Na svátcích rádi sbíráme sladkosti - sladké pečivo a sladké barvy. Pastelové odstíny růžové nebo modré, zde v uspořádání značky Westwing, jsou dokonale kombinovány s radostnou náladou Velikonoc.

Zajímá vás, jak uspořádat velikonoční stůl? Objevte naše nápady na vánoční ozdoby. Představujeme průvodce s fotogalerií. Velikonoční dekorace stolu může být tradiční nebo moderní, takže si každý najde cestu k velikonočnímu stolu.

Velikonoce jsou jednou z nejkrásnějších polských svátků. Jak nastavit stůl, aby byl slavnostní a elegantní? Velikonoční dekorace na stůl mohou být útulné a útulné nebo moderní. Můžete je snadno zkopírovat do svého bytu. Můžete si koupit nebo vyrobit velikonoční dekorace sami.

A jak se vyhnout základním chybám při zdobení velikonoční tabulky? Určitě ztratí hodně svého kouzla, pokud dekorace na stole ruší hosty. Přehánění velikonoční dekorace se nedoporučuje! Podívejte se, jak vyzdobit stůl na Velikonoce - inspirace, fotografie, tipy.

Velikonoční stůl: dekorace

Velikonoce jsou svátky, které jsou také oslavou jara, a proto nabízíme radostnou a lehkou výzdobu velikonočních stolů. Prostory pro Velikonoce v moderní kuchyni kombinované s jídelnou mohou být jednoduché a přirozené, bez ubrusu, ale s dominantní zelenou barvou. Bez ohledu na styl uspořádání by měl být velikonoční stůl slavnostní. Doporučujeme vám uspořádat nádobí na bílé nebo zelené ubrusy. Již několik sezón je módní zdobit velikonoční stůl v pastelových barvách. Ve fotogaleriích představujeme velikonoční stoly, které byly oblečené s jednoduchostí, ale elegantně. Při zdobení velikonočního stolu nezapomeňme na dekorace a kompozice z živých květin a rostlin, na velikonoční vajíčka, kuřata a palmy.

Zkontrolujte také: Jak vyrobit kuře na Velikonoce z vlny >>>

Svěží zelená tráva, květiny, řeřicha a oves přinášejí na velikonoční uspořádání jaro a radostnou náladu. Tradice by měla být klíčem k zdobení stolů na Velikonoce, takže vám nedochází dekorace a jídla spojená s Velikonocemi. Do proutěného koše můžete dát barevná velikonoční vajíčka, nechat kvasnicovou babu vypadat krásně na pěkném dortu, pečené jehněčí, řeřicha, palem, základna, kuřata nebo velikonoční zajíčky přinesou radostnou atmosféru Vánoc. Kombinace bílé a zelené je spojena s jarem, u tak velikonočního stolu bude příjemné oslavit.

Zkontrolujte také: Jak vyrobit jehněčí ze solné hmoty >>>

Velikonoční stůl bez chyb: odborník radí

Stojí za to zajistit, aby byl velikonoční stůl krásně a slavnostně vyzdoben. Ten, kdo si myslí, že stolní dekorace na Velikonoce nevyžaduje praxi a znalosti, se však mýlí. Přečtěte si odborné rady a vyhnete se několika z nich!

1. Při uspořádání stolu na Velikonoce nezapomeňme na umírněnost! Pokud není k dispozici, rychle rozbijeme nejhezčí a nejlepší připravený obal.

2. Květiny a svícny na velikonočním stole nesmějí zakrývat tváře potěšitelů. Prázdniny jsou příležitostí k setkání s blízkými, a stůl je s ním jíst a trávit čas společně, aniž by se vykláněl zpoza vysokých a příliš působivých velikonočních kompozic a dekorací.

3. Pamatujte na ubrousky pro hosty. Nejde jen o velikonoční dekorace, ale i o hygienu. Umístěte utěrky na levou stranu talíře vedle příborů, nikoli pod ně. Najdete je také na talíři.

4. Výrobky skladujte vždy v neoznačených nádobách. Alkohol a nápoje budou vypadat elegantně v karafách a džbánech, křenu v salátové misce a omáčce v omáčce.

5. Košík nebo kovový chléb vždy vložte do ubrousku a zakryjte jej tak, aby nejenže vypadal hezky, ale také nevysychal.

6. K pití si můžete připravit univerzální sklenice (pro červené víno používáme větší a objemnější, pro bílé ve formě tulipánů, střední je univerzální). Budou skvělé jako sklenice na vodu nebo džusy.

7. Nezaměňujte uspořádání příborů. Vhodné: lžíci a vidličku umístěte nad talíř (držadlo lžíce je nasměrováno doprava, vidlice doleva), na pravou stranu talíře klademe nože (levá čepel) a lžíce a na levou vidličku.

Doporučeno: Aleksandra Ciurkot, malířka IKEA Katowice

Velikonoční stůl: vyberte styl uspořádání

Styl, ve kterém je byt vyzdoben, určuje výzdobu velikonočního stolu - je to bezpečná cesta ven, protože když je vše harmonizováno, vypadá celý perfektně. V úmluvě však můžeme zbláznit. Hodně záleží na povaze jídla a setkání - pokud má být slavnostně vytaženo porcelán, stříbro (nebo téměř stříbro), krásně broušené sklo a krystaly. Nechte náš velikonoční stůl nevybít z elegantních velikonočních vajec, např. Se zlatými ornamenty nebo přilepených perlami. Pokud bude velikonoční snídaně nebo odpolední čaj se svými blízkými a chceme je s nimi klidně zacházet, připravíme aranžování stolů i se zrnem soli. Například stojí za to vzdát se slavnostního ubrusu a ozdobit horní část plochým talířem (např. Koláčovým tvarem, podlouhlým podnosem atd.) A jarní květiny a velikonoční vajíčka.

Velikonoční stůl: uspořádání pro velikonoční snídani

Dekorativní doplňky nám pomohou ozdobit stůl podle situace. Někdy situace vyžaduje slavnostní nastavení - stejně jako při velikonoční snídani někdy potřebujete jen pěkný příbor, celkem obyčejný, ale rozbitý dřevěnými nebo lesklými doplňky. Jedna věc je jistá. Každá dekorace stolu se stane jedinečnou díky čerstvým květům ve váze. Je třeba si uvědomit, že protože květiny nejsou velkým výdajem, mohou být vždy jiné a po adopci zůstanou u nás alespoň další týden. Pokud jde o slavnostní přírodu, velikonoční snídaně je na stejné úrovni jako Štědrý den. Potom vyjmeme nejlepší nádobí, ubrousky - nutně prádlo, nikoliv papír, nádobí, sklenice a svícny. Dekorativní doplňky lze měnit v závislosti na ročním období a příležitostech.

Číst dále: Stolní dekorace v pastelových barvách >>>

Můžeme také kombinovat moderní dekorativní doplňky zakoupené v obchodních řetězcích s rodinnými suvenýry, proč ne? Staré stříbrné příbory budou vypadat skvěle ve společnosti starožitných vysokých svícnů. Elegantní dekorace stolu musí zahrnovat také ubrus nebo elegantní dezén.

Galerie: Fotografie z velikonočních stolů

Prohlédněte si fotografie s inspiracemi pro velikonoční doplňky a stolní dekorace. Fotografie velikonoční dekorace a inspirace.

Velikonoční dekorace na stůl

Velikonoční dekorace 2022-2023: sváteční trendy

Zdobíme stůl na Velikonoce. Bílé, barevné, květinové

Jarní dekorace stolu ve skandinávském, ekologickém a elegantním stylu

Jak správně pokrýt stůl: Položíme nádobí na velikonoční stůl

Kategorie: