Seznamte se s typy tapet - pomůže vám vybrat ten správný produkt pro váš interiér. A možnosti je mnoho, zejména proto, že tapety jako dekorace na zdi se vrátily do laskavosti. S jejich pomocí je snadné okamžitě provést efektivní metamorfózu interiéru. Tapety, netkané nebo možná vinyl nebo laminát? Zkontrolujte, co si vybrat.

Tapety jako dekorace na zeď mohou hrát v interiéru skvěle a změnit svůj styl. Tapety vzory obratně používané dokonale zdůrazňují nábytek a výzdobu celého interiéru. Objevte typy tapet a jejich použití v interiérech.

Rozhodnutí nalepit zdi na tapetu vyžaduje pečlivé přemýšlení a složení všech ostatních prvků výzdoby. Úsilí vynaložené na proměnu interiéru se však určitě vyplatí. Protože tapety dokážou hodně! Zvýrazněte pouze jednu zeď s tapetou, protože přebytek není uveden. Zkombinujte s nábytkem, textilem a cetkami na tapety, takže tapeta je v interiéru celebritou.

Módní interiéry s tapetou

Umístění tapety na zeď je jednou z nejrychlejších metod nástěnné dekorace. Žádná renovace a žádné potíže. V závislosti na stylu interiéru a výzdoby lze tapety umístit na všechny stěny nebo pouze na jednu. Rovněž stojí za to vědět, jaký typ tapet bude nejvhodnější pro dětský pokoj a alergik a který z nich bude pracovat v chodbě nebo v místnosti se zvláště silným provozem. Nyní zůstává pouze volba vzoru tapety.

Užitečné informace: Dnes se tapety používají jinak než před lety. Tapety v interiéru se nejčastěji používají k výzdobě jedné zdi, často ji považujeme za obrázek a uzavírají štukové lišty.

V ložnici se tapety místo čela a v obývacím pokoji objevují na pozadí jako pozadí pro pohovku. Stěna za postelí se rychle zašpiní, takže byste měli použít tapetu zde. Můžete ozdobit celou zeď, na které se postel drží. Postele nemají vždy čelní panel, takže tapeta bude plnit svou funkci a bude chránit zeď. Šířka manželského lůžka je nejčastěji 160 - 180 cm. Standardní pásek na tapety je 53 cm. Čtyři vedle sebe přilepené panely poskytují nástěnnou výzdobu širokou 212 cm. Pokud se chystáte pokrýt pouze část zdi tapetou, postupujte podle pravidel symetrie. Dekorace pokrývá centrální část stěny, nepoužité fragmenty na obou stranách musí mít stejnou šířku. Podobně jsme postavili postel na pozadí tapety. Jakákoli tapeta bude fungovat v ložnici, protože je to málo využívaná místnost, navíc taková dekorace na zdi dodá útulnost, klid a ticho.

.. Vybíráme tapety pro ložnici: co bude nejlepší? >>>

Tapeta se často používá v interiéru k zvýraznění jídelny. Stůl a židle vypadají velmi dobře na odlišném pozadí. Zde budou fungovat geometrické tapety nebo velké květiny a další květinové motivy. U stolu lze použít jakýkoli typ tapety . Pokud je však přitlačena ke zdi nebo umístěna blízko ní nebo ji mohou židle zasáhnout, vyplatí se vybrat silnější, strukturální nebo tvrdší tapetu odolnou proti nárazu. Dekorativní možnosti pro tapety jsou obrovské. To umožňuje mnoho barev, vzorů tapet a textur.

Typy tapet: vzory a textury

Vzory tapet a textury jsou velmi rozmanité. K dispozici jsou následující typy tapet:

  • flockované tapety (s velurovým ražením),
  • tapety na medailon,
  • tapety s zlacením, s květinovými nebo grafickými vzory.

Tapety se silně grafickým designem v odvážných barvách, např. Černé, obvykle používané na jedné zdi, jsou skvělé pro moderní interiér. Pro příznivce více utlumených efektů v dekoraci stěn mají výrobci jemnou pruhovanou tapetu s mírně poškrábanými diamanty. Barvy na tapety? Např. Šedý kámen s kapkou růžové nebo tyrkysové. Zbytek stěn by měl být natřen barvou získanou z tapety, aby zapadal do interiéru.

.. Tapety s nápisy pro různé místnosti - co si vybrat? >>>

Tapeta s cihel, betonu, kamene nebo dřeva? 17 inspirací

Netkaná tapeta

Netkané tapety jsou dvouvrstvé. Mají mnoho vzorů a barev, jsou také určeny k malování. Tento typ tapet se liší od tapet na papírové podložce použitím vysoce kvalitního speciálního podpůrného materiálu - netkaného. Tyto tapety se velmi snadno používají. Lepidlo je pokryto pouze stěnou (pro rovnoměrné rozložení lepidla na tapetu není potřeba žádný stůl). Díky použití netkané textilie jako nosného materiálu se tapeta neroztahuje ani smršťuje, takže není zapotřebí žádná doba změkčení. Pokrývají také menší (až 4 mm) trhliny na stěnách. Další výhodou netkaných tapet je schopnost je vybírat za sucha - na zdi nezůstávají žádné tapety. K vložení můžete později přidat jinou tapetu. Netkané tapety budou dobrou nástěnnou výzdobou v obývacím pokoji, ložnici a domácí pracovně.

Papírové tapety

.. Vybíráme tapety pro koupelnu: co bude nejlepší? >>>

Typy tapet: která tapeta bude čistá nejdéle?

V chodbách, dětských místnostech a dalších silně využívaných interiérech, kde jsou stěny obzvláště náchylné k poškození a znečištění, se nejlépe daří tapety z vinylu a laminátu. To jsou tapety, které se nejjednodušší udržují v čistotě kvůli jejich voděodolnosti - stačí je umýt vlhkou houbou nebo hadříkem. V tomto typu místnosti se také nedoporučuje používat papírové tapety a tapety Raufaza. Jsou však vhodné pro tapetování takových místností, jako je obývací pokoj nebo ložnice. Pokud máte rádi vyšší teploty v místnosti nebo jste zvláště podrážděni zvuky přicházejícími z vnějšku, položte na netkanou tapetu, tj. Vinylovou nebo papírovou tapetu s netkanou vrstvou. Netkané tapety jsou teplé a dokonale potlačují hluk.

Velikost tapet: kupujeme tapety

Většina tapet se kupuje v tzv válce 53 cm široké a 105 cm dlouhé. Role laminátové tapety je obvykle 1 m široká a 12, 5, 25, 50 m dlouhá. Textilní tapety a nástěnné výjevy mají šířku v závislosti na vzoru, obvykle 80 - 130 cm. Prodávají se v metrech čtverečních. Na obalu kromě informací o rozměrech tapety najdeme také údaje o tom, na jakém povrchu ji můžeme zakrýt, a symboly vlastností tapety, např. Jejich odolnost vůči vlhkosti, světlu, otěru. Na tapetách s opakujícím se vzorem - zpráva - najdeme také informace o její velikosti. To musíme vzít v úvahu při výpočtu potřebného množství tapet (porovnávání zpráv na sousedních stránkách má za následek malou ztrátu materiálu). Při nákupu tapety s opakující se zprávou stojí za to požádat prodejce o pomoc při výpočtu množství potřebné tapety - nebudeme kupovat příliš málo nebo příliš mnoho. Metrem se prodává malé množství tapet, ne na rolích, které musíme vždy koupit v plné výši. Nevýhodou tapet prodávaných měřidlem je jejich vyšší cena.

Tapeta: FOTOGALERIE

Tapeta: módní dekorace na zeď

Módní tapety: palmy znovu nahoře!

Jak si vybrat módní tapety pro ložnice? 15 fotografií z polských ložnic s tapetou

Nejmódnější tapety se zvířecími motivy a květinovými vzory FOTOGALERIE

Kategorie: