Rohová vana Milano

Rohová vana je ergonomické řešení a optimální využití prostoru. Často je to alternativa k obdélníkové vaně, jejíž umístění v malých koupelnách nám může bránit v přístupu k oknu nebo k pohodlnému umístění dalších hygienických zařízení. Díky velké škále tvarů a rozměrů rohových koupelí jsou vhodné i do plánů koupelen, které je obtížné uspořádat.

Vana levá nebo pravá - dostupné tvary

Rozlišujeme symetrické rohové vany, tj. Ty, jejichž strany přiléhající ke stěnám mají stejnou délku, a asymetrické rohové vany (různé délky). Ty jsou vždy k dispozici ve dvou variantách - levá a pravá asymetrická rohová vana. Nejoblíbenější rohové vany proto mohou mít jednu zakřivenou (klenutou) stranu a dvě nebo tři strany sousedící se stěnami koupelny. K dispozici jsou také méně typická řešení - rohové vany s pětiúhelníkovou projekcí, rohové vany se dvěma stranami přiléhajícími ke zdi a obnaženým oválným tvarem a další.

Rohová vana - cena, rozměry a varianty

Za rohovou vanu v obchodě pro kutily zaplatíme přibližně od 400 PLN do 1600 PLN. V on-line prodejnách a stacionárních obchodech se sociálním zařízením najdeme vany, jejichž horní cenový limit je obtížné určit - náklady na rohovou vanu mohou činit až několik tisíc zlotých. Rohové vany vyrobené ze sanitárního akrylátu jsou nejlevnější a nejoblíbenější. Za ocelové rohové vany zaplatíme dva až několik tisíc zlotých. Jejich výhodou je větší odolnost proti mechanickému poškození. Na trhu sanitárního vybavení jsou k dispozici také méně oblíbené rohové koupele vyrobené z kompozitních materiálů, konglomerátu nebo kamene.

Nejmenší prostor v koupelně zaujímají rohové vany o rozměrech 75 x 140 cm a symetrické 120 x 120 cm. Největší oblast má dvojité rohové vany - 180 x 120 cm, což umožňuje dvěma lidem koupat se současně.

Rohová vana s pouzdrem

V sadě s rohovou vanou můžeme zakoupit systémový plášť, obvykle vyrobený ze stejného typu materiálu jako vana - např. Sanitární akrylát. K dispozici jsou také termoakustická pouzdra z polystyrenu, která udržují teplotu ohřáté vody a potlačují zvuk stříkající vody. K tomuto typu krytu můžeme připojit dlaždice, např. Mozaiku. V koupelně uspořádané v relaxačním lázeňském stylu - s dřevěnými dlaždicemi, spoustou zeleně a přírodního dřeva bude fungovat rohová vana z teakového dřeva.

Rohová vana se sedadlem, zástěnou, hydromasáž

Rohové vany se sedákem mají profilovaný tvar - místo k sezení. U některých modelů si můžeme koupit kliky, které - zejména pro starší - pomáhají vstávat z vany.

Vana s obrazovkou je kompromisem mezi vanou a sprchovým koutem. Při používání sprchy obrazovka chrání koupelnu před stříkáním vodou.

Hydromasážní rohové vany nabízejí funkci masáže tryskami proudem vody pod tlakem.

Rohová vana - praktické tipy

  • Symetrie přináší do interiéru harmonii. Pokud nám projekce koupelny umožní umístit rohovou vanu a navíc je to exponované místo - viditelné po vstupu, vyplatí se použít symetrickou rohovou vanu.
  • V malých koupelnách může být rohová vana tím nejlepším řešením a zabírá málo místa. Pokud chceme zkontrolovat, zda se vybraný model hodí do koupelny s jiným sociálním zařízením, stojí za to nakreslit tvar zakřivení vany a délku stran na velký list (např. Balicí papír). Připravenou šablonu zkontrolujeme na podlaze naší koupelny.

Volně stojící vana a beton - moderní koupelna v matném provedení

Jak postavit vanu?

Minimalistická bílá koupelna s vanou a sprchou

Kategorie: