídíme nový byt: jaký nábytek koupit na začátku?

Stahování CENÍK

Zkontrolovali jsme ceny odstranění v několika velkých městech. Cena za odvoz závisí na množství zboží, které chcete přepravit, a tedy také na velikosti přepravního vozu. Bude důležité, zda naše věci nosí sám řidič nebo řidič a pomocníci. Cena se bude lišit, pokud budeme potřebovat pouze přepravu, a my se postaráme o to, abychom si věci vzali a přivezli sami - náklady na dopravu pak činí přibližně 1, 6 PLN za kilometr. Cena může také záviset na podlaze, na kterou naše balíčky přinesou, a na tom, zda má budova výtah (bez výtahu, s těžkými a velkými předměty můžeme platit více).

Některé stěhovací společnosti se rozhodnou zaplatit za hodinu - cena začíná od 50 PLN v malých městech po zhruba 100 PLN ve větších. Pokud jsou pro pomoc potřební další zaměstnanci, cena se zvýší (například Varšava - řidič plus 2 zaměstnanci kolem 130 PLN za hodinu).

U některých společností můžeme sjednat celkové náklady na stěhování - v průměru 150–400 PLN s malým množstvím věcí a malým nábytkem.

U větších a těžších rozměrů bude cena také vyšší, když se stěhování domu pohybuje kolem 1 000 PLN (malý dům, asi 50 m²) a 2 000 PLN PLN větší dům s malým množstvím nábytku. Cena za odstranění také závisí na regionu - je to nejdražší ve větších městech. Některé společnosti zabývající se stěhováním mají na svých stránkách předběžnou kalkulačku cen za odebrání nebo uvádějí náklady na jednotlivé služby stěhování. Nezapomeňte, že se můžete vždy pokusit vyjednat cenu odstranění.
Přečtěte si také: Projekty kuchyní. Kuchyňské spotřebiče: jaké chyby nedělat

Zdobení nových interiérů: viz FOTOGALERIE

Podívejte se na nápady na zajímavé uspořádání interiérů ve fotogaleriích níže!

Klasický interiér s moderním twistem

Eklektický byt v Montrealu

Podkrovní byt o velikosti 57 m2

Revitalizace modernistické vily v Saské Kępě - kreativní funkcionalismus

Kategorie: