Jedlá soda má doma mnoho praktických aplikací, včetně během čištění

Jedlá soda je jednou z přírodních látek běžně používaných v domácnosti. Má mnoho využití doma - vybrali jsme 10 nejzajímavějších. Jedlá soda pro čištění, čištění, odvápňování konvice nebo nečistot z mikrovlnné trouby nebo kloubů? Každopádně!

V obchodě si můžete snadno koupit jedlou sodu, protože se jedná o oblíbený produkt, který se často používá k pečení. Jedlá soda má však doma i mnoho dalších využití: kuchyň, kosmetika, medicína a čištění. Soda je skvělá pro čištění mnoha domácích spotřebičů. Zde je několik nápadů, jak doma používat sodu do pečiva . K účinnému čištění nemusíte kupovat hotové chemikálie!

Soda nám pomůže udržet čistotu a urychlit přípravu masových pokrmů, hrachu a fazole. Můžeme ji použít k čištění mikrovlnné trouby, díky níž se zbavíme nepříjemného zápachu z ledničky a odstraníme usazeniny vodního kamene. Místo práškového prášku můžeme použít jedlou sodu, je to také skvělé pro vaření květáku. Pokud vás trápí nepříjemný zápach této zeleniny, přidejte do vroucí vody špetku sody. Soda dokonale zabíjí zápachy! Díky tomu se během několika okamžiků zbavíme dráždivé vůně česneku nebo ryb. Jednoduše si otřete ruce sodou. Průvodce 10 použití jedlé sody j!

1. Jedlá soda k čištění mikrovlnné trouby

Mikrovlnná trouba, pokud je zřídka praná, je uvnitř potažena vrstvou mastných nečistot. K čištění mikrovlnné trouby stačí stěny otřít vlhkou houbou, na kterou nalijeme jedlou sodu. Dalším krokem je otření vnitřku trouby vlhkým hadříkem a nakonec osušení.

Podívejte se na naše čisticí prostředky:

2. Jedlá soda pro čištění kloubů

Na podlahách se hromadí prach. Z keramických obkladů lze snadno odstranit pravidelným mopem, horší klouby. Zde vám pomůže spolehlivá soda na pečení. K čištění obkladů a spár používáme vodu se zředěnou lžičkou sody a mýdlových vloček. Po mytí zalejte suchým hadříkem.

3. Domácí bělidlo s jedlou sódou

Jedlá soda také ochrání naše bílé předměty, aby se během praní nezavedly. Do každého praní přidejte půl sklenice jedlé sody.

4. Odstraňování skvrn pomocí jedlé sody

Skvrny ze žlutého potu z halenky nebo košile pomohou odstranit směs jedlé sody s peroxidem vodíku a obyčejnou vodou - smíchané ve stejném množství a aplikovány přímo na skvrnu. Směs musí být ještě lehce vtírána do skvrny pomocí štětce a ponechána absorbovat, a poté prádlo vyprat.

Nenechte si ujít:

5. Použití jedlé sody doma: čištění železa

Spálenou žehlicí plochu lze vyčistit směsí jedlé sody a octa. Lehce horké železo (abyste se ho mohli dotknout rukou) by se mělo otřít hadříkem namočeným ve směsi octa a jedlé sody.

Co je jedlá soda?

Jedlá soda je rodný název hydrogenuhličitanu sodného. Tato látka se tradičně používá k uvolnění koláčů (přísada do pečiva). Protože neutralizuje kyselinu chlorovodíkovou, uvolňuje také pálení žáhy a obecně reguluje hladinu pH v mnoha potravinách. Jedlá soda je také součástí nápojů a šumivých tablet. Má vynikající vlastnosti změkčování vody a také absorbuje vlhkost a pachy. Jako pěnící činidlo se používá v hasicích zařízeních s pěnou.

6. Jak odstranit vodní kámen z konvice pomocí sody?

Kal a vodní kámen z konvice účinně odstraní jedlou sodu. Obsah konvice na pečení nalijte do konvice, zalijte vodou a vařte. Pak vše energicky promíchejte a vylijte. Tento postup opakujte, dokud z konvice nespadne veškerý kámen. Nakonec konvici vyčistěte tvrdým kartáčem a mycím prostředkem.

7. Použití sody doma k odstranění pachů

Špatný zápach zpocené, mokré boty pomůže odstranit jedlou sodu. Do obuvi nalijte asi polovinu pytle jedlé sody, nejlépe v noci. Nechte své boty a ráno důkladně protřepejte sodu. Neměl by být žádný náznak nepříjemného zápachu! Zápach z koše můžete odstranit po setření promytého koše houbou namočenou v roztoku sody. Kromě toho se soda vložená do ledničky zbaví nepříjemného zápachu.

Také vás bude zajímat:

8. Pečení sody unclogs zablokoval potrubí

Ucpané kanalizační potrubí odblokuje jedlou sodu smíchanou s octem. Smíchejte půl šálku sody se sklenicí octa a nalijte do kanalizace. Když směs přestane syčet, nalijte do ní 2 litry horké vody.

9. Pečení soda k čištění trouby

Spalování ze sporáku nebo květináčů odstraní kaši z jedlé sody a octa. Měl by být nanesen na několik minut na spálené místo a poté omyt teplou vodou.

10. Jak si vyrobit zubní pastu s limonádou?

Můžete si také vyrobit domácí zubní pastu ze sody a kokosového oleje. Stačí smíchat kokosový olej s jedlou sodou v polovičním poměru. Chcete-li, aby pasta chutila máty peprné, můžete do ní přidat několik kapek oleje máty peprné. Sladkou chuť pasty lze získat přidáním stébie. Hotová domácí zubní pasta se sodou může být uložena ve skleněné nádobě s víkem. Chcete-li si vyčistit zuby, stačí namočit kartáček do pasty.

Jedlá soda bude také fungovat jako antiperspirant - místo tradičního deodorantu. Vyrábíme tento domácí dezodorant ze sody a kokosového oleje. Soda nezanáší póry a nedráždí pokožku a účinně absorbuje vlhkost.

Objednávka doma - inspirace. Podívejte se na FOTOGALERIE!

Pořadí v bytě je nejen pravidelné úklid domácnosti, ale také harmonie a pořadí výzdoby. To se týká zejména chodby, to znamená vizitky domu.

Hallway dekor: 15 nápadů pro uspořádání

Nápady pro sál: přehledný prostor

Moderní sál: 10 nápadů pro módní aranžmá

Kategorie: