Masivní podlaha nepotřebuje další ochranu, proto byl v chodbě umístěn malý chodník. Hraje roli dekorace, ale také rohoží a úložného prostoru pro boty

Chodník chodník má mnoho funkcí. To oživí místnost, která je opravdu obtížné zařídit a dodává útulnost. Pamatujte, že podlaha haly je těžce využívána. Chodíme tady v botách, často přináší vodu a písek. Chodníkové chodníky pomohou chránit zejména dřevěné panely nebo parkety. Důležitou funkcí bude také protiskluz. Takže pokud jsou chodníky praktické, jak si vybrat ten nejlepší, který bude provádět mnoho úkolů najednou?

Moderní chodníky - je to nezbytný doplněk?

Hala je místnost, kterou často zdobíme na samém konci. Tento přístup však stojí za to změnit, protože hala udělá na hosty „první dojem“ a každý den nás vítá. Chodník v hale je velmi jednoduchý a rychlý způsob, jak změnit charakter interiéru. Pojďme nejprve myslet, budete to opravdu potřebovat? Pokud v hale dáte velmi dekorativní podlahu (například barevné dlaždice nebo kámen), je škoda ji zakrýt, zejména pokud je odolná vůči vodě a poškození. Pokud je však místnost tmavá a podlaha je dřevěná nebo pevná, bude dlažba skvělý nápad.

Chodba chodník u metra - jakou velikost si vybrat?

V obchodech s designem interiéru najdete hotové chodníky nebo chodníky do haly u metra. Druhá možnost vám umožní zvolit správnou délku, pokud je chodba ve tvaru chodby. Nejlepší je, když dlažba nezakrývá podlahu úplně, ale zároveň není příliš malá. Měl by to být ozdoba, ale ne ohromující interiér. Doporučuje se, aby vzdálenost každého okraje koberce od stěny byla alespoň 90 cm.

Jaké jsou nejoblíbenější chodníky do haly?

Existuje opravdu mnoho možností! Při výběru dlažby pro chodbu stojí za zvážení druh podlahy, počet členů domácnosti (a tedy stupeň využití) a zda … budeme často chtít materiál umýt nebo vyčistit.

Gumové lemované chodníky - jedná se obvykle o kobercové chodníky v hale, ideální zejména pro dlouhé chodby. Zaručí nejen bezpečnější pohyb, ale také vynikající přilnavost k zemi. Chodník se nebude naklánět, což zabrání riziku zakopnutí. Antislip chodník do haly bude dobrým řešením pro rodiny s dětmi a pro seniory.

Vlněné chodníky pro chodbu - vždy populární, byly hostovány v polských domovech po mnoho let. Vlna je elegantní a odolný materiál, který se snadno udržuje v čistotě. Také to láká s mnoha vzory a barvami - počet kombinací je neomezený! Vlněné koberce mohou mít samozřejmě také neklouzavý povrch. Pro chodbu zvolte úzké, krátké vlasové koberce. Důrazně nedoporučujeme proti chlupatým kobercům!

Řetězové chodníky pro chodbu - mají mírně drsný povrch než vlněné koberce. Drží půdu dobře, lze je prát a protože provázková vazba je velmi trvanlivá, budou sloužit po dlouhou dobu. Chodníky mohou mít různé textury a typy vazeb. Liší se tloušťkou a přilnavostí k zemi. Díky hrubé struktuře bude takový chodník také podporovat „práci“ stěrače. Může jej také zcela nahradit.

Chodník chodníky z metra - které z nich jsou nejjednodušší najít v obchodě?

Můžeme snadno koupit jak vlněné, tak přichycené chodníky u metra. To platí také pro koberce a koberce vyrobené z odolných plastů, jako je polyester nebo polypropylen. Existuje tedy pouze jedna věc - přemýšlet o vzoru a tom, zda bude vůbec potřeba silná výzdoba a zda se vejde do výzdoby haly.

Jak vybrat barvu a vzor vozovky pro interiér?

Chodníky z metra mohou být libovolné barvy a vzory. Například ve skandinávských interiérech jsou pruhy skvělé. Pokud je hala úzká a těsná, pruhy dodají interiéru lehkost a vizuálně rozšíří místnost, když jsou kolmé na delší stěnu.

A co barva? Největší popularitu si v poslední době užívají skandinávské chodníky udržované v odstínech šedé a bílé. Přesto však bílou barvu nenajdete nejlépe na silně využívané chodbě (chodník by vyžadoval časté čištění). Je tedy lepší zvolit krémy, chladné pastely nebo jemnou béžovou barvu. Pokud však chcete silný dekorativní přízvuk, můžete jít trochu blázen a vybrat si neviditelné barevné kombinace, které se mohou shodovat například s grafikou na stěnách.

Chodník na chodbě není staromódním, ale nadčasovým řešením. Kromě mnoha výhod bude také izolovat podlahu pod nohama, zejména pokud je hala v přízemí.

Tapeta do haly: 10 nápadů na výzdobu haly

Osvětlení osvětlení v hale: 18 inspirací

Chodby konzole v různých stylech

Otevřený sál: 10 nápadů pro uspořádání lobby

Kategorie: